Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2009, 20:39   #1
omaleko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford focus c max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Esp

Witam.
Potrzebuje fachowej porady w sprawie kalibracji esp.

Świeci mi się kontrolka esp. ( miałem zdejmowane całe zawieszenie więc moze wtedy coś ustawili nieprawidłowo )

Abs działa poprawnie.

Byłem na kompie u znajomego elektronika (wszystkie czujniki działają poprawnie )

moje pytanie??
Czy na maglu jest jakiś czjnik którym da się ustawić ręcznie punkt zero, bo obrót taśmą pod poduszką nic nie daje.

omaleko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2009, 11:48   #2
okomar
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 155
Domyślnie Odp: Esp

na kierownicy jest tak zwany czujnik skretu i pewnie zle poskladali kolumne z maglownica, ustawisz to tylko na ids, bo trzeba mu podac punkt zero kiedy auto jedzie na wprost
okomar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2009, 09:32   #3
Koyot.
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: C-Max
Silnik: 1.8 16V (CSDA, CSDB)
Rocznik: 2004
Postów: 1,123
Domyślnie Odp: Esp

tylko dobry kompouter poszukaj kogos poza aso ale z duza wiedzą zeby nie popsuli do reszty
__________________
Jak się nie ma co się lubi to.....
Trzeba dążyć żeby to osiągnąć
Pozdrowionka...
Koyot. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 11:34   #4
rojber
ford::advanced
 
Avatar rojber
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Iława
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI 95kM
Rocznik: 2014
Postów: 205
Domyślnie Odp: Esp

Pociągnę dalej ten temat.
Dwa razy wyłączył mi się samoczynnie ukł ESP (przycisk nie reagował na włączanie), na wyświetlaczu odpowiednia informacja - UKŁAD ESP WYŁ., po dwóch dniach włącza się samoczynnie. Ostatnio nawet przy takiej dolegliwości czułem spadki mocy na niskich obrotach i terkotanie pod maską (pewnie pompa ABS). Dziś pojechałem na kompa i odczytałem błędy : C1306 i U2023. Pierwszy to chyba coś z czujnikiem na maglownicy ale nie wiem co oznacza ten drugi ... Czy któryś z przezacnych kolegów dysponuje wiedzą co powinienem z tym "fantem" zrobić i co to za błędy ?
Hej

Ostatnio edytowane przez rojber ; 08-10-2009 o 14:00
rojber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 17:31   #5
rojber
ford::advanced
 
Avatar rojber
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Iława
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI 95kM
Rocznik: 2014
Postów: 205
Domyślnie Odp: Esp

No to posłuchajcie o mojej przypadłości:
- pisałem wcześniej o uwalonej przepływce, która nie dawała żadnych objawów w pracy silnika tylko zapalała się ta wredna kontrolka z silniczkiem - tak się działo przy temp. zewnętrznej powyżej +17 st.C. (14 dni Chorwacji nie zapaliła się ani razu). Teraz kiedy pora roku obniżyła nam teperaturkę, do zapalających się kontrolek dochodziło niekiedy wyłączenie układu ESP w parze z szarpaniem silnika i dziwnym chwilowym klekotem pod maską ??!! W/g kodów błędu kompa brak komunikacji z czujnikiem kąta skrętu.Normalnie cycki mnie bolały jak patrzyłem na ten samochód. Zabrałem się za usuwanie usterek i najpierw padło na wymianę przepływki .... okazało się że wszystkie objawy minęły bezpowrotnie !
Pytanie brzmi: o co kaman ?
Czy mam jakieś zwarcie, czy coś jest źle podłączone, co ma przepływka z ESP ?
rojber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 14:00   #6
pancerny11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-06-2009
Model: Ford focus c-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie usterka układu ESP

Witam!
Mam od niedawna problem z moją foką. Mianowicie co jakis czas wyświetla mi sie usterka układu ESP. Problem znika jak wyłaczę silnik i odpalę na nowo. Zauważyłem, że jak dodaję mocno gazu to wtedy problem się pojawia. Na niskich obrotach wszystko ok i ESP działa poprawnie. Dodam równiez, iż nawet jak wyłączę ESp i dodam mocno gazu to również usterka ESP wyskakuje. Co to może być?
pancerny11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 16:32   #7
djatom
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Odp: usterka układu ESP

było już pare tematów na ten temat sprawdź jakie błędy wywalają ale może to być początek końca modułu ESP pewnie pojawi się błąd C1288
djatom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2013, 20:39   #8
jarek.123
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-10-2013
Skąd: Trzebiatów
Model: Focus C-MAX - GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 74
Domyślnie Usterka układu ESP

Zbliża się zima, a ESP nima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
A tak serio to męczę się z tym problemem od ponad miesiąca i nie mogę nic poradzić. Usterka pojawia się przy prędkości między 60, a 80 km, a jeżeli ostro przyspieszę to praktycznie od razu. Na początku miałem błędy c1306 i u2023, ale po przypadkowym skalibrowaniu ELMConfig-iem, c1306 zniknęło i pozostał u2023. Przeszukałem chyba wszystkie wątki i nic konkretnego nie znalazłem tzn znalazłem ze jest to Fault Received From External Node, w tłumaczeniu wyszło mi - Usterka otrzymana z zewnętrznego węzła,ale nie wiele mi to mówi. Tematy były stare, wiec może już ktoś rozgryzł ten problem.
jarek.123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2013, 12:36   #9
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: usterka układu ESP

spróbuj przeczytać błędy nie ELMConfigiem, ale Forscan'em
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 11:41   #10
jarek.123
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-10-2013
Skąd: Trzebiatów
Model: Focus C-MAX - GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 74
Domyślnie Odp: usterka układu ESP

Dzięki Marcin za podpowiedź. Sprawdziłem Forscan'em i okazuje się że lepiej było żyć w błogiej nieświadomości, tyle wywaliło mi błędów. Co do esp to widzę że tyle co mogę zrobić to posprawdzanie wszystkich złącz i wtyczek, a później trzeba by chyba podmienić moduł. Jeszcze jedno pytanie, czy esp jest zespolony z abs na pompie czy występuje jako oddzielny moduł?
Załączone Pliki
Typ Pliku: txt Nowy dokument tekstowy.txt (1.5 KB, 140 wyświetleń)
jarek.123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.