Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2016, 15:56   #1
DocD
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-07-2015
Skąd: Łódź
Model: Focus MK II Silver X
Silnik: 1,6 (100KM)
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Regulacja prowadnicy elektrycznej szyby

Witam.

Rozebrałem przednie drzwi od strony kierowcy w celach "konserwacyjnych".
Szybę zabezpieczyłem taśma, zdemontowałem wszystko, poczyściłem, nasmarowałem, zmontowałem. Nie ruszałem prowadnicy i nie zmieniałem jej położenia. Mimo to teraz szyba opuszcza się tylko do połowy (później się blokuje), natomiast przy podnoszeniu idzie do góry tylko jedna strona (od środkowego słupka). Wygląda to jakby szyba zamykała się po skosie. Teraz żeby zamknąć muszę jedną ręką podciągać część szyby w górę a na samym końcu obiema rękami dosunąć na swoje miejsce.

Jest jakiś sposób regulacji czy to kwestia złego złożenia i coś z jednej strony blokuje się?


Ostatnio edytowane przez DocD ; 27-12-2016 o 16:17
DocD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 21:00   #2
Fokus08
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-11-2010
Skąd: Kraków
Model: FFII FL
Silnik: było 1.6 Duratec 100KM, jest 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Regulacja prowadnicy elektrycznej szyby

hej,

wymieniałem ostatnio całą blachę razem mechanizmem i wszystko działa jak należy. coś źle poskładałeś lub w złej kolejności, ale nie wiem co bo tego nie da się sknocić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak założyłeś blachę, siłownik podnoszenia musisz mieć na dolne otwory gdzie przykręcasz szybę, wkładasz szybę dokręcasz śruby, uszczelki, na końcu silnik i programowanie i musi chodzić.

chyba że nie trafiłeś szybą w boczne prowadzenie.
Fokus08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 21:10   #3
DocD
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-07-2015
Skąd: Łódź
Model: Focus MK II Silver X
Silnik: 1,6 (100KM)
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Regulacja prowadnicy elektrycznej szyby

Silnika nie odkręcałem, całą blachę zdjąłem. Teraz mnie coś tknęło jak napisałeś o bocznym prowadzeniu. Bo szybę całkowicie wyjąłem do mycia bo poniżej uszczelek był syf z gilem. Co do programowania, skoro nic nie wymieniałem na nowe, a robota polegała na "rozbierz i złóż" to muszę je od nowa programować?
DocD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 11:00   #4
Fokus08
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-11-2010
Skąd: Kraków
Model: FFII FL
Silnik: było 1.6 Duratec 100KM, jest 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Regulacja prowadnicy elektrycznej szyby

hej,

Blachę zdejmowałeś czy odchylałeś bo to różnica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie jesteś w stanie jej wyjąć bez rozpinania wtyczek są z przodu i z tyłu drzwi plus wszystkie mocowania wiązki. Mycie szyby dołem bez sensu i tak będzie zaraz brudna. Ja tam silnik ze sterownikiem wywalam bo łatwiej manewrować szybą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak odchylałeś blachę zobacz z tyłu koło zamka na 3 zatrzaski od prowadnicy tylnej czy nie wypadły - wchodzą od środka drzwi w blachę - jest to prowadnica i zarazem obudowa zamka.

Co do programowania chodzi tylko o położenia krańcowe i funkcję auto żeby działało prawidłowo - nie wiem co rozpinałeś a programowanie zajmuje chwilkę.
Fokus08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.