Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2019, 15:14   #1
5MK
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Gliwice
Model: Transit MK5
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1995
Postów: 7
Domyślnie check engine tylko podczas odpalania cieplego silnika

Cześć,

Od 3 lat jestem szczęśliwym posiadaczem Transita z 1995 r., który na co dzień wozi 2 tonową minikoparkę.

Pompa wtryskowa to Lucas Epic DSA1191.

Mój problem polega na tym, że check engine włącza się tylko na ciepłym silniku, ale o dziwo nigdy w czasie jazdy. Włącza się tylko podczas odpalania samochodu i tylko jeżeli na kilka sekund przytrzymam kluczyk w pozycji nazwę to "pierwszej".

Jeżeli odpalam samochód na ciepłym silniku od razu, tj. szybko przekręcam kluczyk "na raz", to problem się nie pojawia.

Jeśli odpalam samochód rano, jak jest zimny, to nigdy nie wyskoczy check, niezależnie od metody odpalania.
Dodam, że samochód w ogóle nie kopci, nawet gdy świeci się check.

Nagrałem dwa krótkie filmy z odpalania na rozgrzanym silniku.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy na podstawie mojego opisu oraz filmów można postawić jakąś diagnozę?

Pozdrawiam wszystkich użytkowników.


Ostatnio edytowane przez 5MK ; 18-01-2019 o 15:31
5MK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 16:07   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: check engine tylko podczas odpalania cieplego silnika

Wynika z tego, że tylko kiedy upierasz się, by czekać (na co?) z włączonym zapłonem, pojawia się check. Może tego nie robić?

Spróbuj sczytać błędy - może coś to podpowie, chociaż do Epica dedykowane są specjalne testery, to można spróbować zrobić to takim "ogólnowojskowym".
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 16:32   #3
5MK
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Gliwice
Model: Transit MK5
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1995
Postów: 7
Domyślnie Odp: check engine tylko podczas odpalania cieplego silnika

Dzięki za odzew.

Jestem noga jeśli chodzi o samochody, więc czasem mogę pisać niezrozumiale.
Ja się nie upieram tylko po prostu jestem ciekaw z czego to może wynikać, bo wcześniej nie było tego "problemu".

Myślałem, że włączenie zapłonu na kilka sekund i odczekanie aż zgasną niektóre kontrolki i zagrzeje się świeca, jest słusznym sposobem odpalania samochodu.

Jeśli chodzi o sczytanie błędów, to przy tych "ogólnowojskowych" wyskakują błędy, których w rzeczywistości nie ma.
Dzwoniłem do firmy, która ma jakiś stary komputer/program do całkowicie miarodajnego odczytu błędów tej pompy w Transicie, ale są oni z Rzeszowa. Jeśli będzie trzeba, to oczywiście się tam przejadę, ale jakby nie patrzeć jest to kawałek drogi. Na Śląsku nie znalazłem nikogo, kto miałby specjalny tester do tej pompy. Może któryś z szanownych użytkowników ma namiary na taką osobę?

Czy to może być wina jakiegoś czujnika temperatury albo zapowiedź większego problemu?

Ostatnio edytowane przez 5MK ; 18-01-2019 o 16:37
5MK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 17:03   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: check engine tylko podczas odpalania cieplego silnika

Cytat:
Myślałem, że włączenie zapłonu na kilka sekund i odczekanie aż zgasną niektóre kontrolki i zagrzeje się świeca, jest słusznym sposobem odpalania samochodu.
W zasadzie ma zgasnąć kontrolka immo, ale w praktyce można kręcić wczesniej.
Co do zagrzania się świecy: twój samochód ma świecę płomieniową, uruchamianą dopiero poniżej temperatury ok. -5 st.C przez elektroniczny moduł i jest to sygnalizowane (powinno być) żółtą kontrolką świecy. W pozostałych sytuacjach - czy silnik zimny, czy gorący - ta świeca nie działa.
Moduł elektroniczny uruchamia kontrolkę, świecę i zawór podający paliwo na świecę. Po zgaśnięciu kontrolki można startować rozrusznikiem, świeca działa jeszcze długo podczas pracy silnika po zgaśnięciu kontrolki. Moduł jest słabym elementem tego układu, lubi się psuć. Ma wtyk kontrolny, którego zwarcie uruchamia układ bez względu na temperaturę i można wtedy skontrolować jego pracę. Opis działania EPIC-a jest w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], spróbuj poczytać, aby wiedzieć czym jeździsz.
Cytat:
Czy to może być wina jakiegoś czujnika temperatury albo zapowiedź większego problemu?
Może być, ale z takim problemem na tym etapie bym raczej nie walczył. Być może nie mam racji - ale nie lubię wyszukiwać sobie kłopotów.
Cytat:
Na Śląsku nie znalazłem nikogo, kto miałby specjalny tester do tej pompy. Może któryś z szanownych użytkowników ma namiary na taką osobę?
To cię pocieszę: chłopcy w Australii - gdzie były eksportowane Transity z EPIC-em - także szukają kogoś z odpowiednim testerem, poprzez brytyjskie Forum Transita, na którym zauważyłem ich błagalne wpisy. Czyli twój problem jest problemem... światowym. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Epic Sydney.jpg (88.2 KB, 3 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-01-2019 o 23:17
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 18:11   #5
5MK
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Gliwice
Model: Transit MK5
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1995
Postów: 7
Domyślnie Odp: check engine tylko podczas odpalania cieplego silnika

wojtekjanus, dzięki za odpowiedź.

O EPIC-u na pewno poczytam, tym bardziej, że nie mam zamiaru pozbywać się tego samochodu ani zamieniać pompy na Boscha.

Jakby nie patrzeć, to te samochody mają po 20-30 lat i nie dziwię się, że tak ciężko znaleźć kogoś z odpowiednim testerem.
5MK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 21:25   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: check engine tylko podczas odpalania cieplego silnika

Cytat:
Jakby nie patrzeć, to te samochody mają po 20-30 lat i nie dziwię się, że tak ciężko znaleźć kogoś z odpowiednim testerem.
To był pierwszy fordowski system elektronicznej kontroli wtrysku w dieslu i Ford dał ciała jeżeli chodzi o serwis, który nie został prawidłowo zorganizowany, wyszkolony i wyposażony. Poszła fama, że EPIC w Transicie jest nienaprawialny i... tak już zostało.

W tym wątku z brytyjskiego Forum Transita pojawiła się podpowiedź, że można korzystać z Forscana przy diagnozowaniu EPIC-a [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 21-01-2019 o 09:20
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
check engine , pompa wtryskowa , transit


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.