Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2018, 20:10   #1
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Upgrade hamulcy przód - 336 mm

Cześć wszystkim, którzy chcą mieć lepsze hamulce niż przewidziała to fabryka.

Metodą prób i błędów stwierdzam, że najlepszym, najłatwiejszym i optymalnym cenowo jest założenie klocków i tarcz 336 mm z Volvo S80 II itp wraz z jarzmami i prowadnicami od nich. Zostaje nasz zacisk i przewód.

Zaraz wrzucę zdjęcia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180103_194404.jpg (95.7 KB, 374 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180103_194417.jpg (96.5 KB, 327 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180103_184950.jpg (96.9 KB, 303 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180103_185001.jpg (95.9 KB, 291 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180103_184522.jpg (96.1 KB, 290 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez feniu ; 03-01-2018 o 20:22
feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 20:52   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

to w końcu zacisk zostaje nasz czy trzeba zmieniać i kupować bo już nic nie kumam,w innym wątku pisałeś że zacisk też zmieniałeś.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 20:56   #3
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

Można tak i tak. Jarzma z zaciskami są zamienne.
feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2018, 13:03   #4
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

a co ze sprężyną trzymającą zacisk mondeo do jarzma volvo bo tego nie pokazałeś a bez tej sprężyny to ja bym nie ryzykował jazdy. poza tym jakoś dziwnie wygląda od zewnątrz klocek zasłonięty tylko do połowy przez zacisk z mondeo. obawiał bym się, że nierówno się zużyje.
miksowania wersji ze względów bezpieczeństwa nie polecam bo to są zestawy pod różne średnice tarcz a co za tym idzie pod inne klocki

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 04-01-2018 o 13:07
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2018, 22:41   #5
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

Sprężyna zostaje seryjna.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miksowania wersji ze względów bezpieczeństwa nie polecam bo to są zestawy pod różne średnice tarcz a co za tym idzie pod inne klocki
Masz coś na poparcie takiego twierdzenia w tym przypadku? Jakie zestawy miksowałeś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam ale lubię konkrety i konkretnie podchodzić do modyfikacji które robię. Zdecydowanie nie zrobiłbym czegoś co by zagrażało bezpieczeństwu mojemu, mojej rodziny lub osobom trzecim.

Dla Twojej informacji to zacisk łapie klocki w identyczny sposób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli komuś brakuje hamulca to śmiało polecam.
feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 13:27   #6
Strat69
ford::average
 
Avatar Strat69
 
Zarejestrowany: 10-10-2016
Model: MK5 USA
Silnik: 2.0 Ekoboost 240 KM
Rocznik: 2013
Postów: 149
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

a ja dopytam :
czy zwiększenie średnicy tarcz bez zmiany wielkości/mocy zacisków i co za tym idzie wielkości klocków wpłynie na skuteczność hamowania ?
Pytam, bo u mnie w mieście jest ok
natomiast hamowanie z dużej prędkości b słabo i w zw z tym myślę na upgrade hamulców Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaki jest koszt takiej zamiany ?
Strat69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 13:32   #7
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

pisałem już w innym wątku o tej zmianie,więc powtórzę: Przerabialiśmy ten temat w FF2 ludzie myślą że nagle dostaną cudowny układ hamulcowy-nic bardziej mylnego,różnica jest prawie nie odczuwalna na pierwsze wrażenie.Może odrobinę poprawia się modulacja,ale w focusie był ten sam zacisk i klocek,zmieniało się tylko jarzmo które oddalało zacisk od osi obrotu.Tutaj w Mondeo mamy nawet mniejszy tłoczek mimo większej tarczy.Natomiast kolosalna różnica jest tak jak napisał Feniu gdy trzeba gorącymi hamulcami zahamować np z 200Km/h do zera wtedy mamy poczucie że hamujemy a nie że klocki maślanie mażą się po tarczy i próbują hamować.Jeśli zmienisz same jarzma przy okazji wymiany tarcz i klocków to ja za same jarzma na allegro przód tył zapłaciłem ok 100 zł.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 16:06   #8
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mocno wpływa na hamowanie, zmienia Ci się maksymalna siła hamowania i co za tym idzie maksymalny wytwarzany moment hamowania.
Wygooglajcie sobie kalkulator z brake balance i możecie się pobawić podstawiając różne wartości. Dla pierwszego z brzegu różnica jest nastepująca:
OEM- 4235 lbs
336- 4732 lbs

Ja to liczyłem na piechotę ale to dużo więcej roboty natomiast proporcje wychodzą podobne więc szkoda czasu.

Wielkość klocka dużo się nie zmienia więc spokojnie.
Koszt to ciężko jest mi powiedzieć, bo realnie potrzebujesz same jarzma i prowadnice + tarcze i klocki (to już jakie sobie wybierzesz).
Ja kupowałem cały zestaw który kosztował mnie 400 zł, a bez zacisków powinno być taniej.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Modulacja nie powinna Ci się zmieniać ponieważ objętość układu się nie zmienia ani siła zacisku skoro ten sam tłoczek ale jak były jakieś różnice nawet o 1 mm w średnicy to już będzie czuć różnicę.
Może takie odczucia masz ze względu na zmianę współczynnika tarcia klocka hamulcowego?
feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 21:59   #9
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

Cytat:
Napisał feniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam ale lubię konkrety i konkretnie podchodzić do modyfikacji które robię. Zdecydowanie nie zrobiłbym czegoś co by zagrażało bezpieczeństwu mojemu, mojej rodziny lub osobom trzecim.

Jeżeli komuś brakuje hamulca to śmiało polecam.
A zastanawiałeś się, czy konfiguracja hamulców nie jest istotna z punktu prawidłowego działania układów ABS i ESP? Tj. gdy zaliczysz dzwona np. na śliskim to expert nie stwierdzi że układ hamulcowy (wraz z ABS i ESP) nie mógł działac skutecznie w tej konfiguracji? Czy fakt że hamuje teraz ostrzej to same zalety i systemy współpracujące ABS i ESP są z tym OK?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 22:09   #10
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

Układ ABS i ESP działa prawidłowo i poprawnie,elementy składowe takiego systemu nie różnią się ze względu na zmianę średnicy tarcz.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.