Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2019, 09:49   #101
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał fracek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie szybkie pytanie do posiadaczy nowego Focusa z Sync3 czy w aucie mamy odtwarzacz CD.
Chyba nie ma, a w instrukcji to tak napisali. Również czytałem instrukcję, bo w środę odbieram auto.

potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2019, 11:15   #102
gucio770920
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi MK4
Silnik: 1,5 Ecoblue 120KM ZTDA
Rocznik: 2018
Postów: 85
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał fracek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie szybkie pytanie do posiadaczy nowego Focusa z Sync3 czy w aucie mamy odtwarzacz CD. Na niemieckich forach piszą że nie ma w instrukcji Sync3 na stronie forda widzę że jest jakaś obsługa. Dzięki
u mnie nie ma odtwarzacza CD, może jest opcja domówienia zmieniarki ale w standardzie niema CD.
gucio770920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2019, 17:37   #103
Matti_k
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 19-01-2017
Skąd: Kalety
Model: Ford Custom, Focus MK4,Transit MK8
Silnik: 2.0 Ecoblue 170 , 1.5 EB 182, 2.0 Ecoblue
Rocznik: 2017, 2019,2018
Postów: 87
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Potwierdzam nie ma zmieniarki CD a dokupić się w opcjach też nie dało
Matti_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2019, 18:59   #104
fracek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-03-2013
Model: Fiesta ST
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Rozmawiałem dziś z właścicielem st line 2.0 diesel automat mówił że nienaturalnie brudza się lusterka. Tzn szybciej w porównaniu do poprzedniego auta o iii. Potwierdza ktoś??

Bump:
Cytat:
Napisał lysy88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja ostatecznie zdecydowałem się na wersje ST-line 1.5 EB 150. Jeździłem nim na jeździe próbnej i jest to bardzo fajny motor. Miałem problem ze zdecydowaniem się na felgi (17 czy 1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale ostatecznie wybrałem 17 z uwagi na komfort. Przy utwardzonym zawieszeniu 18 byłoby za bardzo czuć, a jeżdżę sporo w trasy.

W tym tygodniu składam zamówienie, ale myślę jeszcze czy nie dobrać adaptacyjnego zawieszenia. Czy ktoś ma porównanie w jeździe wersją z i bez. Mógłbym prosić o opinie ?

Inna sprawa to czy przy adaptacyjnym zawieszeniu felgi 18 nie byłyby zbyt doskwierające ?
Też zdecydowałem się na felgi 17, było optymalnie moim zdaniem. 18 dość mocno huczały i było to słychać z tyłu pewnie kwestia opon jakie były na samochodzie ale komfort też był gorszy wiec zrezygnowałem w pięknego wyglądu 18.

Mam pytanie co do jazdy 1.5 EB ponoć fajnie chodzi przez większą pojemność cylindra ma basowy pomruk możesz coś wiecej powiedzieć jak w mieście sie operuje tym silnikiem na trasie. Drugie pytanie jechałeś może ze skrzynią manualną ?? Jaka ona jest jestem ciekaw czy skoki są krótki i precyzyjne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez fracek ; 24-03-2019 o 19:28
fracek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2019, 22:33   #105
lysy88
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-03-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

W mieście jechałem tylko krótki odcinek bo od razu wyjechaliśmy na ekspresówkę. Generalnie przejeżdżając przez kilka skrzyżowań (w godzinach szczytu) auto było bardzo żwawe. Nie dostrzegałem jakoś specjalnie "słabego dołu", o czym można posłuchać w wielu recenzjach na yuotube, ale może trzeba byłoby więcej pojeździć, żeby sobie wyrobić opinie. Natomiast na trasie bajka. Auto bez większego wysiłku przyśpieszało kiedy chciało się wyprzedzić kilka aut. Zastanawia mnie tylko spalanie, bo tu opinie są różne, ale mam nadzieje wyjść ze średnią ok 7,5 l.

ps.

jeździłem tylko manualem. automat nie był dostępny, ale i ja nie byłem nim zainteresowany.
lysy88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 06:27   #106
funuman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2010
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 2,0i
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Panowie
Zastanawiam się pomiędzy Focusem kombi Titanium 1.5 120 diesel z 8 stopniowym automatem z paroma pakietami m. In: parking, winter, technology a Kia Ceed 1.6 diesel 116 koni z 7 biegowym automatem wersja L z pakietem funkcjonalnym. Focuws skonfigurowany z droższym lakierem wyszedł ponad 123 000zł natomiast Kia*kombi z podobnym wyposażeniem ponad 20 000 zł mniej. Bardzo duża różnica między tymi autami a patrzac na recenzje to jest ta sama półka. Co wybrać?

Ostatnio edytowane przez funuman ; 25-03-2019 o 06:38
funuman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 06:35   #107
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Ceeda.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 06:54   #108
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Te ceny to z salonów? Bo w fordzie dostaniesz sporo rabatu. W Kia...tyle co nic.
Ja jechałem i30, w ceed siedziałem tylko. I30 z silnikiem 1,4 wolnossący, więc o różnicy w silniku nie ma sensu pisać, tym bardziej, że focusem jeździłem 1,0 ale to co podkreśla min Pertyn, focus jest świetnie wyciszony, w Hyundaiu było dużo głośniej.
To i więcej miejsca na tylnej kanapie było dla mnie ważniejsze od jakości tworzyw, które podobno w Kia są lepiej spasowane. Ja nie macam, nie szarpie kokpitu.
Ja szukałem auta od ręki, stąd też taki wybór aut do jazd próbnych. I kia i Hyundai bym brał oczywiście w wyższych wersjach wyposażenia, ale od ręki tylko najsłabszy silnik.

Natomiast jeśli cena jest już od sprzedawców, to aż 20tys więcej focus nie jest wart.

Ostatnio edytowane przez potraff ; 25-03-2019 o 07:01
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 08:26   #109
fuji
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał funuman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie
Zastanawiam się pomiędzy Focusem kombi Titanium 1.5 120 diesel z 8 stopniowym automatem z paroma pakietami m. In: parking, winter, technology a Kia Ceed 1.6 diesel 116 koni z 7 biegowym automatem wersja L z pakietem funkcjonalnym. Focuws skonfigurowany z droższym lakierem wyszedł ponad 123 000zł natomiast Kia*kombi z podobnym wyposażeniem ponad 20 000 zł mniej. Bardzo duża różnica między tymi autami a patrzac na recenzje to jest ta sama półka. Co wybrać?
Jeździłem HB 1.5 EcoBlue 120 KM A8 i jak dla mnie za takie pieniądze to furmanka a nie samochód. O ile orientuję się to ten sam silnik co 95 KM tyle, że ze zmienionym oprogramowaniem. Zresztą za tę kwotę spokojnie możesz mieć 2.0 150 KM co przy kombi będzie robiło różnicę. Z tych co porównujesz wybrałbym KIA ale jeśli w grę wchodzi także 2.0 to zdecydowanie Forda, który prawdopodobnie byłby droższy od KIA o ok 13-15 tys zł.

Ostatnio edytowane przez fuji ; 25-03-2019 o 08:56
fuji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 11:07   #110
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał funuman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co wybrać?
Zależy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Weź tylko poprawkę na to, że (jak zauważył @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) rabaty w Kii są dużo niższe niż w Fordzie, więc bardzo możliwe że po odwiedzinach u kilku dealerów każdej z marek, kwoty do zapłaty mogą zbliżyć się do siebie (niekoniecznie zrównać).

Ja na przykład kilka tygodni temu stałem przed wyborem Ceed HB 1.4 140KM manual GT-Line + kilka dodatków, a Focus HB 1.5 182KM manual St-Line Business też z kilkoma dodatkami. Kwotowo wyglądało to tak, że Ceeda wyceniono mi ostatecznie (po rabatach) na 93 tysiące (3% rabatu), Focusa na ok. 100 (ponad 15% rabatu). Koniec końców postawiłem na Focusa, bo był/jest mocniejszy, lepiej wyciszony i bogaciej wyposażony (w Kii miałbym na przykład czujniki parkowania wyłącznie z tyłu, tapicerkę w pełni materiałową, zwykłe LEDy). Ceed wygrywał tylko "miękkością" materiałów w środku i dodatkowymi nawiewami na tył. Po przemyśleniach stwierdziłem po prostu, że samochód jest przede wszystkim od jeżdżenia a nie macania i ważniejsze są dla mnie lepsze, adaptacyjne światła i mocniejszy silnik, niż kilka gumowanych plastików w środku.

Rozważałem też Ceeda GT (po rabatach za 103 tysiące), ale głośny wydech niestety zdyskwalifikował tę wersję. W tym samochodzie cicho jest tylko po całkowitym odpuszczeniu gazu.
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.