Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2018, 11:38   #4181
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Właśnie chodzi najbardziej o nadmuch, w mondeo zalecali mi moduł ,,ipcu,, podłączyłem bez niego i działał bez zastrzeżeń. Ok ,dzięki na pewno się odezwę.
Pozdrawiam

fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2018, 18:48   #4182
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał fixmax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podłączyłem bez niego i działał bez zastrzeżeń
Tak,ale nadmuch działa z maksymalna siłą bez IPCU,co za tym idzie,akumulator jest mocno obciążony i po drugie mocno przedmuc***e nagrzewnicę,która nie zdąży się porządnie nagrzać,wdmuc***ąc zimne powietrze do środka.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 08:04   #4183
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witajcie, właśnie jestem po nocnym maratonie, zamontowałem postojowe z mondeo mk3 d5ws do focusa mk3, montaż tragiczny ale sie udało, jedyne z czym jest problem to obieg wody gdy piec nie pracuje ,piec w tych autach zamontowany jest na przegrodzie ale dosyć wysoko i mam obawy że gdy pompka nie chodzi to może się zapowietrzać . Czy można taką pompkę podłączyć po zapłonie, czy normalnie zdublować przewody czy trzeba to zrobić przez jakieś np.diody żeby odseparować resztę instalacji ?
Jescze jedna sprawa, jakby ktoś podpowiedział bo może prościej by było piec podłączyć żeby się załączał zaraz po przekręceniu zapłonu bo czujnika temperatury zewnętrznej od pieca nie mam.

Ostatnio edytowane przez fixmax ; 05-10-2018 o 12:21
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2018, 14:52   #4184
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Jeszcze jedno pytanie odnośnie podłączenia obiegu wody, pytam ponieważ piec się wyłącza tak jakby się przegrzewał.
Stojąc przed maską : rura z lewego króćca nagrzewnicy została zdjęta i wchodzi na pompkę wody(środek), z wyjścia pompki idzie na wejście pieca czyli ten z brzegu pieca, wychodzi króćcem przy przewodzie paliwa i wchodzi na lewy od nagrzewnicy. Nigdzie nie znalazłem opisu kierunku obiegu wody ale być może powinienem się wpiąć w prawy króciec nagrzewnicy?
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2018, 18:22   #4185
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Kierunek przepływu poznasz jak zapalisz silnik i ten wąż co będzie cieplejszych przy nagrzewnicy to jest zasilanie a powrót zimniejszy, bo zostawi juz trochę ciepła nagrzewnica w kabinie.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2018, 18:58   #4186
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

nie mam pewności, tym bardziej że w nagrzewnicy jest też element grzewczy(elektryczny)
Jakby ktoś kto ma w mk3 postojowe zerknął jak biegną rurki od wody, myśle że w przedliftowych jest tak samo, rodzaj silnika też raczej nie ma znaczenia.
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 07:50   #4187
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

A że już zaczyna się sezon grzewczy, przypominam że w modelu auta po 2000 r jest na podszybiu pompka płynu. Trzeba sprawdzić czy działa. Przepycha płyn przez tylną nagrzewnice i przez piecyk do silnika, więc kiedy nie jest ta pompka sprawna piec łapie błędy przegrzania i się blokuje. Coraz więcej osób przyjeżdża z taką właśnie usterki, wiec przypominam żeby sprawdzić tą pompkę.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 14:22   #4188
lewy87r
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-08-2017
Model: kuga mk2
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 35
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Siemka, mam problem z moim piecykiem, (mam to auto od 1,5miesiąca więc dopiero się go uczę) wcześniej jak było chłodniej to chodził ale kopcił mocno, od 2 tygodni nie zaskakuje wcale, dziś byłem umówiony u majstrów którzy się tym zajmują i dupa - bo okazuje się, że nie podejmą się tematu, nawet nie podejmą się tematu wymontowania piecyka gdyby okazało się, że coś grubszego. (nie wnikam, może to nie fakchowcy po prostu)

PIECYK to fabrycznie montowany eberspacher hydronic d5ws 5KW

Interesuje mnie możliwość odczytania jego błędów i ewentualnego odblokowania go(zakładam,*że zablokował się)
Przestudiowałem troche postów w tym wątku - i zgłupiałem bo są sprzeczne informacje - raz że da się*przez kabel ODBII i raz, że się nie da... - nie korzystam z windowsa/maca więc nie najłatwiej mi podłączyć się*kablem do ODB i sprawdzić ewentualne możliwości w programie forscan czy innym.

Podłączałem się zato telefonem i nie ma żadnych błędów odnośnie dogrzewacza (bądź ich nie widziałem) parametrów jest w cholerkę do wyboru a żaden z nich nie skojarzył mi się z w/w dogrzewaczem. Więc zupełnie nie wiem jak szukać i czy przy pomocy zwykłego kabla VAG (ODBII) da się to zrobić. Zatem to co mnie interesuje:
1. Czy w moim przypadku da się podłączyć z piecykiem przy pomocy kabla VAG po ODBII ?
2. Jeśli się nie da to jak można to zrobić ? (chyba, że faktycznie trzeba mieć jakieś specjalistyczne narzędzia)
3. Jakiego programu użyć do podłączenia się?
4. Jak odczytać te ewentualne błędy? (zakładając, że będę w stanie się*podłączyć)

Pozdr.

Ostatnio edytowane przez lewy87r ; 21-11-2018 o 14:23 Powód: Dodatnie od kiedy mam auto
lewy87r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 17:11   #4189
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Ad1.Nie da się.
Ad2.Forscan +kabelek ELM327
Ad3.JW.
Ad4.JW.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 21:51   #4190
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Ja się teraz wpiszę ,ponieważ może się to komuś przyda, montaż ebera d5ws (analogowego)w focusie mk3 po lifcie zakończony powodzeniem.Zdecydowałem się na taki bo leżał w garażu no i prostsze i tańsze sterowanie z pilota.
Piec zamontowany w fabrycznym miejscu czyli na przegrodzie, dosyć wysoko, niewiele pod poziomem w zbiorniczku ,przez co po zalaniu płynem piec bardzo długo się zapowietrza i przegrzewa, jak już się odpowietrzy kilka razy to działa jak należy. Kierunek obiegu płynu musiałem dojść drogą prób i błędów. Finalnie przewód z silnika na lewym króćcu nagrzewnicy rozpinamy i podłączamy na zasilanie pompki, wyjście pompki na skrajny króciec pieca, z wyjścia pieca (króciec przy zasilaniu w paliwo) wąż wraca na lewy od nagrzewnicy. Teraz tylko dobrze odpowietrzyć kilka razy układ chłodzenia i mamy ciepełko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielkie podziękowania dla Janusza ,dobrze że chłop ma cierpliwość dla trucicieli takich jak ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.