Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2020, 09:04   #21
ScorpioPL
ford::average
 
Avatar ScorpioPL
 
Imię: Nick
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: Bielsko Biała
Model: KUGA
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: słaby odbiór radia

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Doprecyzowuję - w Kudze MK1 zasilanie wzmacniacza antenowego podawane jest z pinu 5 kostki C449 - jak na rysunku
Witam, z tego rysunku wygląda jakby miała być podpięta masa a nie plus, czy na pewno mam podpiąć plus ?

__________________
Kuga 2.5T 250KM & Mini Cooper S 170KM
ScorpioPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2020, 09:35   #22
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: słaby odbiór radia

Cytat:
Napisał ScorpioPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... z tego rysunku wygląda ...
Rysunek pokazuje SPOSÓB POMIARU REZYSTANCJI a nie podłączenie czegokolwiek... Na tym pinie RADIO podaje +12V do wzmacniacza antenowego. Dla "chińczyka" ten pin najlepiej jest wypiąć z kostki i na niego podłączyć +12V "po zapłonie" albo - jeśli "chińczyk" jest z tych mądrzejszych - to jego sygnał dla zasilania anteny.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2020, 13:07   #23
ScorpioPL
ford::average
 
Avatar ScorpioPL
 
Imię: Nick
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: Bielsko Biała
Model: KUGA
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: słaby odbiór radia

Tedi - Dziękuję bardzo.
__________________
Kuga 2.5T 250KM & Mini Cooper S 170KM
ScorpioPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2020, 21:38   #24
T@yrek
ford::amateur
 
Imię: Irek
Zarejestrowany: 18-06-2020
Skąd: Zduny
Model: S-Max
Silnik: benzyna/LPG
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: słaby odbiór radia

Witam.
Wiem to przestrzeń Kugi ale tytuł tematu/problemu ściągnął mnie tutaj:
Może Któryś z Kolegów potrafi lub rozwiązał problem z zasilaniem wzmacniacza anteny w S-Max 2009, w którym siedział Travelpilot NX ? ( nie mogę się doszukać na forum - Wierzcie spędziłem trochę czasu.) Antena - Płetwa.

Ostatnio edytowane przez T@yrek ; 12-10-2020 o 17:47
T@yrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 17:01   #25
Krzyx2006
ford::amateur
 
Imię: Ziom
Zarejestrowany: 10-04-2019
Model: Kyga mk1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: słaby odbiór radia

Witam, kuga 2008 mk1. Fabrycznie travel pilot fx. Również zmieniałem radio na chinola i problem z taką sobie jakością odbieranego fm. Podłączyłem pin5 jak na schemacie po zapłonie. u mnie jest widocznie wzmacniacz. Zaczął łapać jakies tam dalsze stacje. Problem jest,że podczas jazdy sa zaklocenia, a nawet chwilowe zaniki stacji.. na postoju ok. Zauważyłem jeszcze ze np. jak wylapie po podłączeniu pinu jakas stacje z zakłóceniami to w momencie jak odejmę zasilanie zanika całkowicie, ale jak dołożę nagle to przez chwilę gra super i znowu tak na "pol gwizdka". Mam nadzieje ze w miare zrozumiale to opisałem. Czy juz poprostu nic się nie da zrobić z tym radiem? Czy może jakiś inny pomysł? Jak się wqr to mimo plusów chinola wrócę do fx, bo radio musi dzialas perfekt ,a tu na esce w mieście potrafi być różnie - generalnie podczas jazdy. Na postoju jest ok. Przewod na tym pinie jest tego koloru jak przy antenie niżej, sama antena tez taka jak moja. --》[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Krzyx2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 19:34   #26
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: słaby odbiór radia

Nie wiem jakiego chińczyka masz
W urządzeniach z px5 i px6 jest opcja zmiany db
Podczas jazdy AF nie działa poprawnie ponieważ siła sygnału jest standardowo ustawiona na 20db
To ustawienie ma za zadanie zatrzymać skanowanie dla poszczególnej stacji i dla funkcji AF zmianę częstotliwości na silniejszą .
Przedstaw jeśli masz taką możliwość z -20db na -40db stacje będą płynnie się zmieniać.
Dla px5 i px6
Ustawienia fabryczne 126 zakładka other (inne) i tam zmienić ten parametr
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 22:55   #27
Krzyx2006
ford::amateur
 
Imię: Ziom
Zarejestrowany: 10-04-2019
Model: Kyga mk1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: słaby odbiór radia

Dzięki za odpowiedź. Pewnie jest jak mówisz, bo na postoju odbiór tych stacji które potrzebuje perfekt (eska zet rmfm i te popularniejsze). Co do chińczyków, to moje pierwsze kroki i nie mam pojęcia czym jest px5 lub px6. Spokojnie androida ogolnie ogarniam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko nie za bardzo te wszystkie ustawienia radiowe. Radio mam takie : 440,06 zł 46%OFF | Samochód radio odtwarzacz multimedialny Android 8.1 dla Ford Transit z Fiesta od Focus/Focus2 Galaxy fuzja mondeo C Max S-Max podłączyć
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Android jest 9.1 2ram/32rom

Screeny z ustawien, pls o pomoc jak to przestawić, bo tak to żyleta będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Krzyx2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2020, 19:53   #28
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: słaby odbiór radia

Sorry nie znam tego systemu.
Spróbuj jeszcze dokładnie oddzielić kable zasilania wraz z canbusem od anteny.
Widzę że miałeś nx więc o ile dobrze kojarzę masz dwie anteny tylko jedna musi być podłączona do radia .
Jedna to albo GPS lub dab druga to FM
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2020, 21:33   #29
Krzyx2006
ford::amateur
 
Imię: Ziom
Zarejestrowany: 10-04-2019
Model: Kyga mk1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: słaby odbiór radia

Fx, jedno gniazdo anteny. Takie standardowe. Gps na fakra. Chyba zrezygnuje z chińskiej myśli technicznej. + do wzmacniacza wziąłem z zasilania radia po stacyjce, nie powinno mieć to chyba wpływu na jakość. Problem tylko podczas jazdy, może kwestia slabego tunera jednak?
Krzyx2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2020, 08:14   #30
Krzyx2006
ford::amateur
 
Imię: Ziom
Zarejestrowany: 10-04-2019
Model: Kyga mk1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: słaby odbiór radia

Tak jak poczytałem na xda i jakimś ruskim forum to jest to jakiś ogolny problem programowy na który nie ma rozwiązania. Af nie dziala dobrze i zakłóca... zaloze fabryczne, resztę funkcji mam w telefonie. Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzyx2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.