Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2020, 21:26   #1391
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał pkomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie czy reformat załatwi sprawę? ...
Nie zauważyłem by ta informacja tu została podana - auto to "nowa" Puma.
Z oczywistych względów ma "nowy" Sync3 - "tabletowy".
IFS (system operacyjny) używanego powszechnie refrmatera ma błąd w inicjalizacji (części) ekranów "tabletowych" Sync3.
Jeśli tak będzie w przypadku tego w Pumie (nie miałem takiego auta u siebie) - to będzie "ciemność". Reformater nie wystartuje z powodu błędu inicjalizacji ekranu i nic nie zrobi. Urządzenie będzie "martwe".
Coś mi się wydaje, że nie da się znaleźć w Internecie info o tym "felerze", bo jedynie "marudny Tadeusz" takie rzeczy pisze otwartym tekstem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak więc jedyna droga, jaką ja zalecam to próba poprawienia tej instalacji.
Miejsce zajmują pliki uruchomionej "transakcji", która de facto nie istnieje. Ten zastosowany autoinstall mówi, że jest transakcja tylko, że jej wcale nie definiuje. Nie ma nigdzie drugiej fazy instalacji. Wszytkim się wydaje, ze Sync3 to "prościzna i łatwizna"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tu taki zonk - napisanie popranego autoinstalla wymaga wiedzy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Osobiście nie robiłem takich doświadczeń "co się stanie jak napiszę sobie autoinstall "od pały"...
Nie będę więc tu generował propozycji autoinstalli "naprawczych", bo takie rzeczy robię tylko "na aucie"...
Jedyne co tu poradzę - to downgrade albo upgrade CIP (systemu) Sync3. Być może posprząta tę nieszczęsną "nie-transakcję" z mapami...

Gdyby to było auto z Sync3 jakoś tam rozsądnie demontowalnym, to w razie braku efektu manipulacji systemem, zalecił bym podesłanie tego APIM do mnie.
Jednak to jest Puma - więc jak uprade/downgrade nie pomoże to w okolicy do dyspozycji są jedynie "zabawy" (jak to sam ujął...) kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .

Warto by ktoś napisał post factum co zostało zrobione...

BTW - plik dziennika nie ma żadnego info o zainstalowanych mapach. NULL. Jest tylko info o CIP, gracenote oraz pakiecie logo stacji radiowych:
5U5T-14G391-AK
4U5T-14G423-AA
1U5T-14G658-AE
Nawet info o pakiecie językowym brak... (za to jest gracenote, który powinien zostać skasowany automatycznie na wstępie instalacji map). Taki bałagan został zrobiony w tym APIM...


Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 10-08-2020 o 21:50
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2020, 06:24   #1392
pkomi
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: EDGE Sport
Silnik: 2.0 BiTDCI
Rocznik: 2017
Postów: 44
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Panie Tadeuszu dziękuje za zainteresowanie i objaśnienie tematu.
Jeśli jednak mogę prosić o propozycję autoinstalla naprawczego to będę wdzięczny. Chce posprzątać bałagan po nieudanej próbie i tyle, nowe mapy przed wyjazdem też by się przydały.
Pozdrawiam
pkomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2020, 07:44   #1393
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał pkomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Jeśli jednak mogę prosić ...
Wszystko jest napisane powyżej. Na tym etapie u mnie zdalnie nic się więcej nie uzyska, bo teoretyzowanie niewiele daje. Proszę zrobić najpierw to co napisałem.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2020, 08:28   #1394
pkomi
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: EDGE Sport
Silnik: 2.0 BiTDCI
Rocznik: 2017
Postów: 44
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

OK. Czyli rozumiem przywrócę sam goły system w niższej wersji np:

; SYNC3 Dealer Assembly Upgrade - Release 3.4.19 - For NAV/NO NAV EU assemblies.

[SYNCGen3.0_3.4.19200]
Item1 = 5U5T-14G381-CD
Open1 = SyncMyRide\5U5T-14G381-CD.tar.gz
Options = Delay,AutoInstall

Wolę się upewnić, później jeszcze raz wygenerować plik dziennika dla sprawdzenia czy coś to dało?
czy dorzucić pakiet językowy skoro była mowa o braku jego widoczności?

Ostatnio edytowane przez pkomi ; 11-08-2020 o 08:30
pkomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2020, 13:06   #1395
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał pkomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK. Czyli rozumiem przywrócę sam goły system ...
Aktualizacja systemu nie wpływa na pozostałe pakiety. Czyli nie będzie "gołego systemu" a to co teraz z inną wersją samego systemu.

Ponieważ napisałem, że na 90% w Sync3 dla Pumy reformater jest "nieużywalny", to nie ma sensu downgrade - sugeruję zrobić upgrade do wersji -ED.
Takim autoinstallem jak w poście powyżej.
Następnie wygenerować i podesłać plik dziennika. Zobaczymy co to da.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2020, 13:39   #1396
pkomi
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: EDGE Sport
Silnik: 2.0 BiTDCI
Rocznik: 2017
Postów: 44
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

OK, tak zrobię.
Goły system, chodziło mi o wgranie tylko jednego pliku.
pkomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2020, 12:33   #1397
elfi
ford::advanced
 
Imię: Daro
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: ZG
Model: Ford Kuga 1.5 Titanium
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

Właśnie przejechałem nową S6 z Kołobrzegu do Goleniowa. Mapy F9, ekspresówka oddana pod koniec ubiegłego roku, a nawigacja częściowo dalej kieruje wg starej drogi. Co ciekawe, na F8 pokazywana była w dużej części nowa S6 , choć mapa kierowała starą drogą. Na F9 też "widać" nową ekspresówkę, ale nawigacja częściowo kieruje jak wyżej opisalem.
elfi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2020, 11:58   #1398
MobyDick
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 15-11-2018
Skąd: Poznań
Model: KUGA ED
Silnik: 1500
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po aktualizacji map poprzez pena udało mi się uzyskać F9.
Jednak od czasu do czasu pojawia się komunikat iż trwa instalacja i niektóre funkcje pozostaną wyłączone do jej zakończenia.
Mapy działają. Jednak po wywołaniu głosowo znalezienia adresu, system prosi o podanie pierwszych liter miasta, potem pojawia sie kilka wierszy do wyboru z rozpoczynającymi się nazwami miejscowości, a i tak nie znajduje. Przed aktualizacją mogłem od razu głosowo podać cały adres.
Co jest nie tak? Czy tak ma być? Próby kolejnej aktualizacji z tego samego pena z tymi samymi plikami nie przynoszą efektu.
System poprawnie reaguje na inne komendy głosowe np cel-dom.
Co z tym można zrobić? Resetowałem już system
Posiadam wersję sync 3.0 komp. 19205
Gracenote 1.1.1.1127
Wersja map F9
Kuga z navi r.p.2018
MobyDick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 09:54   #1399
mlask
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 ST-Line
Silnik: EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 57
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet info o pakiecie językowym brak... (za to jest gracenote, który powinien zostać skasowany automatycznie na wstępie instalacji map). Taki bałagan został zrobiony w tym APIM...
Skąd taka informacja, że Gracenote powinno być usunięte przed instalacją map? Z plików z mapami nic takiego nie wynika.
mlask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 09:58   #1400
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał mlask Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skąd taka informacja, ...
Z analizy softu. Aktualizator Sync3 nazywa się APP_SUM.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.