Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2009, 21:36   #11
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Przymierzam się do zakupu ale problem jest z jazdą próbną. Już nie mówię nawet o samym S-MAXIE, może być Galaxy (chociaż też nierealne)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lub nawet Mondeo. Pytałem w jednym salonie w Poznaniu to mi od razu powiedzieli że nie ma szans. Dopłata do skrzyni 10tys więc chciałem się chociaż przejechać i zobaczyć jak to chodzi? Z drugiego salonu gość mi odpisał, że na S-MAXA nie ma opcji ale załatwi mi jazdę próbną Mondeo 2.0 tdci z tym samym automatem.
Ze względu na to że sporo jeżdże biorę diesla 140km, wziąlbym 175km ale nie ma w automacie a poza tym ta akcyza. Jak wrażenia z jazdy? Coś porównywalnego z dwusprzęgłowym automatemd DSG od VW?

esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2009, 08:44   #12
73Kwiatek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2008
Model: s-max 2.0 TDCI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 61
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

automat forda ma sie niestyey nijak do VW . Zero kultury pracy ale wygodnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
73Kwiatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2009, 21:51   #13
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Cytat:
Napisał 73Kwiatek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
automat forda ma sie niestyey nijak do VW . Zero kultury pracy ale wygodnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak przy wyprzedzaniu? Bezstresowo czy powieka zadrży? Trudno jest cokolwiek porównać z dwu-sprzęgłową skrzynią, szkoda, że Ford nie ma czegoś porównywalnego. Poza tym, jak chcą sprzedać coś czym nawet nie można się przejechać?
esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 07:17   #14
73Kwiatek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2008
Model: s-max 2.0 TDCI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 61
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Z wyprzedzaniem myślałem że będzie lepiej ale daje radę może benzyna bedzie lepsza 140 koni to troche za mało jak na diesla w automacie
73Kwiatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 12:50   #15
pawels_123
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Skąd: Katowice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Cytat:
Napisał esco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak przy wyprzedzaniu? Bezstresowo czy powieka zadrży? Trudno jest cokolwiek porównać z dwu-sprzęgłową skrzynią, szkoda, że Ford nie ma czegoś porównywalnego. Poza tym, jak chcą sprzedać coś czym nawet nie można się przejechać?
Ford ma dwusprzęgłową skrzynię PowerShift - konstrukcja Volvo ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]).

Podobno jest dostępna w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
"Podstawowa konstrukcja techniczna skrzyni biegów Ford PowerShift ma wiele zalet w porównaniu ze zwykłymi automatycznymi skrzyniami biegów. Nie wymaga żadnych skomplikowanych podzespołów, takich jak przekładnie hydrokinetyczne, szeregi planetarne, sprzęgła wielopłytkowe i taśmy – wszystkie te elementy znacznie zmniejszają efektywność skrzyni ze względu na zwiększoną bezwładność i redukcję momentu obrotowego. Wynik jest imponujący: skrzynia Ford PowerShift zapewnia łatwość i niezauważalność działania konwencjonalnej automatycznej skrzyni biegów oraz osiągi skrzyni mechanicznej. Zapewnia także szybką, sportową zmianę biegów, zachowując jednocześnie wyśmienitą płynność. Kolejną zaletą skrzyni Ford PowerShift jest możliwość przenoszenia dużego momentu obrotowego i swobodny dobór przełożeń, dzięki czemu jest idealnym partnerem nowoczesnych silników diesla o dużych osiągach.
Nowy Ford Focus - FordSkrzynia biegów Ford PowerShift będzie dostępna od początku 2008 roku w Fordzie Focus oraz w Fordzie C-MAX z silnikiem 2,0 l Duratorq TDCi o mocy 136 KM. W rezultacie ta kombinacja, w porównaniu ze zwykłą sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów z przekładnią hydrokinetyczną, pozwoli na obniżenie średniego zużycia paliwa o około 10 procent; mniejsza będzie także emisja dwutlenku węgla."


Od 2010 ma być powszechnie stosowana na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Ostatnio edytowane przez pawels_123 ; 14-07-2009 o 12:52
pawels_123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 21:28   #16
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Dzięki za obszerny opis, pytanie tylko czy skrzynia Ford Powershift o której piszesz to czy to jest to samo co skrzynia Durashift (tak jest nazwana w katalogu)???? Jutro jestem umówiony z jednym gościem który kilka tygodni temu odebrał Modneo TDCI 2.0 140km w automacie. Salon nie potrafił zorganizować jazdy próbnej S-MAX'em ale ma dobre układy z jednym klientem, który zgodził się pomóc. Silnik i skrzynia te same, zestopniowanie powinno być zbliżone. Facet mówi, że skrzynia jest niezła, problemem jest natomiast spalanie, w mieszanym trybie 10l /100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście kolesie z salonu mówią, że samochód jest niedotarty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wymaga regulacji....jasne... zobaczymy...
esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 07:44   #17
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Cytat:
Napisał esco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za obszerny opis, pytanie tylko czy skrzynia Ford Powershift o której piszesz to czy to jest to samo co skrzynia Durashift (tak jest nazwana w katalogu)???? Jutro jestem umówiony z jednym gościem który kilka tygodni temu odebrał Modneo TDCI 2.0 140km w automacie. Salon nie potrafił zorganizować jazdy próbnej S-MAX'em ale ma dobre układy z jednym klientem, który zgodził się pomóc...
Miałem też taką jazdę Mondeo z Durashift (pewnie klient z tego samego salonu) i w moim odczuciu do dwusprzęgłowej z VW tej skrzyni jeszcze trochę brakuje... Chciałem mieć swój pierwszy automat, ale ten wg mnie to za duży kompromis.
Ciekawe, który z handlowców Forda proponował taką jazdę, może ten z Opłotków?
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 08:56   #18
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Jezdzilem C-Maxem 2.0 TDCi z tym niby super automatem. Nawet jakos jezdzi, ale pali jak smok. 10 l w miescie to standard, czesto bylo nawet wiecej.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 10:27   #19
pawels_123
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Skąd: Katowice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

DuraShift nie jest skrzynią dwusprzęgłową.
PowerShift z kolei nie jest dostępny w S-Max`e tylko w Fokusie i C-Max`e - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] przykładowe zestawienie konfiguracji C-Max`a

A [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zestawienie konfiguracji S-Max`a - jak widać jest tylko automat DuraShift (6-biegowy).
pawels_123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 16:14   #20
foxtrot
ford::advanced
 
Avatar foxtrot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 389
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

buju;

potwierdzam opinię tygryska w kwestii schowków i elektryki foteli - mam i jedno i drugie
foxtrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.