Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2012, 21:14   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Unhappy cvt w c-maxsie 1,6 tdc 2006 r-czy to się znowu popsuje???

Koledzy użytkownicy fordów z różnimi automatami, w tym i CVT.
swoja przygode-po jej zakończeniu z usterka skrzyni biegów opisałem w poscie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

dodatm tylko ze przed usterka skrzyni zapachął mi sie na amxa dpf, teraz mam go fizycznie usunietego,a w programie nie mam nic zmieniane, auto nie zgłsza błedów smiga, w miejsce eolysa mam zalana ropę -po prostu dodaje ropy z pojemnika na eolys do...ropy do zbiornika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w trakcie naprawy skrzyni wywalił sie sterownik silnika-ponoc pamec padła i sterownik silnika był naprawiany i na nowo programowany

wczesniej wymnieniłem pasek rozrzadu rolki, pompę wody (ale bez tego "dziwnego" lańcucha)

aaa i akumulator tez wymieniłem na nowy

i teraz moje pytanie...


myslicie ze po tyle naprawach, wymianach podzespołów ta skrzynia cvt mzoe sie znowu popsuc???i co "ewentualnie" tym, razem moze dla odmiany paść???
co tam sie psuje jescze prócz tego wsyztskiego co opiałem w załączonym poście???

bo....nie ukrywam ze podoba miu sie to auto, ma fajne wyposażenie jest zadbane,ale....jakos naduzyło moje zaufanie , mam jakis "uraz psychiczny"i boje sie nim w dalsza trase jechac...
moze zupełnie niesłusznie?

moze ja teraz po tych "przezyciach" potrzebuje psychologa????

co uwazacie?
bo nieukrywam jak w auto za które w 2010 roku dałem 30tys włozyłem ponad 10-11tys łącznie, to chciałbym sie nim pocieszyc w końcu,a nie ejzdzic jak na bombie...

tylko...poki co nie umiem mu jeszcze zaufac...

moze nieśłusznie...

dlatego zwracam sie z pytaniem do was-jesli umiecie, wiecie, pomózcie-- czy tu sie ma jeszczez znowu co popsuc??czy juz raczej nie powinno????

i moge zaczac sie nim "cieszyc" a nie oczekiwac ze znowu i kiedy co padnie???


pomóżcie prosze "psychicznie"wykońcoznemu uzytkownikowi....

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 19:49   #2
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Re: cvt w c-maxsie 1,6 tdc 2006 r-czy to się znowu popsuje???

Powiem Ci kolego, że po przeczytaniu Twojego poprzedniego posta jestem pełen podziwu, że nie oblałeś auta benzyną i nie podpaliłeś...
A wracając do tematu - Mam Fokę z tym samym silnikiem i skrzynią.
Jeździ się nią super, przynajmniej tak było do czasu dopóki u mnie skrzynia też nie padła (przy 50k km). Na szczęście miałem auto na gwarancji deealera, który mi je sprzedał, więc koszty poszły na niego.
Zgadzam się z Tobą, że w wypadku tej konkretnej skrzyni mechanik to podstawa. Nawet ktoś zajmujący się na codzień automatami nie musi sobie z tym poradzić (i raczej nie poradzi). U mnie padł konwerter, a w ślad za nim mechatronika (to co wypadło z konwertera uszkodziło mechatronikę).
Naprawa była robiona u dealera (choć wcale mnie nie oszukiwał, że nie przez niego, a ludzi z zewnątrz). Też miałem podobne obawy jak Ty. Czy mogę zaufać Foce, że mnie znowu nie zawiedzie. Rozmawiałem o tym z facetem w serwisie, który zajmował się moim autem i zarzekał się, że mogę być spokojny. Dlatego podobno wymieniali konwerter na regenerowany, a nie nowy bo przy regeneracji są eliminowane błędy konstrukcyjne. Pożyjemy zobaczymy. Od naprawy minęło 6 miesięcy, właśnie skończyła się ponownie przedłużona gwarancja na skrzynię.
Rada eksploatacyjna, którą mi przekazali (i nawet kazali podpisać oświadczenie, że przyjąłem to do wiadomości):
- po odpaleniu (zwłaszcza w zimie) dać slinikowi popracować minutę aby rozgrzał się wstępnie olej w skrzyni;
- zmiana biegów tylko i wyłącznie po całkowitym zatrzymaniu samochodu (niby oczywiste, ale podobno warto poczekać jeszcze chwilkę);
- i najważniejsze - po wrzuceniu biegu (np. D) odczekać chwilę by skrzynia zatrybiła, a auto szarpnęło delikatnie. I dopiero wtedy gaz.
- i ostatnie - jak nie ma konieczności nie używać ręcznej zmiany biegów (to mi nie grozi, nie po to mam automata zeby machać łapą).
To tyle. Zobaczymy co będzie dalej.
Powodzenia dla Ciebie.
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.