Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2023, 18:44   #1
pardon14
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-04-2022
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 20
Question Błędne działanie podświetlenia Ambiente Multicolor po dołożeniu

Siemka!
Dziś dołożyłem sobie ambient multicolor, wcześniej miałem ambient singlecolor, przy wymianie żarówek zauważyłem, że są poprowadzone po 3 kabelki, więc na cale szczęście nie musiałem prowadzić wszystkiego od nowa. Zamieniłem wszystkie żarówki, założyłem panel ze sterownikiem - jego podłączenie (wszystkie żarówki są ze sobą połączone jak zauważyłem na schemacie, więc podłączyłem tak):
Pin 5 sterownik -> Pin 3 żarówki w nogach pasażera
Pin 6 sterownik -> Pin 12 Bcm kostka H (dolutowałem, bo juz istniał)
Pin 7 sterownik -> Pin 20 bcm kostka H (dolutowałem, bo juz istniał)
Pin 8 sterownik -> Pin 12 bcm kostka F (dolutowałem, bo juz istniał)
Pin 15 sterownik -> Pin 2 żarówki w nogach pasażera
Pin 16 sterownik -> Pin 1 żarówki w nogach pasażera
Pin 1 i 9 zostawiłem, ponieważ nie mam kontrolki od wyłączenia poduszki pasażera.

Wiem, ze w single color INTERIOR LIGHT DIMMING 2 w Bcm odpowiada za to 1 pin w kostce H, ja go tam zostawiłem. Czy może ja powinienem go odłączyć lub połączyć go z 12 pin w bcm kostka H czy moze do niego z panelu 6 pin?

Sytuację teraz mam taką: światla mam na automat, jest ciemno na dworzu, światełka po zapłonie nie świecą, klikam wszystko na konsoli panelu i nic nie reagują, dopiero jak wyłączę zapłon to się podświetli na 5 sekund i gaśnie i tak w kółko, może ktoś pomóc, miał podobny problem?
W Forscanie 216 pozycja ustawione na 03 - Led series pack 02, gdy ustawiałem na 05 - led series pack 03 to miałem błąd w BCM.

Dodam jeszcze, że zostawiłem stare dwie żarówki czerwone w panelu podsufitki, może to też przeszkadza? Świecą się cały czas, nawet w dzień.


Ostatnio edytowane przez pardon14 ; 29-12-2023 o 08:56
pardon14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2023, 13:47   #2
pardon14
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-04-2022
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Błędne działanie podświetlenia Ambiente Multicolor po dołożeniu

Problem został rozwiązany. Jakby ktoś sobie to dokładał w przedlifcie z single color na multi color to odłączcie 1 pin z wtyczki H - białoniebieski i zostawcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pardon14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , podświetlenie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.