Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2015, 10:55   #1
adamvet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2011
Skąd: Norwich
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie AWF21 wymiana oleju ile to kosztuje w Polsce ?

Witam

Jesli byl ten temat juz poruszany to przepraszam ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie.
Kupilem S-maxa z powyzsza skrzynia biegow (tak wynika wedlug VIN) i przebiegiem 47 tys mil czyli okolo 75 tys km. Raczej olej w skrzyni nie byl wiemieniany i postanowilem to zrobic po przeczytaniu informacji ze powinno sie wymieniac co 60 tys km. Dzwonilem do Forda w miescie gdzie mieszkam i powiedzieli mi 250 funtow (za DSG w Skodzie placilem 160 funtow)...Stad moje pytanie - ile kosztuje ta operacja w Polsce (bede jechal w pazdzierniku) i czy mozna do tego czasu czekac z wymiana czy jednak zrobic to tutaj dla spokojnosci?

adamvet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2015, 01:45   #2
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: AWF21 wymiana oleju ile to kosztuje w Polsce ?

Wedłu Forda oleju w tej skrzyni się nie wymienia. Według Saaba robi się to co 50 tyś.

Wymienić olej możesz na dwa sposoby: statycznie lub dynamicznie. Jak pogooglasz to znajdziesz o co c'man. Przy tym przebiegu to statyczna wymiana styknie.

Na statyczną*wymianę potrzebujesz 5l oleju Ravenol T IV po 40 zeta za litr. Razem 200 pln. Robocizna u mnie w mieście to 150 pln. Razem wychodzi więc 350 zł.
Dynamiczna to 13l oleju tego samego i też po 40 złociszy a robocizna to 250 zeta. Calość wychodzi więc 770zł.

Jeszcze raz: Ford w swoich zacnych procedurach serwisowych w modelach europejskich nie przewiduje wymiany oleju w tej skrzyni. Saab za to co 50 tyś km. Ta sama skrzynia występuje też w wielu modelach Volvo. Volvo też nie przewiduje wymiany oleju ale użytkownicy zalecają interwał w okolicach 30 tyś.

A na pytanie czy można czekać do października to ciężko powiedzieć. Nikt nie wie ile jeździsz ale mając na uwadze ogólny brak procedury serwisowej wymianu oleju w tej skrzyni to jeżeli dołożysz 20 tyś km to świat się nie zawali.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2015, 07:57   #3
adamvet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2011
Skąd: Norwich
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: AWF21 wymiana oleju ile to kosztuje w Polsce ?

Dzieki wielkie za odpowiedz..tradycyjnie wiecej pytan sie nasuwa niz pewnej wiedzy..ale tradycyjnie wole wymienic niz pozniej plakac ze sie skrzynia sypnela i trzeba sporo zaplacic za naprawe. W Skodzie wymienialem co 60 tys w DSG wiec mysle ze co 50 tys tez dam rade (srednio pewnie wyjdzie coroczna wymina)..
Widze ze roznica w cenie jest calkiem duza (prawie 1400 zl w UK w stosunku do 350 zl w PL). Dobrze ze co roku jezdzimy do Polski na urlop wiec bedzie kiedy olej wymienic a jeszce podroz sie zwrociGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podejrzewam ze do jesieni nabije 50000 mil czyli jakies 80 tys km wiec rozumiem ze nadal statyczna wymiana bedzie wystarczajaca? Ewentualnie wiadomo gdzie mozna to zrobic w miare pewnie we Wroclawiu/okolice lub Skierniewice/okolice?
adamvet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2015, 10:05   #4
gopiotrek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2013
Skąd: Gdańsk
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI 130 km automat
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: AWF21 wymiana oleju ile to kosztuje w Polsce ?

Jedna uwaga, jak robisz statyczną wymianę to wymieniasz tylko część oleju i wtedy kup oryginał Forda, ewentualnie ATF AW-1 z GM. Jak zmieszasz to co masz obecnie w skrzyni z proponowanym przez kolegę Ravenolem - może być problem. Ja taki problem miałem.

Chodzi o to że oleje do tych skrzyń mają różne parametry fizykochemiczne tak więc pomimo tego że Ravenol spełnia wymagania do tej skrzyni (i pewnie sprawdziłby się przy wymianie dynamicznej), to ma inną lepkość, temperaturę płynięcia itd., jak zmieszasz to z oryginałem robi się mieszanina, która może negatywnie wpływać na działanie skrzyni.

Specjaliści od automatów - temat do przemyśleń i dyskusji - dlaczego proponujecie takie dziwne rozwiązania? Potem coś zaczyna w skrzyni gwizdać, coś terkotać, później skrzynię trzeba wyjąć i sprawdzić co jest...

Nie bez powodu Ford dał zalecenie niewymieniania ATFu; lepiej pojeździć 250.000 km bez wymian, niż 100.000 km + generalny remont skrzyni wynikający z zastosowania niewłaściwego ATFu.

Ostatnio edytowane przez gopiotrek ; 09-06-2015 o 10:15
gopiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2015, 11:36   #5
adamvet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2011
Skąd: Norwich
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: AWF21 wymiana oleju ile to kosztuje w Polsce ?

Dobra uwaga..raczej bede sie staral zmieniac na oryginalny lub zalecany przez producenta. Tak jak pisalem wyzej wole troszke dolozyc niz pozniej brac pozyczke na nowa skrzynieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem ze ilosc bedzie podobna czyli najlepiej zakupic okolo 5 litrow na wymiane statyczna? i ewentualnie gdzie go szukac zeby dobry zakupic bo widze ze na allegro jest tego od groma i ciut ciut i dla laika jak ja ciezko wybrac ten jeden jedynyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem ze to GM oznacza General Motors i moge go kupic w sklepie Opla? Czy taki bedzie odpowiedni Olej przekładniowy ATF AW-1 1L, do skrzyni automatycznej(AF40)?

Ostatnio edytowane przez adamvet ; 09-06-2015 o 12:55
adamvet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2015, 14:34   #6
gopiotrek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2013
Skąd: Gdańsk
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI 130 km automat
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: AWF21 wymiana oleju ile to kosztuje w Polsce ?

Dokładnie tak. AW-1 z General Motors (Opel). Co do ilości statycznej - to musisz dogadać się z warsztatem. Nie pamiętam już ile tego było.
gopiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2015, 16:08   #7
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: AWF21 wymiana oleju ile to kosztuje w Polsce ?

Ja nie jestem żaden specjalista. Po prostu mam samochód z tą skrzynią. Zalałem co polecali specjaliści z Auto Józefów i ci skrzynie-biegow.wroclaw.pl W tym ostatnim wymieniałem. Jest we WRO.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2015, 20:14   #8
adamvet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2011
Skąd: Norwich
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: AWF21 wymiana oleju ile to kosztuje w Polsce ?

Ooo musze sie w takim razie z nimi skontaktowac i umowic na czas pobytu w Polsce..Dzieki wielkie jeszcze raz za info
adamvet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.