Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2019, 18:07   #1421
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał maciek30_pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak sprawdzić wersję MCU? Mam już ze 2 które mi Chińczyk wysłał, w ostatniej przy każdym starcie mam informację, że "Aplitacja assistive touch przestala dzialać"
System/ informacje o tablecie/ mcu version
Żeby rozwiązać problem
Wciśnij przycisk res pomoże
Jeśli masz Isudar px5 zaznaczam px5 to napewno wysłał ci wersję 3.01 bo innej nie mają ISUDAR nie inwestuje w oprogramowanie MCU GS jest już w wersji 3.07 i naprawdę dobrze gra w szczególności szybka łączność Bluetooth Wi-Fi

Bump:
Cytat:
Napisał lukasek85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radio naprawione dzięki koledze yaris1. Podesłał potrzebne pliki i wyjaśnił dokładnie co robić. Nie wspominam już ile czasu dla mnie poświęcił ( w weekend!!!), jest WIELKI. Powodem awarii prawdopodobnie nie była instalacja Automapy, a zaznaczenie opcji DSP w ustawieniach. Skutek był taki, że nie można było włączyć nic co było związane z muzyką...nawet muzyki przesyłanej z telefonu przez bluetooth nie można było usłyszeć. Powodem kombinowania i zmian w ustawieniach była słaba jakość dźwięku (brak basu). Podsumowując... wgrany został nowy android 7.1.1 dla procesora jaki jest w radiu (bardzo ważne) oraz plik mcu. Po tych czynnościach pacjent ożył i cieszy uszy i oczy właścicielaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Na nowej wersji androida dźwięk jest nieporównywalny i o wiele lepszy. Jeszcze raz dziękuję yaris1
Nie ma za co dziękować, zdarza się najlepszym. Aczkolwiek jest to mała lekcja że nie można zbyt dużo ingerować w MCU. Tu skończyło się szczęśliwie bo nastąpiła tylko zmiana procesora dźwięku , ale i zdążają się przypadki zrobienia z radia cegły ( przydatna rzecz do obrony na tarasie) . Więc po to jest forum by pytać.


Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 08-04-2019 o 18:14
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 08:34   #1422
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Wiem że to nie Converse, ale jeśli na takim starym uruchomiłem w Isudar opcję to jest duża szansa że i u was pójdzie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przesłałem koledze z forum canbus wraz z instrukcją poczekamy zobaczymy
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 12:55   #1423
matefusz
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2018
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Panowie,

Zainspirowany [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wątkiem chciałem samodzielnie zamontować zestaw głośnomówiący BT. Niestety koszta zrobiły się duże i stwierdziłem, że szkoda wydawać ~800-900 PLN (wiązka, moduł, mikrofon, manetka etc) po to, aby rozmawiać przez tel w trakcie jazdy.
Pomyślałem, że stacja z androidem to dobry wybór. Będzie miała wszystko łącznie z BT i zestawem głośnomówiącym.

Prośba o pomoc z następującymi kwestiami:
- czy manetka ze słuchawkami będzie odbierać/rozłączać rozmowy telefoniczne prowadzone przez BT z radiem 2DIN? (isudar lub inne)
- jaki markę/model wybrać do S-maxa z 2009 roku?

Dzięki za pomoc!
matefusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 17:31   #1424
beribazoo
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-09-2012
Skąd: Wwa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 48
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam,

Również chciałem poprosić o pomoc w doborze stacji multimedialnej - jest tego taka masa na rynku, że trudno się połapać.

Pytanie 1 - Chipset wzmacniacza
Udało mi się dogrzebać, że są montowane głównie 2 modele chipsetów: TDA 7851 oraz TDA7388. 7851 teoretycznie dysponuje większą mocą i jest polecany przez friendsów z Chin. Ktoś może potwierdzić?

Pytanie 2 - Chipset radia
Tu również występuje kilka rodzajów, znalazłem min. TEF6686 oraz TDA7786. Ten pierwszy, według wątków z XDA Developers jest znacznie lepszy niż TDA7786, który ma problemy z odbiorem i zasięgiem.

Pytanie 3 - Czy są radia, które wyświetlają informacje z panelu klimatyzacji? Widziałem takie nagrania na youtube min. Ownice C500 miał taką możliwość. Czy ktoś może potwierdzić czy Bosion / Isudar / inne marki też działają?

Pytanie 4 - Obsługa fabrycznych czujników parkowania - tutaj się nie spotkałem, żeby jakikolwiek model to oferował. Może się mylę?

Pytanie 5 - Converse+, z tego co doczytałem to zdecydowana większość jakieś informacje przekazuje na wyświetlacz. Czy jest coś na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę?

Pytanie 6 - Sterowanie z kierownicy działa bez problemu z modułem CAN. Prawda? Czy też na coś trzeba uważać?

Pytanie 7 - Tak jak kolega wyżej - czy manetka ze słuchawkami będzie odbierać/rozłączać rozmowy telefoniczne prowadzone przez BT z radiem 2DIN?


Polscy sprzedawcy zazwyczaj w ogóle nie podają informacji co siedzi w tych pudłach.

Możecie coś polecić co będzie dobrze grało, dobrze odbierało, współpracowała z Converse+ i sterowanie kierownicy?
beribazoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 20:27   #1425
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Posiadam stację Isudar PX5 8 core 32 GB i niestety nie mogę nic dobrego powiedzieć o zestawie głośnomówiącym. Podłączyłem mikrofon zewnętrzny w celu wyeliminowania szumów i poprawienia jakości głosu w stosunku do wbudowanego mikrofonu w stacji i niestety LIPA. W porównaniu do fabrycznego BT i mikrofonu ta stacja według mnie nie nadaje się komfortowej rozmowy w samochodzie. Drugą kwestią jest odbiór stacji radiowych . Przed podłączeniem separatora , radio kiepsko łapało stacje, gubiło zasięg itp. Po zastosowaniu separatora jest tylko troszkę lepiej. Powiem szczerze , że tylko nawigacja i asystent Google daje rade w tym pudełku.

Bump:
Cytat:
Napisał beribazoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Pytanie 4 - Obsługa fabrycznych czujników parkowania - tutaj się nie spotkałem, żeby jakikolwiek model to oferował. Może się mylę?
W mojej stacji Isudar PX5 fabryczne czujniki parkowania działają bezproblemowo. Po dołączeniu kamery cofania wyświetla się asystent parkowania.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 21:42   #1426
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Posiadam stację Isudar PX5 8 core 32 GB i niestety nie mogę nic dobrego powiedzieć o zestawie głośnomówiącym. Podłączyłem mikrofon zewnętrzny w celu wyeliminowania szumów i poprawienia jakości głosu w stosunku do wbudowanego mikrofonu w stacji i niestety LIPA. W porównaniu do fabrycznego BT i mikrofonu ta stacja według mnie nie nadaje się komfortowej rozmowy w samochodzie. Drugą kwestią jest odbiór stacji radiowych . Przed podłączeniem separatora , radio kiepsko łapało stacje, gubiło zasięg itp. Po zastosowaniu separatora jest tylko troszkę lepiej. Powiem szczerze , że tylko nawigacja i asystent Google daje rade w tym pudełku.

Bump:

W mojej stacji Isudar PX5 fabryczne czujniki parkowania działają bezproblemowo. Po dołączeniu kamery cofania wyświetla się asystent parkowania.
Nie wiem i nie potrafię tego pojąć dlaczego używacie separatora a nie wzmacniacza to dwie różne rzeczy, tyle już było pisane na forum o tym. Ważne by + od wzmacniacza połączyć z ACC wychodzącego z canbus a nie przed i nie podłączać pod kabel ANT to nic nie da. Powyższa metoda powoduje że radio stabilnie gra przy włączonym i zgaszonym silniku. Co do jakości połączeń zrób aktualizację systemu z dnia 2018-12-22
I aktualizację MCU minimum v-3.011
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 17:50   #1427
VoSooler
ford::average
 
Avatar VoSooler
 
Zarejestrowany: 27-01-2017
Model: Ford Focus MK3 Titanium, Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM, 1.6 EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ja mam radio od isudara mondeo tak jak pisał yaris nie separator tylko wzmacniacz radio gra o niebo lepiej co do zestawu głośnomówiącego jest ok co do conwersa czekam na przesyłkę od yarisa jak podłączę to dam znać
VoSooler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 19:36   #1428
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem i nie potrafię tego pojąć dlaczego używacie separatora a nie wzmacniacza to dwie różne rzeczy, tyle już było pisane na forum o tym. Ważne by + od wzmacniacza połączyć z ACC wychodzącego z canbus a nie przed i nie podłączać pod kabel ANT to nic nie da. Powyższa metoda powoduje że radio stabilnie gra przy włączonym i zgaszonym silniku. Co do jakości połączeń zrób aktualizację systemu z dnia 2018-12-22
I aktualizację MCU minimum v-3.011
Jeżeli dobrze rozumiem to w antenę fabryczną jest już wbudowany wzmacniacz ?? W takim razie po co dokładać następny wzmacniacz ?
Wypróbuję tę technikę , koszt wzmacniacza niewielki ... pożyjemy zobaczymy .
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 20:00   #1429
robert1405
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Puławy
Model: mondeo mk4 lift
Silnik: DW10C 196KM
Rocznik: 2011
Postów: 69
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Podłączyć wzmacniacz przed czy za separatorem? U mnie sa wtyczki fakra, wiec musze podlaczyc w tej kolejnosci: oryginalna antena, separator 2x fakra i dopiero radio. Czy moge dac wzmacniacz miedzy separator a radio? Jaki wzmacniacz? Konkretnie.
robert1405 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 20:21   #1430
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Kolego może i jest wzmacniacz ale uruchom go na nie oryginalnym radiu. Uwierz testowałem nie jedno połączenie i nic nie dało były jakieś polepszenia gdy dałem prąd na antenę w oryginalnym złączu ładnie grało do momentu gdy nie ruszyłem

Bump:
Cytat:
Napisał robert1405 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączyć wzmacniacz przed czy za separatorem? U mnie sa wtyczki fakra, wiec musze podlaczyc w tej kolejnosci: oryginalna antena, separator 2x fakra i dopiero radio. Czy moge dac wzmacniacz miedzy separator a radio? Jaki wzmacniacz? Konkretnie.
Najlepiej przy samym radiu
A zasilanie wyjście ACC z canbus do radia czerwony
Teraz pytanie co masz
To

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja mam ten i jestem zadowolony

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 10-04-2019 o 20:44
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.