Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2021, 20:19   #91
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 483
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

zdjęcie B0Gu5 obróć sobie w prawo, na samym środku jest żółto-czarny wężyk/rurka, a dokładnie połączenie dwóch
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2021, 21:39   #92
Peron
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 13-01-2020
Skąd: Ręczno
Model: Sportage
Silnik: Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Witam w klubie BulBul. Dzisiaj odebrałem legitymację pkywacką. S-maxa z 2013r mam od półtora roku. Co prawda pierwsze symptomy u-boota zaobserwowałem rok temu, ale zignorowałem, bo wożę małe dzieci i pomyślałem, że coś się rozlało. W tym roku już jestem mniej podejrzliwy. Ewidentnie zalana prawa strona. Rozebralem, mokro zaczyna się na wysokości parownika, ale nie na wysokości słynnej klapki, lecz niżej, w stronę dźwigni zmiany biegów. Wpierw sprawdziłem odpływ: zatkany, filtr kabinowe suchutki. (Pozdrawiam inżynierów Forda). Po udrożnieniu działa, ale faktycznie jego działanie może być ograniczone izolacja układu wydechowego od spodu i to muszę sprawdzić jeszcze.
To mój pierwszy Ford. Albo go pokocham, albo... nauczę się z nim żyć.
Bo jest smak na RSGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszedłem dzisiaj pod samochód sprawdzić, gdzie jest ujście odpływu skroplin. Słabo to wymyślili, bo jest za osłoną termiczną, która od wewnętrznej strony jest jakby z wełny mineralnej, i jeśli dolega do ujścia, to pęcznieje i zatyka odpływ, udrażnianie działa doraźnie. Zrobiłem otwór w niej i wsadziłem kawałek przewodu, żeby woda spływała na zewnątrz, a nie po tej osłonie termicznej, bo jest cała mokra od wewnętrznej strony.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20210705_165800.jpg (95.3 KB, 87 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Peron ; 05-07-2021 o 17:53
Peron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2021, 18:26   #93
Suchy247
ford::amateur
 
Imię: JA
Zarejestrowany: 03-09-2017
Skąd: MMZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Woda na dywaniku pasażera- nietypowy problem

Witam, mam nietypowy problem z wyciekiem ze skraplacza klimatyzacji. Nieszczęsna klapka pod nogami pasażera została już uszczelniona, ale po 2 latach pojawił się problem z nieszczelnością w niższym miejscu. Myślałem że znalazłem przyczynę ale po uszczelnieniu miejsca gdzie wody jest najwięcej dalej leci. Czy w tym miejscu też jest jakaś klapka? Nie chcę za dużo rozbierać, bo żeby dokładnie to obejrzeć to trzeba by było rozebrać cały tunel. Czy ktoś miał taki problem? Dołączam foto.
Dziękuję

Bump: Odpływ sprawdzony- szczelny
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20210726_180204~2.jpg (99.7 KB, 103 wyświetleń)
Suchy247 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2021, 12:29   #94
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Z tego miejsca, które zaznaczyłeś, kapie jak odpływ jest niedrożny.
Zamiast sprawdzać szczelność przedmuchaj/przelej tego gumowego "słonia" w stronę wylotu (podłoga). I się skończą Twoje problemy.
Nie ma i nigdy nie było potrzeby uszczelniać dodatkowo czegokolwiek, ani "klapek", ani "słonia". Wystarczy raz na jakiś czas (np. raz w roku) przedmuchać odpływ.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2021, 15:26   #95
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 483
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Mi w tym miejscu ciekło, jak rozszczelniła się rurka od nagrzewnicy, bo to jest obudowa nagrzewnicy.
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2021, 15:35   #96
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Mi też (i nie tylko mi) w tym miejscu ciekło, gdy był niedrożny odpływ klimatyzacji. Jest to jedno z kilku miejsc, gdzie spływa woda w sytuacji, gdy zapchany odpływ nie nadąża jej odprowadzać. A że jest to zwykła plastikowa obudowa (z urzędu nieszczelna), to sobie z niej cieknie.


Jak ktoś tam zapaćka "uszczelniaczem", to woda sobie znajdzie inne ujście.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2021, 15:05   #97
Suchy247
ford::amateur
 
Imię: JA
Zarejestrowany: 03-09-2017
Skąd: MMZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Problem w tym, że nawet jak odlacze tą gumową rurkę to dalej leci z tego miejsca a nie z odpływu. Czy mogło zapchać się coś wyżej? W skraplacz można dmuchnąć sprężarka?


Problem rozwiazny- odpływ był zatkany od strony skraplacza, wystarczyło podłubać w kolanku kawałkiem cienkiego kabla.

Ostatnio edytowane przez Suchy247 ; 01-08-2021 o 18:05
Suchy247 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2021, 14:51   #98
Woockash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Witam, od paru dni mam s-maxa i mokro mi w nogach pasażera przód/tył. Dwa dni temu przelałem zdrowo odpływ i leje się pod autem pięknie więc już jest drożny. Sprawdziłem włączając klime że kapie z żółtej rurki po czym po poskładaniu kapie spod auta więc niby ok...Dziś zaglądam ponownie i znów trochę mokro. Na rozebranej podłodze wyłożonej ręcznikiem papierowym włączyłem klime na jakieś 30 min i nic...sucho. Polałem zdrowo auto wodą i nie widzę przeciekania...pomysłów już nie mam. Poskładałem wpychając gazety tu i tam - zobaczę za tydzień. Możliwe że resztki wody jeszcze się pojawiają z poprzednich wycieków jak jeszcze odpływ był niedrożny? Sławna klapka suchutka. Po wilgoci podejrzewam kapanie z obudowy nagrzewnicy ale dziś sucho...Złośliwa woda;(

Bump: Wiecie gdzie jest ujście odpływu wody z podszybia? ściągnąłem te 4 kratki z podszybia i czysto, woda odpływa szybko i swobodnie ale wolę zobaczyć dokładnie dokąd. W poprzednim C4 picasso miałem durne kolanka nad nadkolem od środka...wielkości kciuka zapchane na amen syfem. Jak jest w S-maxie?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2021, 12:31   #99
Woockash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Ok. rozumiem że wiele w temacie napisano a ja tu żółtodziób jeszcze drążę skałe;P ALE sprawdziłem podszybie - sprężonym powietrzem przedmuchałem i polałem wodą z węża - wszystko cieknie zza nadkoli przednich więc to jest ok. kolejno wyłożyłem podłogę papierem i pojeździłem jakieś 30km...kropla z klapki...Niestety w aucie po lifcie demontaż klapki jest niezwykle trudny gdyż jest za dwiema srebrnymi rurkami od klimy oraz rurą od chłodzonego schowka - ta ostatnia jakoś odgięta pozwoliła mi odkręcić 3 śruby klapki i ją lekko odchylić - wcisnąłem silikon na jakieś 4cm od dołu klapki i od jej spodu oraz z tyłu ok 4cm (chyba więcej wody nie będzie niż te 4 cm...) Jeśli to nie pomoże to demontuję wnętrze i robię to raz na zawsze. Dodam że wymiana filtra kabinowego jest tak debilna że zasługuję na jakąś antynagrodę...(nie można było po ludzku za schowkiem albo w podszybiu klapkę...) tak czy siak był suchy a w jego pojemniku czysto. Jutro trasa i w niedzielę powrót - zobaczymy...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2021, 19:51   #100
Hugo_Chavez
ford::average
 
Avatar Hugo_Chavez
 
Zarejestrowany: 13-04-2013
Model: S Max
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 120
Domyślnie Odp: Woda we wnętrzu po stronie pasażera

Jak uszczelnić tą nieszczęsną klapkę od filtra kabinowego? Dałem tam trochę silikonu ale i tak delikatnie jeszcze cieknie. Da się to jakoś wyjąć by dokładnie zasmarować? Tą rureczkę z kolankiem przedmuchałem kompresorem oraz przepłukałem gorącą wodą ze strzykawki.
Hugo_Chavez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.