Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-08-2011, 21:43   #21
mouzes
ford::advanced
 
Avatar mouzes
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Łódź
Model: 525, Smart 600 turbo brabus
Silnik: 2,5l. m51b25, 600ccm turbo75KM
Rocznik: 1995, 1999
Postów: 341
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

chętnie na zlocie obgadam sprawę. Tymbardziej że kilka pytań w kwestii zadbania o lakier bym miał, ale to musze na żywo pokazać o co mi chodzi (z serii jak domowym sposobem poradzić sobie z niedociągnięciem lakiernika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

mouzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2011, 00:54   #22
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Cytat:
Napisał mouzes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli mniej więcej tak, jak po porządnym woskowaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. raczej mniej niż więcej... jak przetestujesz to sam dojdziesz do wniosku, że bez glinki ani rusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lukas1986 co do glinki to Łodzi jej nie dostaniesz na chwilę obecną. Powiedz mi ile jej potrzebujesz to może coś zaradzę? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 50g powinno starczyć na 2, max 3 użycia. Chyba, że auto jest strasznie uwalone to po 1 razie nadaje się do wywalenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając jeszcze do jej zastosowania. Przy pierwszym glinkowaniu najlepiej postępować tak jak z myciem, czyli od góry (tam gdzie mniej syfu) do dołu (tam gdzie mamy go najwięcej), przy drugim od drzwi w dół. Auto tak jak wspomniałem najlepiej glinkować co sezon, ja robię tak że po zimie od drzwi w dół, a pod koniec lata całość.

Co do szamponu, jeżeli już się bawicie w woskowanie to polecam jednak kupić coś lepszego. Kiepski szampon zmywa wosk, dobry szampon jest neutralny albo nieco go wzmacnia. Od siebie mogę polecić VALETPRO POSEIDON CARNAUBA WASH 5L - cena co prawda to aż 120zł ale starczy on wam na dłuuuugo i wzmacnia nieco nałożone warstwy wosku.

Co do ręcznika to tak jak wspomniałem wcześniej FLUFFY DRYER 90X60CM 32zł, a jak ktoś chce wypas to polecam Chemical Guys Woolly Mammoth tyle że jego cena to już 120zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najlepsze połączenie to jeden duży do ogarnięcia większych elementów + jeden mały np. Chemical Guys Super Towel jako wspomagacz tego co nie wsiąkło w pierwszy. Niektórzy (w tym ja) używają też ręczników waflowych (dobre ma użytkownik allegro temachem 29zł zółty wafel, Fluffiego też obecnie posiada na stanie) które idą na pierwszy ogień, później duża fibra i na koniec maleństwo do poprawek. Pamiętajcie, że ręcznik musi być z dobrej jakościowo mikrofibry, musi dobrze chłonąć wodę i by dość gruby by pozostały brud mógł w niego wniknąć.

Co do Grit Guarda (GG) to można go wykonać samemu np. w obi na ogrodowym są sadzonki do cebulek w kratkę, do tego wycinamy dwa plastry plastiku, robimy z nich krzyż i łączymy domowym sposobem z sadzonką, jak pływa to dociążamy np. ciężarkami do spławika albo innym wynalazkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli natomiast chodzi o wosk, to lepiej kupić go raz a dobrze. Bardzo dobre i stosunkowo tanie są Coli 476 i FINISH KARE 1000P HI-TEMP. Nadają ładnego blasku, są dość uniwersalne jeżeli chodzi o kolor i uchodzą za jedne z trwalszych.
Wiadomo, jeżeli ktoś chce sobie pozwolić na więcej to zawsze można dobrać wosk do danego koloru auta, różne efekty dają tzw. sealanty (woski syntetyczne) a inne woski naturalne, podobnie jest z trwałością....

lukas1986 jeżeli już kupisz dobry wosk to uwierz mi, starczy ci na kilka lat, wiec warto dołożyć (ja puszkę Coli 476 mam już 3 lata), jeżeli natomiast szkoda ci kasy to zawsze można kupić próbki, 1 próbka powinna zazwyczaj starczyć na co najmniej 2 woskowania (są wyjątki które staczają i na 5-6).
Niestety z próbkami ostatnio ciężko (mówiąc dosłownie sklepy powoli wycofują się z handlu próbkami) i najłatwiej je kupić od kogoś kto kupił duża paczkę. Jak chcesz to mogę ci odsprzedać 1000p na kilka woskowań, Coli niestety już mam dość mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale się rozpisałem... xD

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 21-08-2011 o 22:16
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2011, 13:03   #23
duszek70
ford::average
 
Avatar duszek70
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 78
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

A co z tapicerką samochodową...
Jakie kosmetyki polecilibyście do pielęgnacji skór.
duszek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2011, 16:13   #24
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Do pielęgnacji skór kup zestaw COLOURLOCK w którego skład wchodzi:
- 125 ml Soft Clean
- 150 ml LV Protector
- szczotka
- mikrofibra

Tylko koniecznie w okienku informacyjnym przy zakupie poproś aby zamienili ci Soft Clean na Strong Clean-a. Soft jest dobry jedynie do okresowego odświeżenia i bardzo możliwe, że nie doczyści wszystkiego. Moją i kolegi fotorelacje z testu tych produktów znajdziesz na profilu firmy Lederzentrum na facebooku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Warto dodać, że skóra w tym przypadku była wcześniej czyszczona Megsem 2w1... jak widać cleaner z colourlocka miał pomimo to sporo pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Środki tej firmy mogą wydawać się drogie ale świetnie czyszczą, a zabezpieczenie LV starcza na średnio 3 miesiące, po tym okresie skórę należało by ponownie zaimpregnować. Czyszczenie i impregnacja średniej wielkości auta zajmuje ok 2h.

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 31-08-2011 o 01:29 Powód: Poprawiony link do Megsa
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 22:16   #25
miłosz79
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2011
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Cytat:
Napisał corneliusab Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja mam pierwsze pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czym usunac dziwne odbarwienia na szybach samochodu, lakier potraktowalem pasta tempo ale z szybami nic nie pomaga, nawet preparat do zywicy. Dodam, ze odbarwienie (jesli to dobre nazewnictwo) ma taki jakis niebieskawy kolor, nawet nie wiem od czego mogloby to byc, pod drzewem nie parkuje, jedyne co mi wpada do glowy to moze to byc cos od przejezdzajacych pociagow elektrycznych, towarowych jak i pasazerskich bo auto stoi zaraz przy nasypie kolejowym. Jak bys chcial to moge fotki zrobic tylko nie wiem czy bedzie widac.

Pozdrawiam
Witam, niedawno miałem podobny problem - taka zaschnieta plame, ktora po zejsciu zostawila slad. Pomogla benzyna ekstrakcyjna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz szukam czegos profesjonalnego, jakiegos kosmetyku do usuwania zabrudzen na szybach przy codziennej jezdzie. Przyznam, ze nameczylem sie przy usuwaniu tamtej plamy i nie chcialbym znow sie z tym zmagac. Znacie jakis skuteczny srodek, co by nie był silnie zrazy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do czyszczenia szyb, dachu i lusterek?

Zrobilem wstepny rekonesans na pobliskim cpnie i sposrod morza specyfikow zaintrygowalo mnie kilka, w tym seria Max Master Moto Design, co ma nietypowa, ponoc bardziej wydajna dwufazowa formule. Czy ktos z was zna ten produkt i potwierdza jego skutecznosc?
miłosz79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 01:24   #26
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

miłosz79 jak chcesz profesjonalnie=dobrze to nie patrz na kosmetyki budżetowe bo z nich 90% jest do kitu. W końcu nie od dziś wiadomo, że dobre rzeczy są z reguły drogie. Co do czyszczenia to tak jak wspomniałem wcześniej Autoglym Glass Polish - sprawdzone. Cena w internecie 35zł + przesyłka, na CPnie tego nie znajdziesz bo to wyższa półka jeżeli chodzi o kosmetyki. Tanich a dobrych kosmetyków jest naprawdę mało ale jak chcesz robić za królika to śmiało, tylko się pochwal jak działa żeby inni na przyszłość wiedzieli czy warto kasę wydawać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do nalotów na szybach np. z drzew, to możecie je jeszcze potraktować glinką, plam raczej nie usunie ale można spróbować.

Moim zdaniem jak już coś kupujecie i chce się bawić w kosmetykę to odłóżcie trochę więcej kasy i kupcie raz a dobrze. Ok 200zł spokojnie wystarczy na dobry zestaw na początek. Niektóre rzeczy takie jak szampon starczą na kilka miesięcy ale np. wosk który jest jednym z droższych elementów starczy na 2-3 lata. Poza tym często między takimi kosmetykami jest przepaść jeżeli chodzi o działanie/efekt/aplikację.

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 31-08-2011 o 01:26
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2011, 12:06   #27
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 412
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Czy kosmetyki które polecasz są tak samo skuteczne (trwałe) w przypadku auta "garażowanego" pod chmurką?

Ewentualnie poproszę o zestaw do samodzielnej pielęgnacji (dobrany do lakieru - Panther Black metallic), który ulży nadwoziu w stawianiu czoła warunkom atmosferycznym.
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2011, 18:44   #28
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Cytat:
Napisał sinrock Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W związku z tym, że idzie zima to polecę ci sealant Duraglossa #105 i do tego cleaner #601 żeby to trochę dłużej poleżało i oczyściło lakier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ten zestaw da ci ładną głębię koloru i dużą trwałość na zimę.

#2930 Track Claw Racing Polish zamiast #105 - jeżeli chcesz mieć lakier bardziej śliski i jeszcze bardziej błyszczący - jednak kosztem trwałości.

Dobrym uzupełnieniem (ale to głównie na lato) będzie #951 Aquawax.

Osobiście ze względu nadchodzących, niesprzyjających warunków pogodowych kupiłbym (i tak właśnie zamierzam) #105 i #601 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT:
Gdybyś się zdecydował to daj znać na PW, dam ci znać jak dostać 12% zniżki (promocja trwa do końca września)
Czyli dokładnie to samo co doradziłem koledze post niżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sealant będzie najlepszy na zimę bo utrzyma się najdłużej, dodatkowo do tego zestawu będą ci potrzebne 2 aplikatory, jeden z mikrofibry do cleanera, a drugi piankowy do wosku. Niektórzy nakładają go też płatkami kosmetycznymi... Co do trwałości to o ile lakier jest odpowiednio oczyszczony, a #105 nałożona prawidłowo, to powinna wytrzymać całą zimę ( w przypadku auta garażowanego nawet dłużej). Wcześniej jednak radzę pozbyć się z auta resztek asfaltu i smoły (tu dobrze sprawdza się najtańsza nafta, chociaż później trzeba ją dobrze zmyć) oraz wyglinkowanie lakieru z całego całego syfu po upalnym lecie.

Odpowiadając jeszcze na twoje pytanie we wcześniejszym poście, wszystko nakładasz ręcznie. Cały proces razem z myciem, usuwaniem smoły, glinkowaniem, płukaniem po glince, cleanerem i 2x woskiem powinien ci zająć ok 3-4h w zależności od wielkości auta.
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2011, 16:43   #29
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 412
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

... a co powiesz na produkt dla leniwych Duragloss 101 Polish & Cleaner lub Durgaloss 111 CCP? Jak ocenisz efekty i trwałość w odniesieniu do powyższego zestawu #601 plus #105 ?

Ostatnio edytowane przez bobanr ; 26-09-2011 o 16:52
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2011, 17:23   #30
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

Z tego co mi wiadomo #111 jest starszym produktem od #105, nie pamiętam już który ale chyba #111 zawiera sobie odrobinę więcej cleanera od #105, tak czy siak są to śladowe ilości dlatego w celu przedłużenia jego żywotności lepiej wspomóc się na zimę #601. Zarówno jeden jak i drugi sealant nie jest produktem dla leniwych. Co innego #101. Osobiście nie miałem z nim do czynienia jednak założę się, że jak każde AIO (All In One) nie nadaje się na zimę bo szybko padnie w takich warunkach, ile dokładnie wytrzyma tego nie wiem. Ale jak już bardzo chcesz iść w tą stronę to polecałbym bardziej AIO Auto Finesse Tripple (40zł) i na to #105 (70zł) albo #111 (53zł). Wiadomo, trwałość będzie w tym wypadku słabsza niż po #105 i #601 (jednak dłuższa niż po #101) ale ukryjesz za to wiele niedoskonałości, a górna warstwa czystego sealanta da ci lepsze zabezpieczenie.

Poniżej możesz sobie zerknąć jakie efekty daje Tripple (na stronach 1, 10 i 11 masz zdjęcia):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

EDIT:

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o najważniejszym, wspomniane wcześniej AIO prócz wypełniaczy które maskują rysy i je wypełniają, zawierają w sobie nieco cząsteczek ściernych (widać to szczególnie na czerwonym akrylowym lakierze na zdjęciach w linku powyżej) #101 ma ich nieco więcej od Triple. Mimo to nie są one w żaden sposób niebezpieczne i nie ma takiej możliwości żebyście zjechali nimi lakier do 0 nawet jakby zastosować je na maszynie (ręcznie jest to wręcz niemożliwe) mają one jedynie za zadanie usunąć utlenioną warstwę lakieru z górnych jego partii i odsłonić zdrowy lakier.

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 28-09-2011 o 20:51 Powód: literówki ;)
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.