Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-07-2021, 14:14   #1
adam1700
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-07-2012
Skąd: Gostynin
Model: Galaxy
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Podczas jazdy wyświetla komunikaty o awariach czujników parkowania ESC ciśnienia olej

Witam

Mam problem z Edge 2.0 diesel. Auto z 2019 roku wersja VIGNALE.

Podczas jazdy wyświetla komunikaty o usterkach systemów
ESC
Ostrzegania przed kolizją
Czujników parkowania
Asystenta ruszania na wzniesieniu
Czujników ciśnienia opon
I wszystkiego co możliwe.
Czasami nie chce dalej jechać. Muszę zatrzymać się gdzie się do toczę, zgasić silnik i zapalić ponownie. Lampka Check Pali się.
Są też komunikaty o braku łączności i że podczas jazdy nie można wywołać pamięci pojazdu.

Proszę o pomoc co z tym wariactwem począć.

adam1700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2021, 14:36   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Podczas jazdy wyświetla komunikaty o awariach czujników parkowania ESC ciśnienia

Cytat:
Napisał adam1700 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Proszę o pomoc co z tym wariactwem począć.
Naprawić to co się popsuło.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to napisał dowcipnie jeden z Kolegów na forum - "teleporady to działają jak działają w NFZ".
Do auta to trzeba podłączyć komp i zdiagnozować "bezpośrednio" a nie poprzez jakieś "barwne opowieści"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2021, 09:05   #3
adam1700
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-07-2012
Skąd: Gostynin
Model: Galaxy
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Podczas jazdy wyświetla komunikaty o awariach czujników parkowania ESC ciśnienia

Widzisz kolego forum jest od dzielenia się informacjami. Może ktoś miał taki przypadek i wie gdzie leży problem. Komputer nie zawsze pomoże jak u mnie. Auto było testowane w ASO. Więc jeśli nie masz nic do powiedzenia w moim przypadku to nie pisz swoich mądrości ponieważ nic nie wniosłeś swoim wpisem.
Na forach często przy poście jest bicie piany o nic a konkretów jak na lekarstwo
Pozdrawiam
adam1700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2021, 14:55   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Podczas jazdy wyświetla komunikaty o awariach czujników parkowania ESC ciśnienia

Cytat:
Napisał adam1700 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzisz kolego forum jest od dzielenia się informacjami. ...
To co szanowny Kolega pisze to nie "informacje" tylko BEŁKOT.
Aut z takimi objawami widziałem wiele - w każdym było co innego popsute - a to wiązki, a to akumulator a to któryś sterownik itp. itd.
Więc osobiście życzę wszystkiego najlepszego w tej zgadywance!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - zobaczy Kolega jaki "gwar pomocnych głosów" w tym wątku będzie poza moją radą by to zrobić profesjonalnie a nie po amatorsku.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ponadto nie zawsze "w ASO" to jest synonim "profesjonalnie"... Nazbyt często okoliczne ASO wysyłają ludzi do mnie z różnymi sprawami...

Powodzenia!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 21-07-2021 o 14:57
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2021, 19:00   #5
adam1700
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-07-2012
Skąd: Gostynin
Model: Galaxy
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Podczas jazdy wyświetla komunikaty o awariach czujników parkowania ESC ciśnienia

Kolego tedi k może masz rację. Również nie jestem zwolennikiem amatorskich rozwiązań. Fabryki na ogół się nie poprawia. Już wiem gdzie szukać, problem jest z "masą". Teraz jestem na wakacjach i mam nadzieję wrócić do domu moim edkiem. Potem będę szukał dalej. Napiszę gdzie była przyczyna, może komuś coś rozjaśni.

PS. Poprzednie moje auto to Galaxy 1,8. Najechałem 180000 km po całej Europie bez żadnych problemów z wyjątkiem napędu alternatora. Mam nadzieję że po usunięciu usterki w moim obecnym aucie będzie podobnie.

Pozdrawiam i życzę samych rozwiązanych problemów z autami.
adam1700 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.