Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2020, 19:25   #21
markiz323
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Lublin
Model: S-Max, Grand C-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010/11, 2013
Postów: 147
Domyślnie Odp: Zawór n75

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja bym się przejrzał wtryskom. Korekty i test przelewów w przedziale obrotów w którym występuje problem
Sprawdzone i jest wszystko ok.
Obstawiam uszkodzony zawór, bo pracuje, ale strasznie "cyka". Dużo głośniej niż wtryski.

markiz323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 20:00   #22
LeszekBojek
ford::amateur
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 24-12-2019
Skąd: Wschowa
Model: S max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zawór n75

Ja wymieniłem 2 zawory tylko numery po vin i tyle myślałem że się różnią czy coś że jakieś czasy zamykania otwierania są tak mi mechanik mówił kupiłem normalny pierburga zamontowałem i cisza prędzej był objaw buczenia i metaliczny dźwięk po zgaszeniu auta. Teraz cisza błędów nie wywala czy normalnie czy pełen but więc zawór to zawór jeśli w aso po nr.vin podaja i jest jeden to nie wiem skąd te niby czasy otwierania i zamykania hehe... Ja założyłem nowe 2 pod turbinę i egr i cisza spokój auto myka... Więc ten błąd to nie wina zaworu
LeszekBojek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2020, 07:07   #23
markiz323
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Lublin
Model: S-Max, Grand C-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010/11, 2013
Postów: 147
Domyślnie Odp: Zawór n75

Cytat:
Napisał LeszekBojek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wymieniłem 2 zawory tylko numery po vin i tyle myślałem że się różnią czy coś że jakieś czasy zamykania otwierania są tak mi mechanik mówił kupiłem normalny pierburga zamontowałem i cisza prędzej był objaw buczenia i metaliczny dźwięk po zgaszeniu auta. Teraz cisza błędów nie wywala czy normalnie czy pełen but więc zawór to zawór jeśli w aso po nr.vin podaja i jest jeden to nie wiem skąd te niby czasy otwierania i zamykania hehe... Ja założyłem nowe 2 pod turbinę i egr i cisza spokój auto myka... Więc ten błąd to nie wina zaworu
Błąd pojawił się po zdjęciu wtyczki z zaworu na pracującym silniku. Po poprawieniu styku we wtyczce, zniknął tryb serwisowy i auto odzyskało pełna moc. Ale nowy zawór dalej głośno cyka, a auto "pulsuje" podczas jazdy.
Nowy zawór jest taki sam jak stary. Wcześniej zdarzało się, ze stary zawór cykał jeszcze na zgaszonym silniku.
Tak czy siak, po południu wstawiam stary zawór i zobaczę co się stanie.
I jeszcze chyba ważna uwaga. Patrząc na podpisy osób, które wymieniały oba zawory, można wnioskować, że w poliftowych s-maxach te oba zawory są inne, a w przedliftach takie same.
markiz323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2020, 11:43   #24
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Zawór n75

Cytat:
Napisał markiz323 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że w poliftowych s-maxach te oba zawory są inne, a w przedliftach takie same
tak, w przedliftach 2 brązowe, w poliftach biały i czarny albo brązowy i czarny? jakoś tak
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2020, 13:35   #25
macieju
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 04-03-2018
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 93
Domyślnie Odp: Zawór n75

Tak inne, nawet wtyczki są inne, jedna wiesza i mniejsza więc nie są zamienne jak w przedlifcie
macieju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2020, 22:16   #26
markiz323
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Lublin
Model: S-Max, Grand C-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010/11, 2013
Postów: 147
Domyślnie Odp: Zawór n75

Założony stary zawór i zero problemów.
Wniosek- nowy zawór do bani.
markiz323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.