Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2016, 10:15   #111
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Cytat:
Napisał krystianen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...IDS nie potrafil mi powiedziec czy mam update czy nie. ...
Przecież wystarczy popatrzeć do etis'a czy jest przewidziany update do TCM dla danego samochodu czy nie...
Jak w etisie nie ma update - to wgrywanie 'jakiegoś' softu UCDSem to 'rosyjska ruletka' - z tą różnicą, że w bębenku są prawie wszystkie naboje i tylko jedno puste miejsce... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 22-08-2016 o 17:56
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2016, 14:58   #112
Lokez
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-04-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Witam. Przeglądałem temat i się nie dopatrzyłem. A mianowicie mondeo silnik 2.2 200KM skrzynia PS(najprawdopodobniej) na zimnym chodzi płynnie na rozgrzanym na krótkich odcinkach nie zauważyłem nic ale jak przejadę się około 60 km i zatrzymam się to potrafi czknąć nim ruszy ponownie takie niemiłe szarpnięcie. Czasem zdarza się już od 2 biegu że coś czknie. Poci mi się pomiędzy skrzynią a silnikiem jeżeli to z skrzyni to czy mała ilość oleju może mieć taki objaw? czym to uzupełnić? czy z automatu wymienić całość Dziwne gdy byłem w serwisie na wymianie rozrządu człowiek z za biurka powiedział że tutaj w tej skrzyni nic się nie robi nic się nie wymienia.
Autko kupione 3-4 miesiące temu człowiek jeszcze się nie nacieszył a już pod górkę. Odkupione od firmy leasingowej czyli teoretycznie powinno być wszystko robione na czas. Katownik raczej żaden nie jeździł bo w środku ładne nie zniszczone.
Przyczyna takiego zachowania ktoś ma jakieś pomysły ktoś się z tym spotkał?
Lokez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2016, 15:02   #113
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

2.2tdci nie ma PowerShifta, tylko hydrokinematyk
pocenie trzeba sprawdzić (z silnika lub ze skrzyni) i usunąć lub olać (w zal. od intensywności)
wym. oleju - jakie przebieg?
czy były sprawdzane aktualizacje oprogramowania?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2016, 16:18   #114
Lokez
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-04-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

przebieg 189tkm Czy był wymieniany olej w skrzyni nic mi nie wiadomo. Pocenie się jest naprawdę delikatne tak że raczej olać
Aktualizacje hmm nic mi nie wiadomo. Do tej pory było dobrze od niedawna się tak zaczęło robić . Kto w okolicy szczecin lub jak najbliżej jest mi to w stanie wykonać.
Lokez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2016, 13:47   #115
Krzy_Ku
ford::average
 
Avatar Krzy_Ku
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Smax
Silnik: 2.0TDI
Rocznik: 2011
Postów: 142
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe kto tak napisał i chciałbym się przejechać jego autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W manualu masz np 2 czy 3 tys obrotów i petarda , automat idzie o spodu.
To jest raczej normalne i każdy tak ma . PRzyśpieszenie 0-100 automaty mają powolniejsze
jak to ciekawe- porównanie z pierwszego postu:
Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Smax PS 163 koni- ciągnie i ładnie startuje ze świateł ,ale czasami jakby te 30 koni gdzieś sie pasło..., tryb sport, to nieporozumienie
B-)
Krzy_Ku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2016, 07:22   #116
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Czy jeśli według mnie skrzynia PS chodzi płynnie i szarpnięcia 1-2 występują bardzo sporadycznie, to mimo to warto aktualizować soft i robić adaptację, czy może lepiej nie ruszać bo można pogorszyć.
Po niektórych postach to się nawet wymiany oleju obawiam. Ale to akurat zrobię niedługo, bo już prawie 60 tys minęło.
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2016, 19:19   #117
ad-ammo
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-03-2016
Model: Ford s-max titanium s
Silnik: 2.0 240km
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Witam, niedawno nabyłem S-maxa 2.0 EB 240km 2013rok Powershift i mam pytanie do osob które miały do czynienia z samochodem o podobnej konfiguracji. Chodzi mi konkretnie o zachowanie skrzyni w momencie hamowania. Skrzynia dość twardo redukuje biegi. Jest to ewidentnie wyczuwalne i słychać jakby lekkie chrupnięcie. Jesl chodzi o zmianę biegów w górę to wszystko odbywa się gładko, objawy sa tylko w momencie redukowania biegów przy hamowaniu. Niedawno robiłem adaptacje ale objaw nie zniknął. Stan licznika obecnie to 48 tys. Czy ktos z szanownych użytkowników forum miał podobne doświadczenia?
ad-ammo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2016, 18:12   #118
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

"Stan licznika" to słowo klucz. Jak się ma do przebiegu samochodu?
Auto ma już około 3 lata i prawie 50000km (oby realnego) przebiegu. Warto by pomyśleć o wymianie filtra i oleju w skrzyni. Mechatronika śmiga na tym samym oleju, w którym pływają sprzęgła i wszystkie części mechaniczne. Bardzo nie lubi niewłaściwego poziomu oleju oraz jego słabej jakości/kondycji. Ford zaleca wymianę co 60000km.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2016, 19:43   #119
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Cytat:
Napisał krystianen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja troche zaryzykowalem i zrobilem update TCM ucdsem, ale tylko dlatego ze to moje auto. IDS nie potrafil mi powiedziec czy mam update czy nie. Skrzynia dziala poprawnie. Troche brakuje mi systemu Launch Control jaki jest w VW.

Ponizej kilka zdjec jak PS wyglada od srodka

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozbierałeś skrzynie bo padła ? Czy masz jakieś mechaniora co się na tych skrzyniach zna i naprawia ?
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2016, 22:17   #120
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Skrzynia wchdzila w tryb awaryjny, byle mechanior takich rzeczy nie robi.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.