Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2020, 20:56   #1
kamil_kukol
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 22-06-2020
Skąd: Warszawa
Model: ford focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie silnik spadek mocy tdci durateq

Chciałem się podzielić doswiadczeniem ze spadkiem mocy w moim aucie. Ford Focus 2006 TDCI 1.8. Problem pojawiał się po jakimś czasie, gdy silnik się rozgrzał lub losowo, w każdym razie silnik nie miał mocy, ciężko było przyspieszyć. Nawet zaczął mi gasnąć w trakcie jazdy. Udało mi się podłączyć do komputera przez jakiś interfejs bluetooth, ale tylko raz, bo kolejny już nie chciał się podłączyć i odczytałem wskazanie, za duże ciśnienie paliwa. Miało to sens, jeżeli tak mu wskazywał czujnik to nie podawał paliwa, tak bym to rozumiał, choć nie wiem czy prawidłowo. Postanowiłem spróbować samemu wymienić elementy, które są dość tanie i łatwo dostępne przy użyciu prostych narzędzi. Kupiłem w internecie czujniki. Przepływomierz - na wlocie powietrza - nowy. Czujnik ciśnienia dolotowego - używany i czujnik podciśnienia przy silniku z gumką. Wymieniłem te czujniki, ale wtedy pojawił się nowy błąd tych sensorów, więc wróciłem do starych czujników. Nie wiem czy były uszkodzone, czy źle zamontowałem. W każdym razie samochód działał mimo, to więc nie było najgorzej. Rozmontowałem też mechanizm sterowania EGR sprawdziłem, że jest czysty i się lekko przekręca. Samochód po złożeniu cdziałał, ale probelmy dalej występowały. Poszukałem co można jeszcze tanio kupić. Kupiłem 2 elementy, czujnik ciśnienia paliwa i zawór ciśnienia. Poszedłem do warsztatu żeby mi to przemonotowali. Okazało się, że czujnik ciśnienia nie działa, a zawór ciśnienia jest od tdci 2.0, a ja mam 1.8. No cóż trudno, powiedzieli mi, że przeczyszczą paliwo i chyba wtryski i wymienią filtr. Samochód odpalił, to jest dobra wiadomość. I od tego czasu nie mam problemów ze spadkiem mocy. Podejrzewam, że któryś ze styków do tych czujników nie styka i jego przemontowanie wystarczyło, lepiej się teraz zamontował, albo to wyczyszczenie wtrysków pomogło. W każdym razie na razie auto działa. Piszę, może się komuś przyda historia walki z moim silnikiem.

kamil_kukol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.