Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2017, 16:38   #71
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,635
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Cieszyłem się suchym bagażnikiem dość długo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziś przy oględzinach znów w tych wnękach woda, tym razem jednak śladowe ilości. Myślę sobie kur****. Ewidentnie gdzieś z góry leci, nie wiem czy to taka tradycja Forda że robi dziurawe auta... Już w sumie nie wiem gdzie szukać tego przecieku. Wygląda na to że trochę go powstrzymałem, ale przy ostatnich deszczach i kałużach skądś nachlapało, podejrzewam mimo wszystko te otwory wentylacyjne, może woda nimi się zachlapuje. Albo jakimś cudem spod lampy. Szukanie tego to jak igła w stogu siana... Może ktoś ma jakieś pomysły?

zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 17:40   #72
Karpiu94ck
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 12-07-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK 1
Silnik: 1.6 101km
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Panowie u mnie w foce jest to samo, tam gdzie jest kratka wentylacyjna z prawej strony ciągle kałuża i spływa mi stamtąd do koła zapasowego. W sumie mam tak od ką kupiłem fokę. Na razie poradziłem sobie z tym tak ze jeżdżę bez prawej wykładziny i w dziurze mam upchaną ścierkę. raz na parę dni ja wymieniam i póki co lepszej opcji nie widzę. Jak ktoś sobie z tym poradzi niech da znać bo szlak mnie trafi z tą wodą. Raz w zimę złapałem kapcia chce wyjąc koło zapasowe a tam lód ;/ Skończyło się tym, że znajomy musiał mi koło dowieźć a Bagażnik grzałem 2h suszarką żeby wyjąć koło zapasowe.
Karpiu94ck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 18:05   #73
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,635
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Dokładnie nieszczęsna prawa strona. Z lewej jest ok, suchutko. Co prawda u mnie nie mam takiej kałuży jak Ty, ale denerwuje mnie to że woda wchodzi do auta, co nie powinno mieć wcale miejsca. Prosimy zatem o pomoc od tych co też walczyli z tym tematem... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 21:37   #74
RAFIXX
ford::advanced
 
Avatar RAFIXX
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 TDCi Duratorq 109KM DPF-był
Rocznik: 2005 Ledwo dotarty 350tyśKM +
Postów: 267
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Jest to normalne dla Focusa mk1 i mk2 gdyż lampy są w słupku i przecieka zazwyczaj gumka co przechodzi kabel przez słupek. wyjmij i uczelnij na masę pouliretanową . I jeszcze zajrzyj pod dywan pasażera xD bo zwłaszcza w mk2 środkowe korki w podłodze przeciekaja
RAFIXX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 23:05   #75
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,635
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Ok, dzięki za radę. Rozbiorę lampę i uszczelnię ile się da. Choć powiem Ci że dałbym sobie rękę uciąć że ta gumowa uszczelka na kabel wydawała mi się całkiem szczelna. Kiedyś wiem na bank że woda leciała mi przez to motylkowe mocowanie lampy przez słupek do środka. Ale dorobiłem uszczelkę i był spokój. Oby to było to co mówisz.
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 22:50   #76
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,635
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Myślałem jeszcze o zdjęciu zderzaka tylnego oraz materiałowego nadkola i ponownym sprawdzeniu wszystkich zagięć i zgrzewów blach... Z góry od strony dachu i zawiasów wszystko jest ok. Tak więc pozostaje lampa i ten spód, jest tam jakieś newralgiczne miejsce albo otwór technologiczny?
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2017, 06:59   #77
RAFIXX
ford::advanced
 
Avatar RAFIXX
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 1.6 TDCi Duratorq 109KM DPF-był
Rocznik: 2005 Ledwo dotarty 350tyśKM +
Postów: 267
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Te gumki niepozorne tak jak korki w podłodze. niby dobre a płynie. Koleżanka miała jezioro w bagażniku i było widać ślady że cieKło spod lamp, dlatego jej uszczelniłem wszystko co możliwe
RAFIXX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 08:49   #78
Karpiu94ck
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 12-07-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK 1
Silnik: 1.6 101km
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Panowie, Ja również dalej walczę z tym problem, wczoraj wywalił 3 tubki silikonu, obie lampy poklejone, wszystkie zakamarki i zgrzewy, wyschło, przejechałem 40km i znów woda w bagażniki, do tego stopnia, że przemokła ścierka którą wymieniam co kilka dni. dodam że nie padało, zaliczyłem kilka kałuż i tyle ;/ Wywierciłem wieczorem dziurę pod kołem zapasowym niech to którędyś wykapuje bo za pasówka już się sypie. HELP!
Karpiu94ck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 23:02   #79
krisus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2012
Model: Focus Mk I
Silnik: 1388cc Zetec-SE
Rocznik: 2001
Postów: 58
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Często woda dostaje się przez dziury na łączeniach blach. Ford doszczelnił je masą, która z wiekiem traci swoje właściwości i zaczyna pękać. Takie łączenia są naokoło całego bagażnika więc trzeba ściągnąć tylną osłonę zderzaka (plastikowy zderzak), żeby to zauważyć. Pęknięcia ledwo widać, ale wystarczy żeby dostawała się woda. Czasem też woda dostaje się przez nieszczelne kratki wentylacyjne.
krisus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2017, 11:21   #80
Oksgarth
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 30-09-2016
Skąd: Gliwice
Model: Focus Mk1 / Mk2
Silnik: 1.8 TDDI / 1.6 16V
Rocznik: 2002 / 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku? Skąd leci?

Woda lubi wlatywać przez ten czarny plastik co masz przez srodek klapy gdzie masz emblemat i żarówki nad rejestracją. Ściągnij go i uszczelnij na całej długości. Jeżeli tym bardziej ci żarówki te nie świecą to napewno tam tędy leci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oksgarth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.