Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2020, 14:55   #1
Warmplace
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2017
Model: W poszukiwaniu mondeo
Silnik: Eb
Rocznik: Tbc
Postów: 15
Domyślnie Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne

Hej

Mam nadzieję że temat w dobre miejsce wrzucam. Szukam auta do ok 80k pln najchętniej 75. Ma to być w miarę odpychająca sie benzyna (elastyczna). Wcześniej sprzedałem mondka Mk4 1.6 eb i byłem bardzo zadowolony stąd pomysł na mk5 eb. Druga strona mnie mówi że może jednak coś innego dla zmiany klimatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i tka zaczalem oglądać insignia 2 gen, Mazda 6 2.0 (2.5 ciężko dostać w budżecie używane), Passata 1.4, nawet nowa octavie 1.5 act tsi. Oczywiście szukam bezwypadkowy kupiony w salonie w pl z przebiegami do ok 50 k. Dajcie znać co sądzicie.?

Warmplace jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 20:29   #2
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne

Wydaje mi się, że najłatwiej będzie ci kupić Mondka, który spełniałby założone przez ciebie warunki. Insignia drugiej generacji (od 2017) z motorem 1.6T 200KM lub 2.0T kosztuje więcej niż 75k zł (ze słabszym silnikiem tj.1.5T 165KM wg mnie nie ma sensu kupować, tak jak Mondeo 1.5EB, bo to są jednak za słabe jednostki do dużych limuzyn).
Passat 1.4? Nieporozumienie.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no chyba, że lubisz emerycką jadę. Ale 1.8TSI mógłby już być, podobnie jak w Octavii.
Mazda 6 to elegancka limuzyna, ale silniki w niej mnie nie przekonują (bez turbiny, wolnossący i nie dający takiej elastyczności jak inne z turbo, wyjątkiem może być 2.5l. ale sam pisałeś, że będzie trudno takiego ustrzelić)

W pierwszej kolejności szukałbym więc Mondka lub Passata, a dopiero potem Octavii, bo to jednak mniejszy prestiż i taka trochę naciągana klasa średnia.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 22:18   #3
Warmplace
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2017
Model: W poszukiwaniu mondeo
Silnik: Eb
Rocznik: Tbc
Postów: 15
Domyślnie Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne

Dzięki. Czasy się zmieniły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kiedyś Passat w Tdi 1.9 robił robotę ze 110 km a teraz 165 to za mało jak na mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?powiem wam że mi te 160 km w Mk4 starczały. Coraz więcej opcji na mandat i zabranie prawka, coraz więcej obaw bo się wiezie rodzinę. Ciekawe co mówisz kopson i wcale to nie jest złośliwe z mojej strony pytanie. Jeśli mi 1.6 eb starczył do Mk4 to myślisz że 1. 5 do mk5 będzie też ok?
Tak jak mówisz też te 2.0 bez turbo będzie muliło pewnie bez krecenia wyżej w Mazdzie
Warmplace jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2020, 22:39   #4
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne

Tu nie chodzi o to, że dużym i mocnym silnikiem masz szybko jeździć, ale raczej o komfort i świadomość, że masz zapas mocy gdy jej potrzebujesz.
Niejeden na forum już pisał, że 1.5EB w Mondku V to takie minimum. Jeśli ci to wystarcza, bo miałeś podobny silnik w mkIV, to takim też da się jeździć. Ale warto pamiętać, że samochody z generacji na generacji rosną i stają się coraz cięższe. Kiedyś słabsze silniki zupełnie wystarczały w klasie średniej, a dziś żeby je sprawnie napędzać potrzeba już więcej KM i Nm.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 06:40   #5
Warmplace
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2017
Model: W poszukiwaniu mondeo
Silnik: Eb
Rocznik: Tbc
Postów: 15
Domyślnie Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne

Racja 100% auta rosną i tyja. Mniej jak te 160 km bym nie chciał mieć. Z drugiej strony te 2.0 eb to nie był częsty wybór w PL, więc ciężko dostać a jak są to się cenią. Łatwiej chyba tego 1.8 tsi wyrwać. Co ciekawe ludzie na forum paska piszą że 1.8 tsi jeździ podobnie jak 1.4 tsi. A Twoim zdaniem lepiej brać Mundka 1.5 eb czy poszukać paska 1.8 tsi? To co mi się podoba w mondeo to moze nawet nie sama moc tylko dostępność Nm od samego dolu. 1.6 był bardzo elastycznym silnikiem jak na swoja pojemność i moc. Mam nadzieję 1.5 ma podobnie, bo wstyd ale nie jechałem jeszcze. Ostatnio w ramach testów jechałem Kia ceed 1.5 zdaje siw 140 km. Auto sporo lżejsze a moc miało dopiero od ok 3k. Mega się zawiodłem
Warmplace jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 07:59   #6
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne

Cytat:
Napisał Warmplace Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej

Mam nadzieję że temat w dobre miejsce wrzucam.

Lepiej tutaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dyskusja trwa już kilka lat.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 09:29   #7
Warmplace
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2017
Model: W poszukiwaniu mondeo
Silnik: Eb
Rocznik: Tbc
Postów: 15
Domyślnie Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne

Haha dzięki. Widziałem ten temat ale, przepraszam za tą opinie, z racji właśnie kilkuletniej dyskusji ten wątek na forum stał się mało zjadliwy i dużo off topocikowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja w swoich poszukiwaniach, a zastanawiać się zaczalem sporo przed covid, zatoczyłem pewnie już że 3 koła kończąc zawsze na mondeo, ale chciałem się jednak finalnie utwierdzić badz finalnie zmienić zdanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Warmplace jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 13:15   #8
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne

Cytat:
Napisał Warmplace Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co ciekawe ludzie na forum paska piszą że 1.8 tsi jeździ podobnie jak 1.4 tsi. A Twoim zdaniem lepiej brać Mundka 1.5 eb czy poszukać paska 1.8 tsi? To co mi się podoba w mondeo to moze nawet nie sama moc tylko dostępność Nm od samego dolu. 1.6 był bardzo elastycznym silnikiem jak na swoja pojemność i moc. Mam nadzieję 1.5 ma podobnie, bo wstyd ale nie jechałem jeszcze. się zawiodłem
Osiągi 1.5EB w Mondeo są jednak trochę słabsze niż 1.4TSI 150KM w Pasku, podobnie elastyczność. Najwyraźniej przełozenia skrzyni w VW przekładają się na lepsze wyniki. A w silniku 1.8TSI ta różnica będzie jeszcze większa (180KM i 320 Nm).
Różnice między osiągami 1.4 TSI i 1.8TSI też są zauważalne.Wystarczy spojrzeć na dane techniczne.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 13:53   #9
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne

ogólnie TSI to bardzo dynamiczne silniki, często z giftem od fabryki.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 14:09   #10
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Mondeo vs Mazda 6 vs insignia vs inne

Cytat:
Napisał Warmplace Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja w swoich poszukiwaniach, a zastanawiać się zaczalem sporo przed covid, zatoczyłem pewnie już że 3 koła kończąc zawsze na mondeo, ale chciałem się jednak finalnie utwierdzić badz finalnie zmienić zdanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I Passat i Mondeo to dobre samochody, i wybór któregokolwiek z nich nie będzie zły. Czasem o zakupie tego a nie tamtego auta decydują niuanse, np. większy bagażnik, wygodniejsze fotele, lepsze osiągi czy nawet sentyment do danej marki. A ponieważ chcesz wydać na zakup sporo gotówki, poleciłbym ci przejechać się każdym z nich i porównać odczucia.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.