Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2018, 20:48   #1
Rob_Zone
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-02-2017
Model: Focus mk1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 2
Question Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?

Witam!

Od ponad roku jestem użytkownikiem Foki w benzynie/gazie (1.6/2004 r. ). Auto do tej pory sprawowało się bez zarzutu, jestem mega zadowolony. Niestety w zeszłym tygodniu miałem stłuczkę - typ nie wyhamował i zgniótł mi tył plus rozkwasiłem przód o auto przede mną. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W zasadzie jeżeli chodzi o uszkodzenia to nie są takie tragiczne bo sam silnik nie ucierpiał, chłodnica wygięta ale wszystko dalej jeździ i działa. Dzisiaj dostałem orzeczenie z ubezpieczalni, że dostanę 4600 zł. odszkodowania. No i w sumie mam dylemat bo chciałbym dalej śmigać Foką ale części ogarniać, mechanika, dużo czasu i nerwów a auto jest mi potrzebne na dojazdy do pracy (40 km/dziennie). Przeglądając oferty na alledrogo znalazłem opcję w której gość chce sprzedać praktycznie takie samo auto jak moje tyle, że 1.8 diesel/2000 r. - życzy sobie 2000 zł. W mojej głowie pojawiła się myśl ażeby kupić tego diesla, wyciągnąć z niego wszystkie potrzebne elementy (zderzaki, maska, klapa tył, jakieś belki, zamki, lampy), a to co zostanie zezłomować. Nie wiem czy to dobry pomysł oraz czy wszystko by pasowało tak jak mi się wydaje bo z pozoru wygląda jak mój ale nie znam się na detalach. Jeżeli ktoś z Was mógłby mi doradzić czy to ma sens to byłbym bliżej wskrzeszenia mojego wehikułu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rob_Zone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 20:55   #2
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?

Blachy, zderzaki i lampy są takie same ;-)
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 21:37   #3
Rob_Zone
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-02-2017
Model: Focus mk1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?

Ok, dzięki, a co np. z tymi wszystkimi mocowaniami, belkami, żelastwem do którego jest przymocowane to wszystko? Logika podpowiadałaby, że jeżeli elementy karoserii są takie same to i pod nią powinno być to samo ale wolę się upewnić.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rob_Zone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 22:53   #4
Phoenix_eu
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Chester
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 235
Domyślnie Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?

To zależy, czy masz tarcze czy bębny. W 1.8 TDCI są tarcze, to zawsze możesz swoją foke wzbogacić o nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Phoenix_eu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 06:30   #5
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?

99% będzie pasowało. Problem możesz spotkać w komorze silnika. Na pasie przednim diesel (2000r to pewnie tddi) ma intercooler, nie wiem jak z chłodnicą trzeba się spodziewać że są inne. Tu dojdzie kwestia jakiś spinek ew specyficznych dla benzyny mocowań.
Sprawy typowo blacharskie, lampy, pas tylni i przedni będą pasowały.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 15:04   #6
Tomaszstn
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?

Jest jeszcze jeden problem. Ty masz polifta a dawca jest z 2000 roku więc przedlift. Zderzaki mocowaniami pasują ale wygląd inny, środek też inny aczkolwiek wszystko pasuje p&p oprócz tunelu, tylko po co z nowszego auta robić starszy?? Wydasz 2000zł a wyciągniesz tylko błotniki, maskę i tylną klapę, nie wiem czy jest sens. Pisałeś też coś o zamkach, też są inne, cała wiązka w aucie się różni więc nie mam pojęcia co byś z tego wykorzystał. Na Twoim miejscu brałbym same uszkodzone elementy aby naprawić swojego bądź za kwotę z odszkodowania i złomowanie swojego, dołożyć coś o ile masz z czego i kupić choćby MK2, zawsze to nowsze auto. Jednak to tylko moje zdanie, zrobisz jak uważasz. Pozdrawiam.
Tomaszstn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 16:23   #7
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?

Fakt 2004 to było już po FL. Jednak były również ostatnie sztuki preFL... A kolega napisał że dawca jest identyczny...
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 19:40   #8
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?

Cytat:
Napisał Rob_Zone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
W mojej głowie pojawiła się myśl ażeby kupić tego diesla, wyciągnąć z niego wszystkie potrzebne elementy (zderzaki, maska, klapa tył, jakieś belki, zamki, lampy),
a to co zostanie zezłomować.
[...]
Witam

Bardzo zły pomysł i może mieć poważne konsekwencje finansowe

zacznijmy od tego, że każde auto musi mieć ubezpieczenie OC,
jeśli zezłomujesz auto (sprzedasz resztki na złom), to do końca zycia będziesz płacił OC za auto, którego nie będziesz mógł wyrejestrować !!,
A jeśli nie będziesz płacił OC, to Fundusz Gwarancyjny, "dowali" kilka tysięcy kary.

Z drugiej strony, aby wyrejestrować auto, musisz przekazać je do Stacji Demontażu Pojazdów.
Za każdy brakujący kilogram, płacisz karę !!

No chyba, że dawcę + uszkodzone części przekażesz do stacji demontażu, ale nie wiem czy taki numer przejdzie.

Przypomnę - w polskim prawie nie ma czegoś takiego jak wyrejestrowanie pojazdu i zostawienie go sobie na części !!

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 20:10   #9
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?

Weźmie co potrzebuje, do gruza przełoży uszkodzone części i zezłomuje "rozbite" auto, w firmie która się tym zajmuje i skupi go od niego.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 09:53   #10
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Czy części karoserii diesla pasują do benzyny?

Po co takie straszenie, Oc i jakimiś konsekwencjami ?? Ja wywożę kasty focusów kompletnie zdemontowane i normalnie dostaje papier o demontażu do wyrejestrowania auta, jeżeli kolega nie będzie mógł tak zrobić to zadzwoni do skupu aut spokojnie ktoś resztę za jakieś drobne zabierze.

Najlepiej kupić auto z uk lub Niemiec, jeżeli auto ma klime chłodnice są takie same w dieslu i benzynie, nawet jak masz zespoloną to możesz założyć tą zwykłą, zamki są takie same mogą się różnic ilością pinów (8 lub 5) ale z centralnym działają oba zamiennie.

Inna sprawa to za 2000 albo mniej dostaniesz polifta np z uszkodzonymi wtryskami i wtedy znika duzo problemów, są tez benzyny z uszkodzonymi silnikami tu spokojnie w 1000 się zmieścisz.

Jest opcja żebyś sprzedał auto tak jak stoi dołóż to co dostaniesz z ubezpieczalni i masz nowe auto bez pierdzielenia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.