Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2024, 16:29   #511
bandit1250
ford::average
 
Avatar bandit1250
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Ja mam w końcu spokój z zastanawianiem się czy wypala dpf czy nie zainstalowałem sobie "magiczne pudełko Damiana" i widzę przed każdym zgaszeniem stan jak i temperaturę katalizatora

bandit1250 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2024, 12:43   #512
Mundek5k
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 30-01-2024
Skąd: Płock
Model: mk5
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Ile kosztuje to pudełko Damiana?
Mundek5k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2024, 10:51   #513
szparowski
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-04-2023
Skąd: Andrychów
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1,5 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 8
Question Zapełnianie DPF - interwał, możliwe przyczyny?

Cześć wszystkim!

Kilka miesięcy temu w moim 1.5tdci zaobserwowałem przybywanie oleju silnikowego. Okazało się, że DPF próbuje się wypalać niemalże bezustannie.
DPF został zdemontowany, wyczyszczony i ponownie zamontowany. Po drodze wymieniony został jeszcze termostat i czujniki EGT, do teraz zastanawiam się czy potrzebnie.
Niestety problem nie został wyeliminowany. DPF nie wyrzucał już co prawda błędnych prób wypalania, lecz zapelnial się co 100 do 150km. Świeżo po wypaleniu potrafił Load urosnąć do 50% w przeciągu kilkunastu, moze kilkudziesięcu kilometrów. Wgrany został na nowo soft do sterownika, żeby wyeliminować, czy nasi tam nie byli. Może byli, może nie, DPF dalej się zapełniania w tym samym tempie. Padło tym razem na EGR - chłodniczka wyczyszczona, zawór wymieniony. Przy okazji wtryski sprawdzone, nie leją.
Ale DPF dalej się zapelnia w takim samym tempie.

Auto przejeżdża każdego dnia 60km, w dwóch turach po 30km, drogami lokalnymi, raczej spokojnym tempem. Rozumiem, że jakbym jeździł autotradami każdego dnia, to zapełnienie byłoby mniejsze, ale bez przesady, żeby DPF się wypalal co drugi dzień.

Powiedzcie mi zatem, czy ja już mam paranoje, czy taki interwał jest normalny? Co ile kilometrów u Was dochodzi do wypalania i w jakich warunkach się poruszacie?
szparowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , egr


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.