Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2021, 19:20   #1
Rob083
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2021
Skąd: Szczawnica
Model: Ford C-Max
Silnik: 1,8 Duratec
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Znikający BT w 6000CD

Witam, chciałbym przedstawić problem, który mnie spotkał. Mój pojazd to C-max z końca 2009r. Posiadam go od kilku miesięcy i w tym czasie cieszyłem się wbudowanym Bluetooth i Aux. Do BT miałem dostęp przez naciśnięcie przycisku słuchawki i wybraniu pozycji na klawiaturze numerycznej, wcześniej sparowanego telefonu. Nagle teraz, AUX przestał działać (cisza), a naciśnięcie przycisku słuchawki uruchamia tryb "MUTE". Próbowałem sprawdzić, czy przypadkiem opcja BT nie jest w pozycji OFF, ale okazuje się, że w "Advanced Menu" brak opcji BT, więc nie mogę tego sprawdzić.
Bardzo proszę o informację, czy ktoś się spotkał z opisaną sytuacją i jaka może być przyczyna braku AUX i BT. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Rob083 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2021, 19:56   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,485
Domyślnie Odp: Znikający BT w 6000CD

Kostka z tyłu radia nie łączy.

Wyszukaj moduł BT telefonem.

BT raczej nie umarł, ale nie widać go w radiu.
AUX w 6000CD jest na oddzielnej linii, więc wszystko idzie w kierunku problemów w złączu radia.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2021, 11:32   #3
Rob083
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2021
Skąd: Szczawnica
Model: Ford C-Max
Silnik: 1,8 Duratec
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Znikający BT w 6000CD

Dzięki, właśnie miałem wyciągać radio i demontować schowek od strony pasażera aby dostać się do modułu BT, lecz przed tym postanowiłem sprawdzić jeszcze raz. Tym razem po naciśnięciu słuchawki już nie ukazał się komunikat "MUTE", lecz lista zarejestrowanych w BT telefonów. Doznałem szoku, bo AUX również zaczął działać. Co ciekawe, nastąpiło to po wczorajszym doładowaniu akumulatora. Ostatnio jeżdżę na krótkich trasach, więc raz w tygodniu doładowuję. Stan baterii przed ładowaniem to ok. 12,2V po ładowaniu 14,2. Nie jestem pewny czy taka była przyczyna, być może przy niskim stanie akumulatora, moduł jest wyłączany. Teraz wszystko ok, zobaczymy co będzie dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rob083 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.