Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2016, 17:54   #1
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Dlaczego pompa po wymianie maglownicy głośno pracuje jaki ma byc kolor płynu??

Witam dawno mnie tu nie było więc na początku chce się przywitać.
Nie tak dawno stałem się posiadaczem s maxa 2.2 tdci z 2009 no i zaczęły się problemy a mianowicie po kilku dniach od zakupu zaniepokoiła mnie pompa wspomagania (mechaniczna) która dość ciężko pracowała a w dodatku przy skrecie do oporu piszczala wiec myślę wymienię płyn, co się później okazało gdzie bym nie popatrzył gdzie nie zadzwonił to w układzie piszą, mówią, ze ma być płyn zielony, a ja mam jakiś czerwony i na 100% było coś kombinowane bo na zbiorniku jest naklejka z data z 2013 roku ktoś wymieniał zbiornik i zapewne płyn na czerwony ale po co!? Między czasie czytałem post tu na forum odnośnie wymiany płynu na ori forda i ze po wymianie na ten plyn wspomaganie wysiadlo ale po zalaniu febi zaczęło hulac.
OK dałem sobie spokój z płynem myślę nie będę ryzykował ale po sprawdzeniu układu kierowniczego okazało się ze jest luz na maglownicy. W skrócie mechanik wymienił magiel na zregenerowany zalał płynem taki jaki dostałem w zestawie z maglem w sklepie czyli comma zielony kompatybilny ze specyfikacja forda. Odebrałem auto wczoraj od mechanika wszystko ładnie działalo w warsztacie poprawnie po ujechaniu moze 5km na skrzyżowaniu chwilowy brak wspomagania jakos dojechałem do domu. Chwilami było wspomaganie chwilami nie jak wspomaganie działało to płyn w zbiorniku wirowal jak wspomaganie przestawało działać płyn stał w miejscu. Krecilem kiera w prawo w lewo celem odpowietrzenia około pół godziny nic nie pomogło na samym końcu wspomaganie całkiem przestało działać i płyn stał w zbiorniku.
Dzisiaj za to zapaliłem auto patrze??? i! działa przejechałem około 5km pokręciłem kilka razy w prawo w lewo i zaczęła pompa jeczec tak jakby się zacierala. Płyn gorący aż parowalo ze zbiornika miał około 90 stopni może lepiej. Jak dodawał gazu i Krecilem to kilka razy przystawilo mi kierownicę. Moim zdaniem do wymiany zostaje pompa ktoś zalał płyn czerwony mineralny był gesty i lepiej smarowal teraz zalałem taki jaki ma być i porostu pompa jest juz wyrobiona i się zaciera. Może też być tak że zielony płyn ogólnie jest za rzadki a fabrycznie ma iść płyn czerwony ale dlaczego w manualu pisze tylko o płynie zielonym forda do wszystkich s max-ow. Następna opcja to przekładnia źle zregenerowana ale dlaczego pompa halasuje na gorącym silniku. Może ktoś przerabial to i coś wie na ten temat będę bardzo wdzięczny. Wiem ze 1.8 tdci posiada pompę mechaniczna może ktoś z forumowiczów który ma w swoim esie mechaniczną pompe sprawdzi jaki ma u siebie płyn bo jeśli macie w mechanicznych pompach oryginalnie zielony to wyklucze od razu problem z płynem tylko do wymiany pozostanie pompa.
Nagrałem filmik link poniżej.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dziękuję serdecznie za pomoc.


Ostatnio edytowane przez szela87 ; 06-02-2016 o 19:50 Powód: Zmiana na tytułu na bardziej konkretny.
szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2016, 14:26   #2
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Dlaczego pompa po wymianie maglownicy głośno pracuje jaki ma byc kolor płynu??

Raczej bym stawiał na problem z tą regenerowaną maglownicą bo nie każdy potrafi to robić dobrze i jeśli ktoś to naprawiał to powinien dać gwarancję . Co do koloru to jest to mniej ważne lecz ważniejsza jest jego specyfikacja (numerki i literki ). Pomijam to że jak kupiłeś regenerowaną maglownicę to powinieneś mieć informacje jakim płynem ma być zalana żeby sie nie zatarła .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2016, 14:54   #3
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Dlaczego pompa po wymianie maglownicy głośno pracuje jaki ma byc kolor płynu??

Jutro rano jadę na sprawdzenie jeszcze raz do mechanika czy aby na pewno wszystko zostało dobrze skręcone. Jeśli chodzi o magiel i o płyn tak jak wyżej napisałem dostałem cały komplet ze sklepu który ma swój warsztat i sami regenerują przekładnie i pompy. Dodam że mieszkam UK.
szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2016, 16:09   #4
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Dlaczego pompa po wymianie maglownicy głośno pracuje jaki ma byc kolor płynu??

A co to za sklep jesli mozna wiedziec... GSF??
Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2016, 21:08   #5
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Dlaczego pompa po wymianie maglownicy głośno pracuje jaki ma byc kolor płynu??

Saf
szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2016, 05:36   #6
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Dlaczego pompa po wymianie maglownicy głośno pracuje jaki ma byc kolor płynu??

Maglownica może i dobrze zregenerowana, pozostaje kwestia samej pompy, oraz czy był oczyszczony cały układ przed założenie nowej maglownicy,być moze jakieś syfy pozostały,a może maglownica poszła od zużytej pompy? Kiedyś w Oplu, urwały mi się "łopatki" od pompy wspomagania i zasyfiły cały układ, musiałem go płukać parokrotnie,bo co chwilę potrafiły wypływać jakieś dziwne grutki. W Fordzie podobno jest jakiś filtr,lecz przeglądając Fordy,nie zawsze go widziałem w ziorniczku,a powinien być.
__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2016, 13:56   #7
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Dlaczego pompa po wymianie maglownicy głośno pracuje jaki ma byc kolor płynu??

Nowa oryginalna pompa z tym samym numerem plus zbiorniczek załatwiły sprawę. Kiera chodzi tak jak powinna. Jeszcze takiego auta nie miałem nowy magiel pompa pasek płyn i zbiorniczek koszt wszystkiego jedyne 470 funtów hahaha. Pozdrowienia...

Bump:
szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2016, 15:25   #8
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Dlaczego pompa po wymianie maglownicy głośno pracuje jaki ma byc kolor płynu??

To pogratulować i szerokości życzymy.
__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 18:24   #9
Yaaro
ford::beginner
 
Avatar Yaaro
 
Zarejestrowany: 27-04-2012
Model: S-MAX
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Dlaczego pompa po wymianie maglownicy głośno pracuje jaki ma byc kolor płynu??

Z tego co widzę wystarczyło przepłukać zbiorniczek. W środku jest sitko i ewidentnie pompa nie dostaje płynu stąd taka jej praca (nie ma z czego wytworzyć ciśnienia).
Yaaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 17:30   #10
dymitr2006
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-02-2016
Skąd: mazowieckie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dlaczego pompa po wymianie maglownicy głośno pracuje jaki ma byc kolor płynu??

U mnie pomogło prawidłowe ustawienie przewodów od pompy wspomagania. Ktoś w servisie nie włożył ich prawidłowo w prowadnice( trzymaki). Teraz jest dużo ciszej. Wcześniej wymieniłem płyn i czyściłem zbiorniczek z filtrem - nie pomagało i zastanawiałem się nad wymianą pompy (mechanicznej napędzanej paskiem)
dymitr2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hałas , maglownica , wspomaganie , wymiana



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.