Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2020, 21:57   #31
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Ok odpowiem sobie sam..
Zamówiłem sobie inny czujnik różnicy ciśnień.. podłączyłem go (o dziwo z Volvo i z delikatnie innym symbolem bo ja miałem końcówkę AA a ten był AB..
Odpaliłem auto (od jeżdżenia z ciągłym wypalaniem spaliła mi się świeca od dopalacza więc mam ciągły błąd ża niska temp. )
Odpaliłem auto na nowym czujniku.. i pokazywał jak mój stary..
Na początku chwile brak kontaktu z bazą (ZERO) a za chwile ) a po przygazowaniu coś tam się ruszał..
DPF_LOAD 102%
DPF_SOOT_LD 300%
urosło mi do 102% bo jechałem ostatnio 150km bez dopalacza.. z przyczepą ..
No i stwierdziłem że skasuje Forscanem to load 102% odpalę auto niech chwile pochodzi i zobaczę na ile mi wskoczy (tak wskakiwało po chwili od wykasowania)
Wszedłem w menu forscana od procedur serwisowych..
i zanim znalazłem zerowanie DPFA to w oko wpadła mi procedura..
Wyzeruj Zarejestrowane wartości czujnika ciśnień..
Wykonałem.. odpaliłem auto i bez róźnicy.. dalej zrobiłem sobie kolejno..(bez odpalania auta)
PCM Reset the Heated Exhaust Gas Oxygen Sensor Adaptation..
Jako że już dużo mieszałem przy aucie (czyściłem EGRa) to pomyślałem że sobie to pykne.. myślę że to nie istotne ale zrobiłem ..
Dalej zrobiłem
Wyzeruj zarejestrowane wartości filtra cząstek stałych
i po tej procedurze bez odpalania auta PCM reset modułu.
I tu uwaga...
Po tym jak połączyłem się Forscanem moim oczom ukazał się piękny widok..
DPF_LOAD - 0%
DPF_SOOT_LD - 0%


Wydaje mi się, że cały szkopuł polega na wykonaniu Resetu wartości DPF a następnie bezpośrednio Resetu PCM..
Jak ktoś ma ten problem i forscana to proszę spróbować i napisać tu.. czy mam racje czy dodatkowo reset czujnika i tego OXygen też..
Najważniejsze, że się udało..
Została mi jeszcze wymiana świecy żarowej w dopalaczu.. (właśnie ukręciłem ją przed gwintem i jutro będe rozwiercał i gwintował) ale to już drobnostka..
Życze powodzenia.. i czekam na info.. komu jeszcze zadziałało..

rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 07:17   #32
WhiteMondeo
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-04-2018
Skąd: TYCHY
Model: Mondeo MK4 KOMBI
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Dziękuję za pomoc. Pomogło tez miałem soot 300% I jest zero. Zobaczę jeszcze po trasie czy będzie działać ok. Bo ciągle wypalalo mi dpf.
WhiteMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2020, 18:04   #33
Archi100
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-12-2020
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: DIESEL
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Hej, nie wiem czy to pokrewne ale u mnie jest taki przypadek, pacjent to MK4 2012 140KM, zaczęło się od tego że wyskoczył błąd "niska temperatura spalania" a że ja jestem kompletna noga z mechaniki, zleciłem znajomemu by mi to ogarnął. Po podłączeniu pod komputer okazało się, że DPF pełny ale wypalił mi go stacjonarnie, bez wyjmowania go. Pojeździłem 1000-2000km, i wyskoczył ponownie ten błąd. Auto straciło moc, prędkość max 120km/h Tak więc wyjął DPF i wyczyścił go płynem jakimś specjalnym do tego. I tu zaczynają się schody. pojechałem w trasę 700 km i w połowie wyskoczył błąd "usterka silnika" potem zniknęły wskazania średniego spalania paliwa, nie pokazywał dystansu jaki mogę zrobić na tym paliwie, silnik nie równo zaczął pracować, włączył się wntylator i pracował na okrągło, na biegu jałowym normalnie palił 05L/h, a teraz 1,7 L/h. I w takim trybie pokonałem około 500km. Rano auto odpaliłem i cud. Wszytko wróciło do normy, ale błędy "usterka silnika" i "olej do wymiany" nie znikły.Tak więc znowu udałem się do znajomego a ten ponownie wyjął DPF przeczyścił, okazało się, że piąta świeca w DPF do wymiany, zawór wyczyścił, olej silnikowy wymienił i wydawało się że wszystko jest ok. Niestety, po przejechaniu 500metrów, ponownie silnik wszedł nierówny tryb pracy, spalanie jak poprzednio 1,7l/h na biegu jałowym, wskaźniki znikły, ale błąd żaden nie wyskoczył. Pomyślałem że pojeżdżę trochę, czytałem właśnie na tym forum, że po wymianie DPF program się adoptuje i ustawie i po 300 km, powinno wrócić do normy. W sumie coś podobnego nie też spotkało. Jeździłem w tym trybie nie 300km, nie 500km, tylko 800km, i nic. Zero poprawy, auto kopciło, wentylator na okrągło pracował, wskaźników brak. Po tych 800km poczułem, że auto traci moc. No nie, myślę, dpf znowu się zapycha. Pojechałem do warsztatu, gnie czyszczą profesjonalnie DPF. Okazało się że stopień zabrudzenia DPF to 300, nie wiem czego bo nie widziałem jednostek. Gość mi powiedział, że czujniki powinny być ok, bo różnica ciśnień jest w porządku. jak już odebrałem auto po czyszczeniu to powiedzieli mi że jakiś przewód był pęknięty i była nieszczelność, i teraz wszystko będzie ok. Wyjechałem dziś od nich i co... to samo. Przejechałem już 80km, a auto ma te same objawy. Wentylator, brak wskaźników, pali jak smok, nie równo pracuje. Dzwonię do gościa, a on że niektóre auta tak się adoptują i potrzebują przejechać 300km i powinno być ok. Obawiam się, że znowu za 500-800km, zapcha mi się DPF.. Pytanie, czy ktoś tak miał???? Oczywiście poczekam do tych 300km, ale obawiam się, że ciągle są usuwane skutki a nie przyczyna usterki. JAk to dobrze zdiagnozować? Podpowiedzcie proszę. Dzięki
Archi100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2020, 17:01   #34
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Ciężko powiedzieć co u Ciebie dolega bez patrzenia w komputer..
Objawy o których mówisz wynikają z nieskasowania parametru DPF_SOOT_LD: 300%
I teraz pytanie czy tylko to (u mnie tak było), czy jest jeszcze jakaś przyczyna że się filtr nie dopala..
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2020, 17:58   #35
Archi100
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-12-2020
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: DIESEL
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Dziś wróciłem od mechanika, sprawa wygląda tak, sprawdzono piątą świecę, wtrysk, wszystko w porządku, ale usterka nie usunięta, bo nie wiadomo co mu jest. Byli Panowie na testach i okazuje się że podczas wypalania temperatura dochodzi tylko do 450 stopni, a żeby wypalić poprawnie DPF powinna dojść do około 600 stopni, tak więc, ciągle się nie wypala i DPF brudzi... Następna diagnoza to zamknięty EGR, podobno przez całą jazdę nawet nie drgnął. Podejrzewają, że jest zabrudzony i może nie jest do końca zamknięty i przez to nie może osiągnąć pożądanej temperatury. Jest to możliwe, że EGR byłby przyczyną błędu" niska temperatura spalin" ? Błąd EGR mi nigdzie nie wyskoczył...Oni niby znaleźli błąd w programie jak się podłączyli kompem, ale z tego co mi wiadomo kiedyś (rok temu) był wymieniany EGR i może to jest właśnie ten błąd w historii... hmm. W piątek jadę by mi go wyczyścili... Jak to nie zadziała to już nie wiem co jest grane....
Pytanie czy da się EGR zaślepić i wyprogramować ale nie ruszać DPF? Czy to razem trzeba? Obawiam się, że jak zaślepię i wyprog. EGR to będzie wariować mi DPF.... Ktoś podpowie?
Archi100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2020, 21:38   #36
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Wydaje mi się że zamknięty egr ro nie problem.. i nie wiem c okizy to nie spowodowane trybem wypalania.. ta temp to dziwna, tu bym szukał przyczyny.
może pompka od dopalacza nie działa.. ale musisz speawdzić jaką masz wartość dpf_soot.. czy nie 300%
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 22:46   #37
Archi100
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-12-2020
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: DIESEL
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Tak, mam 300%, a ten pierwszy wskaźnik to 21%. Kurcze, kupiłem już sobie ten STN 1170 na BT i ściągnąłem na lapka Forscan. Za pierwszym razem się połączył przez BT. ale już za drugim i następnym nie może się połączyć. Ten STN jest nowy, i z nim wszystko w porządku bo przez smartfona się łączy, ale przez kompa nie chce, jakby go nie widział. Wiem tylko że wykorzystuje porty COM4, ale jestem noga z tematów ustawiania komputera i nie za bardzo wiem jak to ogarnąć.. Bo gdyby mi się udało połączyć to bym zrobił taki reset jak Ty opisywałeś powyżej na forum z tymi ustawieniami DPF.
Archi100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2020, 15:46   #38
Archi100
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-12-2020
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: DIESEL
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

dziś udało mi się połączyć lapkiem i zrobiłem taką samą procedurę co opisałeś powyżej ale niestety te DPF_SOOT_LD 300% ciągle jest i nie zgineło.. Czyli problem ciągle mam..
Archi100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2020, 22:01   #39
rafalxfiles
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-05-2018
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Tzn jeżeli robisz reset DPF i po włączeniu silnika masz znowu DPF_SOOT 300% to znaczy że reset nie zadziałał..
rafalxfiles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 08:56   #40
Archi100
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-12-2020
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: DIESEL
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Cytat:
Napisał rafalxfiles Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tzn jeżeli robisz reset DPF i po włączeniu silnika masz znowu DPF_SOOT 300% to znaczy że reset nie zadziałał..
Czuli coś źle wykonałem? //na każdym etapie w forscanie był komunikat że wykonano poprawnie. wszystkie te czynności co opisałeś w poscie zrobiłem według kolejności i za każdym razem forscan informował że wykonano z powodzeniem czy jakoś tak. Najpierw zrobiłem to bez skasowania błędu i nic, potem wykasowałem błąd i przeprowadziłem tą procedurę i też lipa....Czyżbym miał tego forscana słabego? Mam v2.3.37 beta
Archi100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , filtr cząstek stałych , mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.