Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2017, 18:16   #1
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Uchodzi powietrze, wulkanizator rozkłada ręce

Witajcie,
W zeszłym roku poruszałem tu na forum problem drżenia kierownicy. Problem rozwiązał się podczas wymiany opon gdy okazało się w jednym z kół był wciśnięty środek uszczelniający, w oponie było ze 300ml wody z tego środka która powodowała bicie. Oponę oczyściłem w środku z tych glutów. 2 tygodnie temu założyłem je z powrotem, przed założeniem oznaczyłem sobie ją, wulkanizator ją sprawdził pod wodą, wszystko było szczelne. Jakoś przez te 2 tygodnie nie zauważyłem aby działo się z tym kołem coś niepokojącego do wczoraj gdy rano zauważyłem że w tej oponie jest ewidentnie mniej powietrza. Pojechałem na stację i okazało się że było 1,3atm więc ubyło 0,8 w przeciągu 2 tygodni. Pojechałem do wulkanizatora, oglądał ją, napompował do ponad 3 atmosfer, pod wodę, leżała tam chyba z pół godziny ale nie puściła ani bombelka. Dziś póki co nie zauważyłem żeby powietrza ubyło ale obawiam się że za chwilę będzie to samo. To nie jest rozwiązanie żeby co 2 tygodnie jeździć i dopompowywać powietrza. Opony są nowe, dostałem je z samochodem, przejeździły w zeszłym sezonie 7kkm, wszystkie są wyprodukowane w 14 tygodniu 2016r. Co do samych opon to są to Pirelli PZERO NERO. Nie wiem już co robić. Zastanawiam się czy jest jakaś płynna guma którą mogę wysmarować oponę od wewnątrz. Felgi i zaworki wykluczam ponieważ gdyby były przyczyną to by na zimówkach też był problem tym czasem przejeździłem całą zimę, powietrze kontrolowałem ponieważ zawsze to robię i nie uchodziło nic. Poza tym skoro był w tą oponę wciśnięty środek uszczelniający to poprzedni właściciel, pomimo tego że opony świeże, też miał z nią problem bo nie sądzę żeby bez powodu wstrzyknął tam ten środek.


Ostatnio edytowane przez dizel1982 ; 16-04-2017 o 18:18
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 18:56   #2
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Uchodzi powietrze, wulkanizator rozkłada ręce

Niestety może się okazać że nie znajdziesz tej dziury ,którą zapewne zalepił ten środek do uszczelniania. Jestem przeciwny użyania tego specyfiku ,ale kto bogatemu zabroni.
Dla mnie taka opona po użyciu tego dziadostwa nadaje się do wymiany.

Jeśli nic nie było wbite a środek zalepił dziurę to przebicia nie znajdziesz.
Można próbować napompować do 4 barów i szukać w basenie samemu.

Wulkanizator nie będzie pół dnia szukał dziury bo byś się nie wypłacił później Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 19:19   #3
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Uchodzi powietrze, wulkanizator rozkłada ręce

Ale ja ten środek wziąłem i usunąłem z wnętrza opony, pozrywałem to ****o i oponę od środka umyłem ale zapewne środek wniknął w dziurę, trochę ją uszczelnił ale jak widać nie do końca i opona gdzieś puszcza. No nic, jeżeli tego nie znajdę to niestety będę zmuszony kupić drugą oponę bo jeździć tak się niestety nie da.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 19:48   #4
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Uchodzi powietrze, wulkanizator rozkłada ręce

Jeśli masz czas to spróbuj poszukać na zewnątrz uszkodzeń, wszelkie nacięcia ,ślady po jakimś uszkodzeniu. Zawsze coś się znajdzie, wtedy spryskiwacz z wodą plus trochę płynu do mysia naczyń i spryskać oponę. Zostaw na pół godziny nawet, jeśli coś wyjdzie to zrobi się piana w tym miejscu.
Może być też tak że te ubytki pojawiają się przy obciążonej oponie a na zdjętej z samochodu już nie.
Generalnie jeśli schodzi to znaleźć znajdzie przyczynę, potrzeba tylko trochę samozaparcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 19:53   #5
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Uchodzi powietrze, wulkanizator rozkłada ręce

Jeżeli się nie uda to może jeszcze wezmę poszukam jakiegoś uszczelniacza, coś w rodzaju płynnej gumy którą mógłbym wysmarować oponę od wewnątrz. Bo już nic innego nie przychodzi mi do głowy prócz jedynie wymiany opony ale znaleźć taką samą z tego samego rocznika i w takim stanie będzie ciężko bo raczej nikt nie sprzedaje pojedynczo praktycznie nowych opon. Chociaż gdybym lepiej stał z kasą i nie miał tyle inwestycji to najchętniej w ogóle bym je wymienił bo pod względem spalania to masakra. Po wymianie z zimowych Michelin spalanie od razu o 0,4l w górę. Później zobaczyłem że indeks spalania w tej oponie to F więc opory toczenia są dość spore.

Ostatnio edytowane przez dizel1982 ; 16-04-2017 o 19:56
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 20:24   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Uchodzi powietrze, wulkanizator rozkłada ręce

A skąd wiesz że napewno ucieka oponą, a nie miejscem styku z felgą.
Jeżeli napompowaną wkładasz do basenu z wodą, to nie ucieka. Ale jak już założysz na samochód, to obracające się koło powoduje pracę opoony i zmienia nacjsk na dole przy jezdni, i jeżeli felga jest felerna, to tak sie dzieje.
Aby to sprawdzić, napompuj tak ze 4,5 atm, i pojeżdzij trochę. Zauważ, czy coś sie zmieniło.
\Jeżeli nie, oponę zdjąć, i felge oddać do przeszlifowania do specjalistów, a są tacy, co to robią.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 20:29   #7
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Uchodzi powietrze, wulkanizator rozkłada ręce

Ale czy gdyby była felerna felga to na zimówkach by nie schodziło? Pewnie by uchodziło tak samo jak na letnich. A już na pewno w przeciągu tych 5 miesięcy zauważył bym jakiś spadek. Tymczasem przez całą zimę, mimo że kontrolowałem regularnie ciśnienie ponieważ zawsze to robię, nie dopompowałem nic a nic. Trzymało super.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 20:32   #8
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Uchodzi powietrze, wulkanizator rozkłada ręce

Jak będziesz pryskał tym płynem to jak połozysz koło na płasko to możesz też sprawdzić na łączeniu opony z felgą, ale raczej to nie to.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 20:38   #9
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Uchodzi powietrze, wulkanizator rozkłada ręce

My się wydaje że to będzie to o czym @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wspomniałeś. Czyli była małą dziurka, jakiś matoł (bo nikt normalny nie używa tego ****a mając w bagażniku koło zapasowe) wcisnął ten uszczelniacz w koło, ja to co prawda zdrapałem ale widocznie wlazło tego czegoś trochę w dziurę, na tyle aby ją uszczelnić ale zdarzają się sytuacje, może po najechaniu na jakąś nierówność, że opona przepuszcza. No nic, co prawda jutro święto ale może wieczorem zdejmę koło i organoleptycznie będę szukał pęknięć.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 20:48   #10
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Uchodzi powietrze, wulkanizator rozkłada ręce

ściągnij opone wyczyść szczotką na wiertarce obrzeże felgi tam gdzie opona przylega stopką i pomaluj spreyem załóż opone i powinno być ok
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.