Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2018, 21:05   #41
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Właśnie o nim pisałem. ;-)

cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 22:33   #42
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Tak się złożyło, że od kwietnia 2010 nie mam tivika. Nic nie wiem. Nic nie rozumiem.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2018, 22:37   #43
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2018, 01:30   #44
dps@
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Bytom
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Jeżdżę AWD, ale myślę sobie, ze ford ma spore doświadczenie na polu AWD (rajdowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widziałem kiedyś porównanie focusa RS 2016 z Subaru Imprezą I przygotowaną do rajdów przez [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (chyba nie trzeba przedstawiać). Film z konkurencji --> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dobra... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w s-maxie jest inaczej zestrojony niż w RSie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale... jak pisał kolega wcześniej napęd na tył w normalnych warunkach nie jest dołączany (centralny dyferencjał nie przekazuje mocy na tylne koła) przez co brak oporów układu napędowego na tył nie spowalnia auta. Napęd na tył działa dopiero w sytuacjach gdy jest potrzebny. Komputer steruje wówczas przeniesieniem napędu na tył - ciekawy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] obrazujący kiedy to działa i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] obrazujący w praktyce jak to działa.
Tyle teorii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzenia w dokonaniu wyboru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dps@ ; 27-01-2018 o 01:45
dps@ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2018, 09:58   #45
drtz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2014
Model: S-max AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM 6AT
Rocznik: 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Przesiadłem się właśnie z poprzedniego Galaxy 163KM do nowego S-maxa 180KM AWD. W zasadzie żona. Dynamika faktycznie nie powala - zbliżona do Galaxy. Ale wystarczająca. Jasna, że są sytuacje, że większa moc może sie przydać dla bezpieczeństwa. Ale podobnie AWD. AWD pojawiło się głównie dlatego, że w ramach promocji dostałem je za friko w aucie stokowym. Gdybym sam konfigurował pewnie bym nawet o tym nie pomyślał. Tym bardziej, że ja na co dzień jeżdżę autem ponad 300KM z prawdziwym napędem 4x4 z reduktorem. Ale już podczas pierwszego wyjazdu rodzinnego na narty AWD dało zupełnie nowe możliwości i komfort nawet podczas zwykłego parkowania i wygrzebywania się z parkingu pod wyciągiem. Każdemu podla potrzeb. Jeździmy spokojnie, więc nie zauważam ani niedostatku mocy w s-maxie ani nadwyżki w V8. Byle się nie psuło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2018, 11:08   #46
drout
ford::advanced
 
Avatar drout
 
Imię: Puotr
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: okolice Wawy
Model: Forek xt, S-Max MK2
Silnik: 2.5t, 2,0 biTDCi
Rocznik: 05, 17
Postów: 211
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Proponuję odbyć jazdę próbną ale nie taką z handlowcem 5 km tylko dogadać sie na dzień, dwa i samochód do domu. Rodzinę na pokład i jazda. Ja tak zrobiłem i zmieniłem zamówienie z AWD na 210 biturbo
drout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2018, 18:43   #47
drtz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2014
Model: S-max AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM 6AT
Rocznik: 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

mam na codzien do dyspozycji s-maxa eco boosta 240KM, wiec wiem ze mozna szybciej, dynamiczniej i jeszcze ciszej, ale wieksza moc na prawde mnie nie przekonuje chociaz moglem tez w fajnych pieniadzach wziac wlasnie dla siebie taka wersje. tym, ze 180KM tdci jest "mulowate" jak na parametry na papierze tez jestem zaskoczony, ale przy moim czy zony (bo to glownie dla niej auto) stylu jazdy na prawde nie robi to roznicy. ale jako milosnik off roadu i osoba, ktora zwg na inne jeszcze hobby zjezdza z asfaltu rowniez podstawowym autem rodzinnym, mysle ze bede wykorzytywal AWD. kilka razy Galaxy FWD zapomnialem sie i bylo juz cieplo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Inna sprawa, ze zagadkowe pozostaje dlaczego nie daja AWD do twin turbo? Jak widac klientow by mieli.
drtz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 19:25   #48
rexman1
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: Kielce
Model: Galaxy 180km AWD
Silnik: 2,0 tdci automat
Rocznik: 2016
Postów: 19
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Cytat:
Napisał dps@ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżdżę AWD, ale myślę sobie, ze ford ma spore doświadczenie na polu AWD (rajdowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widziałem kiedyś porównanie focusa RS 2016 z Subaru Imprezą I przygotowaną do rajdów przez [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (chyba nie trzeba przedstawiać). Film z konkurencji --> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dobra... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w s-maxie jest inaczej zestrojony niż w RSie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale... jak pisał kolega wcześniej napęd na tył w normalnych warunkach nie jest dołączany (centralny dyferencjał nie przekazuje mocy na tylne koła) przez co brak oporów układu napędowego na tył nie spowalnia auta. Napęd na tył działa dopiero w sytuacjach gdy jest potrzebny. Komputer steruje wówczas przeniesieniem napędu na tył - ciekawy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] obrazujący kiedy to działa i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] obrazujący w praktyce jak to działa.
Tyle teorii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzenia w dokonaniu wyboru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napęd na tył włącza się przy każdym ruszaniu po czym w miarę rozpędzania zostaje przekazywany na przód. Jeśli nie ma włączonej wizualizacji to nawet nie wiadomo kiedy się załącza. 210km w niczym Ci nie pomoże w zimowych warunkach, a wiele taniej wyjdzie mapa do 180km, którą koledzy z forum robią do tego silnika. Ten napęd jest świetny nie tylko na zimę ale także na mokrej nawierzchni.
rexman1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 19:39   #49
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Ja czytając ten wątek dochodzę do wniosku, że aby 2.0 dawał sobie radę z AWD, warto pomóc mu jednak zastrzykiem mocy czyt. indywidualne tuningowe strojenie na 200 ps i 450 Nm. To powinno dać wystarczające zapasy mocy.
Powyższe odnosi się do 2.0 tdci single turbo.
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 12:22   #50
Zaj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2018
Model: S-max
Silnik: 180
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Mam s-max 180 AWD od miesiąca. W tym czasie wyjazd w Alpy - w sumie 10 dni oraz na Słowację - 3 dni. W sumie prawie 5 tys kilometrów. AWD sprawdzało się CODZIENNIE. Może to kwestia pogody, na którą trafiliśmy (dużo opadów śniegu) ale ilość kilometrów przejechanych po białym była baaardzo znaczna. Parkingi zazwyczaj zaśnieżone, podjazd pod kwaterę bardzo stromy i kręty i także biała nawierzchnia cały czas. Po drodze mijałem ileś samochodów, które nie dawały rady, kręciły bezradnie kołami na podjazdach albo i bączki.

AWD robi swoje nawet przy minimalnej (przezroczystej) warstwie śniegu lub błota pośniegowego na asfalcie. Przy suchej/nieśliskiej nawierzchni AWD załącza się przy ruszaniu, tym bardziej i dłużej im dynamiczniej ruszamy. Przy bardzo delikatnym przyśpieszeniu da się chyba uniknąć załączenia (sądząc po obserwacji wskaźnika AWD za wyświetlaczu deski rozdzielczej). Dynamicznie ruszając i przyśpieszając nawet na suchym można odczuć AWD, ma się wrażenie lepszej kontroli nad samochodem.

Jadąc prędkością autostradową AWD nie załącza się ale nie miałem sytuacji poślizgu przy np. 130 więc nie wiem. Boję się prowokować takie sytuacje.

Nie dyskutuje czy 180 to za mało, bo dla mnie i tak sporo więcej nież poprzednio. czy na pewno 30KM i 50nm w 210 zrobi znaczną różnicę? teoretycznie nie, ale to już trzeba by przetestować jeden po drugim.

Porównywanie co do przyśpieszenia/mocy z Edge nie ma sensu (że tam wkładają mocniejsze silniki) - bo to samochód ze znacznie większymi oporami areodynamicznymi. Porównanie z Passatem także nie ma sensu - to znowu lżejszy, mniejszy i bardziej opływowy model. Jak ktoś się chwali, że na co dzień ma 300KM w jakimś ścigaczu, to wg mnie też ma spaczony ogląd i w s-max zawsze będzie mu mało.
Zaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.