Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2013, 10:26   #1
maciex_gda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2012
Skąd: Gdynia
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Co to jest "zawór sterujący zmienną geometrią układu dolotowego"?

Mam problemu z moim C-maxem. Problem objawia się tym, że po rozgrzaniu silnika traci moc poniżej 3000 obr.
Sprawdziłem błąd, komputer pokazał P2008 (dostaje lewe powietrze). Pojechałem więc do mechanika, żeby znalazł przyczynę problemów.
Mechanik znalazł problew w, cytuję: "Zawór sterujący zmienną geometrią układu dolotowego", cena którą zaproponował to 380zł za część + 50zł za wymianę (100zł za diagnostykę pomijam).
Chciałem samemu poszukać tej części (zamiennik lub używka), ale nie mogę namierzyć jak ten zawór się fachowo nazywa.

Może ktoś będzie mi w stanie pomóc?
A może to się da naprawić, wyczyścić, zregenerować?

maciex_gda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 19:38   #2
jarek.123
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-10-2013
Skąd: Trzebiatów
Model: Focus C-MAX - GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 74
Domyślnie Odp: Co to jest "zawór sterujący zmienną geometrią układu dolotowego"?

Mi od razu skojarzyło się ze zmienną geometrią łopat w turbinie, ale takie coś jest w dieslu, a jak jest w benzynie to nie wiem, bo z racji tego że mam diesla to tylko tym się interesuję. W praktyce większość mechaników chcę naciągnąć na kasę to tak na chłopski rozum proponuję zapytać fachowca który to jest konkretnie zawór (niech centralnie pokaże palcem) jeżeli będzie kręcił to wiadomo że ściemnia, a jeżeli pokaże to tylko zrobić zdjęcie i wrzucić na forum, a fachowcy od benzyniaków na pewno coś podpowiedzą.
jarek.123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 21:00   #3
maciex_gda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2012
Skąd: Gdynia
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Co to jest "zawór sterujący zmienną geometrią układu dolotowego"?

No właśnie jak szukałem informacji to wyskakują mi głównie turbiny.
A może to po prostu chodzi o przepustnicę...? Cena za nową sztukę by pasowała, mówili, że zamienników nie ma no i jest to chyba słaby punkt C-max z tego rocznika, bo rok później zaczeli montować inny model przepustnicy.
maciex_gda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 21:12   #4
aster100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2011
Model: c-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: Co to jest "zawór sterujący zmienną geometrią układu dolotowego"?

może Ci to trochę pomoże
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
aster100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 21:21   #5
maciex_gda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2012
Skąd: Gdynia
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Co to jest "zawór sterujący zmienną geometrią układu dolotowego"?

Dzięki aster100, to by pasowało.
Ciekawe, że nigdzie tego w sklepach w sieci nie ma, będę szukał. Czytałem ten wątek, ale przed wizytą warsztacie i zapomniałem o tym.
maciex_gda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 21:11   #6
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Co to jest "zawór sterujący zmienną geometrią układu dolotowego"?

4M5G-9J559-NB lub NA zamienia się na BS7E-9J559-AA i w ASO kosztuje 389 zł kpl. poszukaj na zaworach jakiś numerów
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2013, 16:54   #7
maciex_gda
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2012
Skąd: Gdynia
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Co to jest "zawór sterujący zmienną geometrią układu dolotowego"?

Myślicie, że ten: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] będzie pasował.
Numer który podał srs jest zgodny.
maciex_gda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 10:57   #8
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Co to jest "zawór sterujący zmienną geometrią układu dolotowego"?

jeżeli nr jest zgodny to tak
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 17:25   #9
dzuk16
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-10-2013
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Co to jest "zawór sterujący zmienną geometrią układu dolotowego"?

Może wniosę coś nowego do tematu.
Mam identyczny problem(silnik 2.0 benzyna 145km).Też błąd P2008 itd...Panowie z pobliskiego warsztatu rzekomo czyścili co tylko mogli aż w końcu dogłębnie przeczyścili zawór o którym tu mowa i problem rozwiązany.Niestety nie.Auto pojeździło ok 50km i ta sama sytuacja.Na forum znalazłem temat w którym użytkownik bodajże mondeo miał podobny problem i winowajcą okazał się bezpiecznik w komorze silnika f11.Nic nie szkodzi spróbować więc wyjąłem bezpiecznik(20A)i przemieniłem z innym(są takie trzy w rzędzie).Co ciekawe samochód zaczął pracować normalnie elegancko przyśpieszał itd.Niestety po jakimś czasie sytuacja się powtarza ale wystarczy że wyciągne bezpiecznik i włoże go z powrotem i auto znowu przez jakiś czas pracuje normalnie.Zauważyłem że nie zależy to od przejechanych kilometrów tylko od ilości odpaleń samochodu.Wczoraj zrobiłem trase 600km z dwoma postojami i auto chodziło jak złoto.Pare odpaleń samochód znowu słabnie ale ponowne wyciągnięcie i włożenie bezpiecznika załatwia sprawe.Nie wymieniłem jeszcze bezpiecznika na nowy(czekam na dostawe z internetu)ale na zdrowy rozum jeśli auto jakiś czas chodzi normalnie czy gdy zamieniam ten bezpiecznik z innymi i wszystko chodzi jak powinno to chyba nic mu nie dolega?
Może ktoś ma pomysł co jest grane bo dla mnie to juz jakieś science fiction.Proponuje założycielowi tematu także spróbować wyjąć i włożyć ten bezpiecznik może to ta sama sytuacja.
dzuk16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2014, 10:38   #10
janosek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Model: c-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Odp: Co to jest "zawór sterujący zmienną geometrią układu dolotowego"?

to raczej nie wina samego bezpiecznika. Wyciągając go prawdopodobnie resetujesz ustawienia w komputerze i wtedy samochód jedzie na fabrycznym ustawieniu a jak po jakimś czasie znowu zapamięta bieżące ustawienia( czyli w Twoim przypadku błędne) to zaczyna szwankować. Potem znowu robisz reset i od nowa. To samo pewnie by było jak odłączysz akumulator. Masz gdzieś usterkę i nie sugeruj się samym bezpiecznikiem bo jego wymiana raczej nic nie da
janosek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.