Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2021, 15:38   #1
mr_goodkat
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2017
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCi PS
Rocznik: 2018
Postów: 12
Domyślnie Dźwięki przy określonych prędkościach

Witajcie,

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Mondeo Mk5 2018 2.0 TDCi z przebiegiem 112kkm. Auto jest cacy i bardzo zadbane. Ma jednak z nim mały problem (?). Przy określonych prędkościach (118kmh, 127kmh, może przy wyższych też) na autostradzie samochód wydaje specyficzny dźwięk który po przekroczeniu prędkości znika. Poniżej 118 się to nie pojawia i nie mam zupełnie pojęcia z czym może to być związane. Czy ktoś się może z czymś takim spotkał czy może jest to jakaś bolączka tego modelu ?

mr_goodkat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 15:42   #2
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach

I mamy sobie ten dźwięk wyobrazić?
Jaki dziwiek, opisz kolego... Masz niezmieniony opis w profilu, nie wiadomo jaka skrzynia...
Dźwięk metaliczny czy inny....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 16:10   #3
mr_goodkat
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2017
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCi PS
Rocznik: 2018
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach

Hej,

Dźwięk jest trochę podobny do czegoś związanego z ciśnieniem. Jakby dmuchać nad pustą butelką, choć nie tak głęboki. Skrzynia biegów to Powershift a nadwozie kombi.

Ostatnio edytowane przez mr_goodkat ; 25-05-2021 o 16:23
mr_goodkat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 16:42   #4
marcinn81
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-02-2019
Skąd: Gliwice
Model: Ford Fusion AWD
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach

Ja miałem kiedyś taki przypadek w samochodzie sluzbowym ford fiesta. przy predkosci autostradowej 120-130km wydawal dziwny świst. Było to spowodowane zawirowaniami powietrza przy tej predkosci. Gdzieś powietrze wirowało i wydawało taki odgłos. Co dziwne w innej fieście nie było tego problemu. Sprawdz przy tej samej predkosci zmienic bieg i zobacz czy odgłos dalej bedzie.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
marcinn81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 18:23   #5
pokakulka
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach

Czy chodzi Ci o takie buczenie jakbyś najeżdżał na pasy? Faktycznie może i brzmi jakby dmuchał w pustą bitelkę�� niedawno nawet założyłem podobny wątek dot. buczenia podczas jazdy. U mnie ten dźwięk występuje też w określonych prędkościach i pochodzi z kól/łożysk. Dzisiaj byłem w serwisie i 3 Panów jeździło autem. Każdy słyszał ten dźwięk natomiast na podnośniku rozpędzając auto cisza. Wstępna diagnoza - łożysko prawy przód i termin na 7 czerwca. Dam znać po wymianie czy usterka została wyeliminowana. Przeczytaj jeszcze ten wątek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez pokakulka ; 25-05-2021 o 18:27
pokakulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 22:10   #6
mr_goodkat
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2017
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCi PS
Rocznik: 2018
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach

Cześć,
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - to jest prawie idealny opis tego dźwięku - właśnie jest to podobne do dźwięku który jest podczas najeżdżania na pasy. I mega-dzięki też za link do wątku - widzę, że może być dla mnie coś tam interesującego.

Daj znać co się u Ciebie wydarzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mr_goodkat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2021, 20:34   #7
pokakulka
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach

Wizyta w serwisie zaliczona. Wymieniona piasta prawy przód. Nic się nie zmieniło - dźwięk nadal jest słyszalny. Za tydzień wymiana lewej piasty. Coś mi się wydaje, że to jednak nie będzie to. Na szczęście samochód na gwarancji. Najdziwniejsze jest to, że przy gwałtownym skręcie w prawo (odciążone przednie prawe koło) dźwięk ustaje co właśnie wskazywałoby na prawe łożysko jednak tak nie jest.

Ostatnio edytowane przez pokakulka ; 08-06-2021 o 20:41
pokakulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2021, 21:31   #8
YANOOSH-69
ford::average
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 28-11-2018
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO Titanium
Silnik: DIESEL 150 UP=>180 :-)
Rocznik: 2017
Postów: 100
Domyślnie Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach

Cytat:
Napisał pokakulka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy chodzi Ci o takie buczenie jakbyś najeżdżał na pasy? Faktycznie może i brzmi jakby dmuchał w pustą bitelkę�� niedawno nawet założyłem podobny wątek dot. buczenia podczas jazdy. U mnie ten dźwięk występuje też w określonych prędkościach i pochodzi z kól/łożysk. Dzisiaj byłem w serwisie i 3 Panów jeździło autem. Każdy słyszał ten dźwięk natomiast na podnośniku rozpędzając auto cisza. Wstępna diagnoza - łożysko prawy przód i termin na 7 czerwca. Dam znać po wymianie czy usterka została wyeliminowana. Przeczytaj jeszcze ten wątek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sprawdź czy przypadkiem nie chodzi o to, że elastyczne owiewki przed przednimi kołami wyginają się od oporu powietrza i trą o koło. Szczególnie często występuje to jeśli jedziesz pod wiatr a do tego masz już poluzowane plastykowe zaczepy którymi te "owiewki" są mocowane.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
YANOOSH-69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2021, 20:40   #9
pokakulka
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach

U mnie ta opcja odpada. Trzymają się sztywno :-)
pokakulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2021, 21:17   #10
SarElam
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 04-05-2021
Skąd: Ustronie M
Model: Ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dźwięki przy określonych prędkościach

Witam mam problem takiego typu mondeo mk3 dziwny dźwięk na niskich biegach wręcz jest identyczny jak ten odgłos przy cofaniu co to może byc
SarElam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.