Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2016, 22:43   #11
Wojtrl
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-05-2016
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 18
Domyślnie Re: Wibracje na biegu jałowym plus dziwny dzwięk podczas mocnego przyśpieszania

A więc tak dzisiaj dojechalem pod dom normalnie, odpalam i straszny hałas i całe sprzęgło drży podjechalem kawałek do przodu i zauważyłem że juz od połowy hałas (stuki) i drżenie ustaje przyjechałem się i moje spostrzeżenia:

- przy zmianie biegów sprzęgło drży i puka (tylko od połowy gdy jest wciśnięte)
- biegi wrzuca się bez problemu
- silnik pracuje jak należy żadnych objaw typu falowanie obrotów utrata mocy (po prostu działa jak należy)

Jutro jadę do mechanika zobaczymy co powie. Gdyby ktoś wiedział o co może chodzić to ułatwiło by mi i mechanikowi diagnostykę.

Wojtrl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2016, 09:03   #12
Maro83mw
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Wibracje na biegu jałowym plus dziwny dzwięk podczas mocnego przyśpieszania

Nie wiem jakiego ty mechanika odwiedziłeś że ci powiedział ze dwumasa jest w porządku, ale wszystkie objawy wskazują na to że masz dwumase do wymiany, a stwierdzenie czy to wina sprzęgła to powinien stwierdzić w ciągu kilku minut po wsiadnieciu za kierownicę.
Maro83mw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2016, 09:17   #13
Wojtrl
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-05-2016
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 18
Domyślnie Re: Wibracje na biegu jałowym plus dziwny dzwięk podczas mocnego przyśpieszania

Mechanik który stwierdził że dwumasa raczej ok dziś stwierdził że jednak to dwumasa padła, nie zostawiłem mu auta jutro jedzie do "sprawdzonego" warsztatu. Swoją drogą będę decydował się na wymianę całego kompletu.
Wojtrl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hałas , silnik , wibracje


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.