Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2021, 14:18   #1
maciejas002
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK III
Silnik: tdci
Rocznik: 2012
Postów: 44
Domyślnie Temperatura silnika wentylatora chłodnicy

Witajcie,
czy ktoś wie w jakim momencie odpala się wentylator chłodnicy(jaka musi być osiągnięta temperatura?) ?

Dziś podczas jazdy temp. na zegarach w normie, ale temp z menu serwisowego Eng. Temp była 96 stopni gdy zatrzymałem się pod domem. Na biegu jałowym trzyma spokojnie między 80-83 stopnie, wiem że temperatura otw. termostatu w tym przypadku to 83st. zastanawiam się dlaczego w tej temp nie odpalił się wentylator ?

maciejas002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2021, 16:34   #2
razes
ford::advanced
 
Avatar razes
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: Szczecin
Model: Kuga Mk2
Silnik: 1.5 EB 150 -> 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 214
Domyślnie Odp: Temperatura silnika wentylatora chłodnicy

Wentylator uruchamia się przy 101 °C (przynajmniej w 1.6 EcoBoost); tak że 96 °C to jeszcze całkiem chłodno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
razes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2021, 19:32   #3
Fawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2017
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI 95KM T3DA1L
Rocznik: 05.2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Temperatura silnika wentylatora chłodnicy

Jesli to 1,6 tdci to powinien wlaczyc sie przy 97stopni. 1.5 tdci ma chyba tak samo
Fawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2021, 20:51   #4
maciejas002
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK III
Silnik: tdci
Rocznik: 2012
Postów: 44
Domyślnie Odp: Temperatura silnika wentylatora chłodnicy

Cytat:
Napisał Fawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli to 1,6 tdci to powinien wlaczyc sie przy 97stopni. 1.5 tdci ma chyba tak samo
Będę obserwował w takim razie. Z tego co doczytałem na zagranicznych stronach to w Pb odpala się przy 105 stopniach ( wartości mogą się odrobinę różnić), nie znalazłem natomiast nic o tdci.

Zauważyłem także że temp trzyma się przy normalnej jeździe ok 83/85 stopni a przy odpaleniu AC i przejechaniu ok 5km zjechałem na bok z ciekawości zobaczyć czy wiatrak chodzi - chodził Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. To pisane było też na forach UK itp że przy AC wentylator również się odpala - nie wiem czy nie ma to jest powiązane z temp chłodnicy klimy ? Nie mniej jednak wszystko wydaje się być ok.

Ps: wszystko piszę/pytam bo wymieniłem termostat, poprzednio GATES i trzymał 81/78 Max. Nie dało się osiągnąć wgl 84/86 stopni co teraz dzieje się naturalnie bez większego wysiłku przy normalnej spokojnej jeździe.

:-)
maciejas002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 22:31   #5
Fawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2017
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI 95KM T3DA1L
Rocznik: 05.2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Temperatura silnika wentylatora chłodnicy

Sam wymienialem termostat na fordowy ori z powodu spadku temp na wskazniku przy niskich temperaturach otoczenia i włączonym ogrzewaniu.

Po wymianie odpowietrzenie ukladu, test zegarów, i jak dochodzi do 84 stopnie nastepuje spadek do ok 77 stopni.

Jak dlugo bedziesz trzymac na obrotach na postoju to dojdziesz do 97 i powinien wlaczyc sie wentylator.

Przy klimie prawie zawsze wentylator chodzi wiec ja odpowietrzam na wylaczonej klimie.
Fawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.