Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2009, 19:01   #61
buju
ford::average
 
Avatar buju
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-06-2009
Skąd: PL
Model: S-max \ inne
Silnik: 2.3 automat \ różne
Rocznik: 2009 \ różne
Postów: 79
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Cytat:
Napisał buju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mi doświetlał przy ~60km/h
na 100% przy ponad 70km/h też doświetlał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

buju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2009, 09:47   #62
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

2,3 161KM
Ale kiedy ma się właczyć 6 tka
Fajnie chodzi na shifcie, po przesunieciu wajhy w prawo, ale max do 5 go udało się doprowadzać.Jedynie ssie ja smok.14.9 miasto. A to tylko 2,3l.Faktycznie ta scena alna na dojazdach. Raz spot z lewej raz z prawej. Można jeżdzić na zające.
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2009, 08:23   #63
buju
ford::average
 
Avatar buju
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-06-2009
Skąd: PL
Model: S-max \ inne
Silnik: 2.3 automat \ różne
Rocznik: 2009 \ różne
Postów: 79
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Cytat:
Napisał conris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2,3 161KM
Ale kiedy ma się właczyć 6 tka
Fajnie chodzi na shifcie, po przesunieciu wajhy w prawo, ale max do 5 go udało się doprowadzać.Jedynie ssie ja smok.14.9 miasto. A to tylko 2,3l.Faktycznie ta scena alna na dojazdach. Raz spot z lewej raz z prawej. Można jeżdzić na zające.
6-stka na autostradzie, do toczenia sie ponad 200km/h i raczej na D
przełączenie na S powoduje, ze na każdym biegu ciągnie pod czerwone pole na obrotomierzu bo przy 6500obr osiąga swoją maksymalną moc 161KM, jeżdżąc na D, nawet ostro, przełącza na następny bieg gdzieś poniżej 5000obr lub przy puszczeniu gazu.
Fakt, że to TYLKO 2.3, ale za plecami masz spory kiper, to nie Ford Ka. Do tego 2.3 BEZ TURBO. Ja celowo nie chciałem TURBO bo dziecku latała głowa, a kolejne dziecko lada moment... a miałem Audi A6 1.8turbo 150KM i palił wiecej niż S'iu 2.3 161KM
rozwiazaniem jakie ja stosuje, to regularnie jezdzac jezdze na D, a jak widze na drodze sytuacje wymagajaca lub naprawdę sie pali to wtedy S. na razie srednie spaleanie kolo 11
Szerokiej drogi!
buju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2009, 10:24   #64
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Cytat:
Napisał buju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6-stka na autostradzie, do toczenia sie ponad 200km/h i raczej na D
przełączenie na S powoduje, ze na każdym biegu ciągnie pod czerwone pole na obrotomierzu bo przy 6500obr osiąga swoją maksymalną moc 161KM, jeżdżąc na D, nawet ostro, przełącza na następny bieg gdzieś poniżej 5000obr lub przy puszczeniu gazu.
Fakt, że to TYLKO 2.3, ale za plecami masz spory kiper, to nie Ford Ka. Do tego 2.3 BEZ TURBO. Ja celowo nie chciałem TURBO bo dziecku latała głowa, a kolejne dziecko lada moment... a miałem Audi A6 1.8turbo 150KM i palił wiecej niż S'iu 2.3 161KM
rozwiazaniem jakie ja stosuje, to regularnie jezdzac jezdze na D, a jak widze na drodze sytuacje wymagajaca lub naprawdę sie pali to wtedy S. na razie srednie spaleanie kolo 11
Szerokiej drogi!
Eeeeeeeee-?????????? 11/loo nie wierzę.Chyba ze 70% PTZ( poza terenem zabudowanymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba ze mój na dotarciu.Miasto 14,9l/1oo
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2009, 15:40   #65
buju
ford::average
 
Avatar buju
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-06-2009
Skąd: PL
Model: S-max \ inne
Silnik: 2.3 automat \ różne
Rocznik: 2009 \ różne
Postów: 79
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Cytat:
Napisał conris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Eeeeeeeee-?????????? 11/loo nie wierzę.Chyba ze 70% PTZ( poza terenem zabudowanymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba ze mój na dotarciu.Miasto 14,9l/1oo
no mój też na dotarciu - mam przejechane ~1200km a auto w domu od 2 tygodni, właśnie kończę drugi bak paliwa, na pierwszym przejechałem 600km na tym przejadę kolo 630km, jeżdżę mega rozkopana swoją dzielnicą i mam całe 1500 metrów do pracy (tak, 1.5 km!). Jeżdżę to tu to tam, ale to głównie miasta i zakorkowane, owszem jest trochę trasy między miastami, ale co to za odległości. nie jeżdżę jak emeryt.
BTW Odp: S-Max 2,0 TDCI 140KM Prośba o informację - zużycie paliwa
Napisał 73Kwiatek: mój w automacie w miescie krótkie odcinki klima itd pali do 12 littrów wiec nie bądżcie marudni

może masz cięższą nogę i dużo świateł?
buju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2009, 11:22   #66
bchmiel
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Panowie,

Pozwalam sobie odgrzać temat skrzyni automatycznej w S-maxie. Szukam właśnie takiego pojazdu i otrzymałem propozycję egzemplarza z silnikiem 2.0 TDCI wyposażonego w 6-ciobiegową skrzynię automatyczną. Szczerze mówiąc bardzo mi się podoba taki wariant, bo automat to wygodna opcja na codzienne warszawskie korki, przez które muszę się przebijać.

Przeczytałem ten wątek i widzę w większości dość niepochlebne opinie nt automatu, również tego współpracującego z dieslem - szarpanie, szybkość reakcji + spalanie.
Gdy porównałem to z opiniami właścicieli Mondeo MkIV byłem w szoku. W tym wątku:
http://forum.fordclubpolska.org/show...hlight=automat
6-ciobiegowy automat zbiera mnóstwo dobrych opinii.

Czy ktoś z Was się orientuje, skąd te różnice w postrzeganiu?
Czy może to nie ten sam automat?
A może ten sam, ale z innym oprogramowaniem?
Ile biegów ma automat w S-maxie z silnikiem 2.0 TDCI?

Wasze opinie pomogą mi podjąć decyzję o dołączeniu do grona posiadaczy S-maxa.

Pozdrawiam
Bartek
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2009, 13:09   #67
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Cytat:
Napisał bchmiel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie,

Pozwalam sobie odgrzać temat skrzyni automatycznej w S-maxie. Szukam właśnie takiego pojazdu i otrzymałem propozycję egzemplarza z silnikiem 2.0 TDCI wyposażonego w 6-ciobiegową skrzynię automatyczną. Szczerze mówiąc bardzo mi się podoba taki wariant, bo automat to wygodna opcja na codzienne warszawskie korki, przez które muszę się przebijać.

Przeczytałem ten wątek i widzę w większości dość niepochlebne opinie nt automatu, również tego współpracującego z dieslem - szarpanie, szybkość reakcji + spalanie.
Gdy porównałem to z opiniami właścicieli Mondeo MkIV byłem w szoku. W tym wątku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
6-ciobiegowy automat zbiera mnóstwo dobrych opinii.

Czy ktoś z Was się orientuje, skąd te różnice w postrzeganiu?
Czy może to nie ten sam automat?
A może ten sam, ale z innym oprogramowaniem?
Ile biegów ma automat w S-maxie z silnikiem 2.0 TDCI?

Wasze opinie pomogą mi podjąć decyzję o dołączeniu do grona posiadaczy S-maxa.

Pozdrawiam
Bartek
W Warszawie napewno znajdziesz demonstracyjnego maksia z automatem w diesel'u. Nie ma to jak wyrobić sobie opinie z autopsji...
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.