Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2020, 12:55   #41
auto-tech_Ropczyce
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-06-2020
Skąd: Ropczyce
Model: escape
Silnik: 1
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

Regeneruje sprzęgła 164a i d efekty strzelania podczas skręcania to spalone sprzęgło tylnego napędu zapraszam do kontaktu auto-tech Ropczyce 889563007

Bump: Haldex występował tylko w starej kudze w escape fusione są sprzęgła wiskotyczne załączane magnetycznie nie mylić z haldexem zajmuje się serwisem wszystkich napędów haldex jak i wiskotycznuch w waszych fordach

auto-tech_Ropczyce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2020, 13:14   #42
Fusionek
ford::average
 
Imię: Simon
Zarejestrowany: 27-12-2019
Skąd: Lisbona
Model: Fusion
Silnik: 2.7 V6 BiTurbo 420 KM
Rocznik: 201X
Postów: 78
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

Cytat:
Napisał auto-tech_Ropczyce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Haldex występował tylko w starej kudze w escape fusione są sprzęgła wiskotyczne załączane magnetycznie nie mylić z haldexem zajmuje się serwisem wszystkich napędów haldex jak i wiskotycznuch w waszych fordach
W takim razie co jest w Fusion USA 2.7 z 2017 roku ? Haldex czy cos innego ?
Fusionek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2020, 21:11   #43
auto-tech_Ropczyce
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-06-2020
Skąd: Ropczyce
Model: escape
Silnik: 1
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

sprzęgło Wiskotyczne załaczane magnetycznie. strzelam ale na 90% 164A w każdym razie nie Haldex, jeszcze nie spotkałem ESCAPE FUSION z napedem Haldex.
auto-tech_Ropczyce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2020, 12:05   #44
Strat69
ford::average
 
Avatar Strat69
 
Zarejestrowany: 10-10-2016
Model: MK5 USA
Silnik: 2.0 Ekoboost 240 KM
Rocznik: 2013
Postów: 149
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

a tak ogólnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chodzi o Mondeo sedan
1. czy spadek mocy w porównaniu do napędu na 1 oś jest wyczuwalny jeśli tak, to np w % ?
2. czy trakcja poprawia się na tyle, że warto się pchać w 4x4 kosztem spalania i ew spadku mocy ?
Strat69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2020, 21:23   #45
auto-tech_Ropczyce
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-06-2020
Skąd: Ropczyce
Model: escape
Silnik: 1
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

Cytat:
Napisał Strat69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tak ogólnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chodzi o Mondeo sedan
1. czy spadek mocy w porównaniu do napędu na 1 oś jest wyczuwalny jeśli tak, to np w % ?
2. czy trakcja poprawia się na tyle, że warto się pchać w 4x4 kosztem spalania i ew spadku mocy ?


Ogólnie fordy mają taka fajną funkcje która pokazuje ile procent napedu jest z tyłu, podczas przyspieszania widać że auto staje sie bardziej tylnonapędowe wiec ruszanie, ogólnie cala trakcja jest stabilniejsza dzieki 4x4 w kazdym razie to co potrafi ford 4x4 to dla przedniej osi jest nieosiagalne, minusem jest niestety uszkodzenie tylnego sprzegła które własnie blokuje tylna oś i wtedy gdy mamy zime lub deszcz auto moze zachowywac sie jak byśmy jeździli na ręcznym, dlatego jazda z usterka tego sprzegła jest bardzo niebezpieczna w takich warunkach. POZDRAWIAM

Bump: a spadek mocy jest wyczuwalny tylko dlatego ze przy ruszaniu..... ruszamy a nie kopiemy sie przodem
auto-tech_Ropczyce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 10:55   #46
Strat69
ford::average
 
Avatar Strat69
 
Zarejestrowany: 10-10-2016
Model: MK5 USA
Silnik: 2.0 Ekoboost 240 KM
Rocznik: 2013
Postów: 149
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

ok dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ups a co ze spalaniem ? średnio ofc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strat69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 17:14   #47
pietrex1505
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 29-08-2019
Skąd: Włoszczowa
Model: ST200 ST220 Fusion Titanium
Silnik: 2.0EB 240KM
Rocznik: 2014
Postów: 12
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

Czy coś się może stać (rozlecieć) jeśli trochę pojeżdżę na takim uszkodzonym napędzie? Mam rozumieć że dźwięk wydwany jest dlatego że napęd i mechanizm różnicowy spięty jest na stałę?
pietrex1505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2020, 18:03   #48
alexa
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 71
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

Kolego wyjmij wtyczkę z tylnego mostu i problem zgrzytania masz z głowy. Na spokojnie możesz wtedy jakoś ogarnąć auto. Ja jeździłem 2 tygodnie zanim naprawiłem. Jedyny minus to błąd AWD który zaraz się wyświetli.

Kolego auto tech ropczyce - ile kosztuje naprawa tego sprzęgła ? Bo mam jedno uszkodzone leży i czeka. Z drugiej strony ciekawe jak to rozbierasz - przyglądałem się na to i wygląda na nierozbieralne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
alexa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2020, 22:51   #49
auto-tech_Ropczyce
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-06-2020
Skąd: Ropczyce
Model: escape
Silnik: 1
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

Zapraszam do kontaktu 889563007 naprawiam działa problem z "tyrkotaniem" znika nie słuchajcie że to wina dyferencjałów to nie prawda. 15minut roboty i napęd wraca do normy nie trzeba wyjmować mostu i potem robić geometrii 3d koszt to nie tajemnica 1000 zł w chwili obecnej gwarancja 12mc oferta na OLX
auto-tech_Ropczyce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2020, 10:53   #50
Safrankowicz
ford::beginner
 
Avatar Safrankowicz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-11-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Fusion SE luxury package + AWD
Silnik: 2,0 Ecoboost 243kM
Rocznik: 2017
Postów: 39
Domyślnie Odp: Napęd AWD 4X4 - zgrzyt tykotanie jakby koło skakało

Cytat:
Napisał auto-tech_Ropczyce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapraszam do kontaktu 889563007 naprawiam działa problem z "tyrkotaniem" znika nie słuchajcie że to wina dyferencjałów to nie prawda. 15minut roboty i napęd wraca do normy nie trzeba wyjmować mostu i potem robić geometrii 3d koszt to nie tajemnica 1000 zł w chwili obecnej gwarancja 12mc oferta na OLX
Panowie, panie, wczoraj skorzystałem z usług auto-tech ropczyce i w 100% polecam. Miałem problem ze strzelającym tylnym napędem. Kolega wymienił sprzęgło w 20min, zapłaciłem 1 tys i rok gwarancji. Gość z dużą wiedzą i ma te sprzęgła w jednym paluszku👍 Tak naprawde to chyba jedyny spec w PL 😁 Miałem to szczescie ze jedynie 30km mieszka ode mnie 😁😁😁 Polecam i pozdrawiam.
Safrankowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.