Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2017, 14:55   #721
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Spalanie 2.0 Ecoboost

Z dedykowanym Prinsem to chyba nie będzie ciężko. Chociaż, kto wie. :-)

cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2017, 19:05   #722
Korchez
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5 Titanium Mica Shadow Black
Silnik: 2.0 203 KM EB AT =>240 by Totek2
Rocznik: 2015
Postów: 169
Domyślnie Odp: Spalanie 2.0 Ecoboost

A co takie drogie jest w tej instalacji ze tyle kosztuje ? Jaka na tym jest marża?
Korchez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2017, 20:10   #723
bailaga
ford::average
 
Avatar bailaga
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: SO
Model: FF2 FL
Silnik: 2.0/145KM Pb
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: Spalanie 2.0 Ecoboost

Cytat:
Napisał lemon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież to oczywista oczywistość że bez chipa mocy na samym LPG nie przybędzie. Zgoła inaczej mają się sprawy po modach. LPG rulez.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
LPG w fazie ciekłej daje nieznaczny przyrost mocy. Do poczytania: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bailaga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 07:36   #724
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Spalanie 2.0 Ecoboost

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Użyj excela. Pomoże. :-)
Korzystałem ze strony jakiegoś producenta instalacji LPG, ale skoro chcesz excela i wywołałeś mnie do tablicy to proszę bardzo.

Do kosztów instalacji dolicz sobie 200 zł rocznie (przeglądy stacja). Ja już to całkowicie pominąłem zużycie benzyny, którą na pewno i tak chociaż trochę zużyjesz.

Tylko nie podciągaj spalania15 litrów z miasta, bo średnio z całej jazdy na bank masz maks 12l / 100 km.

Mam drugie auto którym teraz jeździ żona w LPG (fiata bravo), prawie od 7 lat, więc naprawdę miałem okazje się na własnej skórze przekonać kiedy się opłaca to wsadzać, a kiedy nie.

I moim zdaniem przy twoich przebiegach rocznych, to się całkowicie mija z celem. Jak byś robił przynajmniej z 30k rocznie, to bym się słowem nie odezwał... No chyba że na LPG zaczniesz tyle robić.

Eot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Instalacja gazowa.jpg (65.2 KB, 51 wyświetleń)
taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 08:06   #725
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Spalanie 2.0 Ecoboost

Czy ja na końcu widzę 4 zielone cyferki? :-D
cbdo :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 08:36   #726
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Spalanie 2.0 Ecoboost

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ja na końcu widzę 4 zielone cyferki? :-D
cbdo :-)
No dobrze widzisz... przy twoich przebiegach po pełnych 5 latach użytkowania instalacji będziesz uwaga całe ~7500 zł do przodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A więc średniorocznie zarobisz na tym 1500 zł, czyli 125 zł / msc.

Po drodze jeszcze masz takie ryzyko, że z powodu 500+ będzie trzeba sięgnąć po LPG i cena poleci do 3 zł ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Innych ryzyk fiasku na tej inwestycji nie wypisuje, bo się każdy może domyśleć.

To chyba nie jest kwota która robi wrażenie na człowieku, którego stać na kupno i utrzymanie samochodu za ponad 150.000 zł.

Generalnie czy to dużo czy mało, zależy od punktu siedzenia...
Dla mnie inwestujesz 9200 zł, żeby zarobić w okresie pełnych 5 lat 7500 zł... co ledwo stanowi 4,5% wartości kupna samochodu... a przecież w tym okresie na wartości samochodu stracisz ponad 60%.

Mnie bawi to, że kupując auto, nie przejmowałeś się tym, że po 5-6 latach ze 160 000 zł, będzie wart 60.000 zł, a teraz jarasz się tym, że dokładając do auta, w tym samym okresie oszczędzisz 7500 zł.

No nic, już chyba wszystko napisałem co mi po głowie chodzi.
Naprawde EOT z mojej strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 09:18   #727
fordes
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 05-04-2010
Skąd: małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 209
Domyślnie Odp: Spalanie 2.0 Ecoboost

Przyglądam się z boku i nie bardzo Twoje argumenty do mnie trafiają przyznaje. Ja tam widzę poza zwrotem instalacji dodatkowy zwrot ( "zysk" ) w granicach 80%. Wpłacam do banku 9200 a po 5 latach mam swoje 9200 i dodatkowo prawie 8000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pokazałeś ryzyko LPG ( inwestycyjne) bo stosunek ceny LPG do benzyny może się pogorszyć ale także poprawić co bywało już niejednokrotnie. Dodatkowo kolega jeździ 15kkm rocznie i mniej pewnie nie będzie ale jeśli zrobi kilka tysięcy rocznie więcej cały zysk jeszcze zmieni się na plus. Jeśli nie ma przeszkód technicznych to excel który opracowałeś raczej mówi - zakładaj LPG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fordes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 09:36   #728
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Spalanie 2.0 Ecoboost

Cytat:
Napisał fordes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli nie ma przeszkód technicznych to excel który opracowałeś raczej mówi - zakładaj LPG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Liczby nie kłamią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - pokazałem że się opłaca... ale:

- dość długo czeka na zwrot inwestycji
- Potencjalny zysk jest mały w stosunku do kasy jaką wydał na auto
- Za 5 lat pewnie sprzeda samochód i weźmie następny
- jest to mimo wszystko nieautoryzowana ingerencja w auto, a nie wiem czy cattani ma zamiar korzystać z ford protect

Sam w drugim samochodzie dla żony mam LPG, ale ta instalacja kosztowała 3000 zł, i żona robi około 25000 km rocznie no i nowe auto kosztowało 55.000 zł.
taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 09:55   #729
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Spalanie 2.0 Ecoboost

Dokładnie prezentuję podejście, o jakim pisze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - wkładam 9200, wyciągam 17000 albo i więcej. Całkiem niezła inwestycja o bardzo małym ryzyku. :-)
Co zaś się tyczy ryzyka utraty Ford Protect - instalka jest zakładana w ASO, więc... :-)

Póki co i tak dzielimy skórę na niedźwiedziu, bo Prins się wozi z tą instalką już półtora roku i za chwilkę faktycznie będę tuż przed zmianą auta. ;-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 11:33   #730
taajniak
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 EB 260 KM / 415 nm by heko
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Spalanie 2.0 Ecoboost

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Póki co i tak dzielimy skórę na niedźwiedziu, bo Prins się wozi z tą instalką już półtora roku i za chwilkę faktycznie będę tuż przed zmianą auta. ;-)
No to także tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - musisz 5 pełnych lat pojeździć żeby to miało sens, inaczej się raczej z celem mija.

Ewentualnie wsadź instalację, pojeździj rok, ja sprzedam swoje i biorę od Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
taajniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.