Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|śląska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2020, 16:49   #21
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,307
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

kolego arrtee(tm) masz tu kogoś kto ci zrobił by głowicę za 2 tysiaki a ty się wpakowałeś w kłopoty za ponad 5.5 kawałka .
kln1920
I proszę nie pisz bzdur bo nigdy nikomu nie zwróciła się instalacja po przejechaniu 15000 km bo musiało by na każdym 100 km przejechanym zaoszczędzić 20 zł . Realna oszczędność między benzyną a lpg to max 8 zł więc minimum 50 tyś musisz zrobić nie wkładając nic a przy instalacji fabrycznej to już 100 tyś by zwróciła ci się różnica w cenie . Widać od razu że jesteś albo naiwny albo to twe lobby i sam szukasz naiwniaków którym instalujesz LPG bo jedynie lobby lpg ma na tym zarobek a klienci są waleni w rogi i stąd potem pretensje do warsztatu że czegoś nie naprawił albo zamontowali skrzywione zawory

EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2020, 17:45   #22
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,974
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

No a nie oszczędzasz? Przy spalaniu 8l/100km wydajesz około 34zl/100km, na lpg 16zl/100km. To masz 18zl różnicy, w 15000 km zwraca się 2700, więc niedużo się urwie. Skąd wziąłeś 50 000km?��
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2020, 19:28   #23
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,307
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

Fabryczna instalacja Daci Duster jako przykład. By silnik przeszedł na lpg musi się rozgrzać do temperatury minimum 37 stopni a do tego czasu pracuje na benzynie Duster na benzynie spala w mieście około 8 l etyliny a lpg ponad 10 l . Na krótkich odcinkach więc dacia spala około 10 l lpg i około 2 litry benzyny na 100 km a to daje już około 30 zł na 100 km . rachunek jest prosty zatem . Dodam jeszcze że ten sam Duster z silnikiem 1.5 dci spala w miescie około 6 l on co daje jakieś 25 do 26 zł za przejechanie 100 km . Jeśli chodzi o gwarancję to wykluczone są wszelkie usterki spowodowane LPG więc kupując fabryczną instalację i tak użytkujesz na własną odpowiedzialność . Różnica w cenie silnik benzynowy a dodatkowo z lpg to normalnie 6500 dopłaty chyba że masz w promocji za 4000 bo takie też były oferty . By odrobić 4000 zł potrzebujesz w Dusterze zrobić od 50 do 80 tyś km w zależności na jakich odcinkach eksploatujesz a Duster zasilany lpg całkowicie nie nadaje się do dalekich tras ze wzgl właśnie na kiepskiej jakości paliwo jakim jest lpg i długotrwała eksploatacja zwłaszcza przy większym obciążeniu rujnuje głowicę i to o czym pisałem wcześniej
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2020, 19:51   #24
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,974
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

Ja nie mówię o dotryskach. Zwykła instalacja, przełączanie 28 stopni. Co do rujnowania głowicy absolutnie się nie zgadzamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 25-07-2020 o 20:03
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2020, 20:50   #25
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,307
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

Bez dotrysku te silniki robią maks 70 tyś ale już koniec tego tematu bo dla mnie jest i zawsze będzie to oszukiwanie naiwnych
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2020, 21:16   #26
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,974
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

No cóż, najważniejsze że mój portfel nie jest naiwny i widzę, ile kasy zaoszczędziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i mam w dupie, za ile mi głowica padnie, bo jak mówiłem, póki co zaoszczędziłem na 4
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2020, 15:14   #27
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,307
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

20 tyś zaoszczędziłeś przejechawszy 60 tyś na lpg ... gratuluję
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2020, 15:35   #28
arrtee(tm)
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-01-2009
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo
Silnik: Duratec 2.0 + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

Cytat:
Napisał marekpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panie Arturze, napiszę jeszcze raz, przyjechał Pan do nas na diagnozę i stwierdziliśmy uszkodzone gniazda zaworowe. Zlecił Pan naprawę głowicy, więc nie informowaliśmy Pana, że nie wymieniamy pierścieni, bo nie miało to żadnego związku z naszą naprawą. Myślę, że myli Pan pojęcia naprawy głowicy i remontu silnika. Nie będziemy dalej rozwijać tej kwestii. Proszę o wskazanie co, jako przyczynę brania oleju wskazał warsztat , który naprawiał samochód i czy ta przyczyna ma związek z naszą naprawą. Jeśli nie będzie Pan w stanie sposób merytoryczny wskazać powiązania usterki z naszą naprawą, to proszę nie rozpowszechniać nieprawdy na nasz temat. Nie oczekuję tutaj internetowych mądrości, że "jak coś tam to coś tam" tylko rzeczowej analizy przez kogoś, kto jest znawcą w temacie i od razu ustawię Panu poprzeczkę: budujemy samochody rajdowe w tym silniki, które startują również w Mistrzostwach Świata.

Napisał Pan, że "pieniądze nam nie śmierdzą"to jak Pan wytłumaczy, naszą sugestię, że koszt naprawy jest nieadekwatny do wartości auta (co przewinęło się już w tym wątku) przecież to się nie trzyma kupy. Trudno mi się odnieść czy samochód brał Panu olej przed naszą naprawą, czy po niej, czy miał Pan po prostu pecha. Nawiązując do krzywych zaworów, to zakładam, że zweryfikował to ten sam warsztat, który podjął się remontu duratec'a coś Panu wyjaśnię: krzywy zawór to brak szczelności cylindra i nierówna praca silnika. Czy Pan nam zgłaszał taką usterkę? Jeśli nie to układ zaworów był sprawny i pomawianie naszego podwykonawcy o brak fachowości jest nie na miejscu. Pozdrawiam i życzę jak najdłuższej bezawaryjnej jazdy.
Gdy powierzałem auto do naprawy - takiego stwierdzenia od Was nie usłyszałem, że koszt jest nieadekwatny do wartości pojazdu.
Odnośnie brania oleju - również to przedstawiłem jasno u Państwa i tu na forum: auto wcześniej nie brało oleju, po remoncie głowicy - olej brał i to w dużych ilościach. Nie widać związku?
Jak mam to w tej chwili udowodnić?
Sam Pan mi mówił podczas wizyty - skoro góra jest zrobiona i uszczelniona, to ciśnienie poszło w dół - przez pierścienie.
Wasze dokonania w dziedzinie motosportu w moim przypadku nie mają znaczenia.
Jak wspomniałem - oddałem auto do kosztownej naprawy. Podjęliście się, bez uprzedzania o konsekwencjach, bez wspominania, że "dołu" silnika nie naprawiacie, odpowiadając na moje wątpliwości, że będzie dobrze.
Późniejsza propozycja wymiany silnika na inny - po wydaniu sporej kwoty na ten pierwszy również była nie do zaakceptowania. Szukać kolejnego silnika w niewiadomym stanie, wydać kolejne pieniądze na niewiadomą...

Dlatego zdania nie zmienię i z mojej strony nie padło żadne fałszywe oskarżenie.
Rozumiem, że próbują Państwo zachować "dobre imię" i będziecie przerzucać odpowiedzialność na mnie - klient che (i płaci) to ma. Ale nie tędy droga.
Wystarczy proste przepraszam.

PS:
Warsztat, w którym przeprowadzono z powodzeniem remont silnika (m. in. ponowny demontaż i sprawdzenie głowicy) wskazał, iż zawory były pokrzywione - zostało mi to pokazane.
Tyle w tym temacie.

Wypalcowano ze szmartfona
__________________
Było: Fiat 126P FL '90 (Czerwony smok), Ford Sierra MK2 1.6 CL '89, Ford Sierra MK2 2.0 GT '92, Ford Mondeo 1.8B Ghia ' 97 (Sztrucel), Ford Mondeo MK2 2.5 Ghia X '97.
Jest: Ford Mondeo MK3 2.0 Trend X LPG '04

Ostatnio edytowane przez arrtee(tm) ; 26-07-2020 o 15:38
arrtee(tm) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2020, 13:43   #29
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,307
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

Kolego a jesteś pewny że po remoncie głowicy docierałeś ją prawidłowo?? Skrzywione zawory to wina zapiekania się w prowadnicach a i nadmierne zużycie oleju w tym przypadku raczej świadczy o uszkodzeniu uszczelniaczy zaworu niż o pierścieniach .
Wątpię by zewnętrzny warsztat naprawy głowic zrobił coś niedbale , no chyba że to mechanik z przypadku robił a nie profesjonalista .
Moim osobistym zdaniem sam doprowadziłeś do tych uszkodzeń nie mając świadomości ani w eksploatacji silnika zasilanego LPG ani tego że się dociera głowicę po remoncie. Druga sprawa że po takich problemach oddaje się auto do warsztatu który to naprawiał i ewentualnie bierzesz rzeczoznawcę by stwierdził przyczynę jeśli jesteś swego pewien . Trzecia sprawa to warsztat ma obowiązek informować cię o kosztach napraw i tych zleconych i tych dodatkowych jakie się mogą pojawić , więc tu też raczej bardziej wierzę warsztatowi niż tobie
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2020, 21:01   #30
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,974
Domyślnie Odp: PZ Service – serwis Ford Katowice / Mikołów

Generalnie docieranie zaworu w gnieździe powinno mieć miejsce jeszcze na stole w warsztacie zajmujacym się głowicami, jednak rzeczywiście początkowa jazda po robocie głowicy powinna być delikatna, o czym warsztat pewnie poinformował. Ale czy to była przyczyna?
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.