Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2015, 09:35   #1
Borys997
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-11-2015
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Radio Sony szwankuje

Witam
Na pewno ten temat był już poruszany, ale nie mogę tego znaleźć. Jestem użytkownikiem Mondeo MK4 z 2007r. 2.0 TDCI w którym zainstalowane jest radio CD/MP3 Sony. Po uruchomieniu silnika nie mogę nieraz włączyć radia po chwili włącza się samo. Przeważnie po włączeniu radia (na uruchomionym silniku) pokazuje się komunikat 1 hour także wygląda to tak jakby pojazd nie był uruchomiony. Nieraz podczas jazdy radio zaczyna działać prawidłowo tzn. pojawia się napis z radia na wyświetlaczu komputera deski rozdzielczej i wówczas wszystko działa prawidłowo, można rozmawiać przez telefon poprzez bluetooth itd. Następny problem to nie działa sterowanie klawiszami z kierownicy do wyświetlacza komputera natomiast klawisze do sterowania radia działają.
Dziękuje za udzielenie odpowiedzi na powyższy problem
Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Borys997 ; 24-11-2015 o 06:15
Borys997 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2015, 13:02   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Problemy z radiem Sony MondeoMK4

Cytat:
Napisał Borys997 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po uruchomieniu silnika nie mogę nieraz włączyć radia po chwili włącza się samo. Przeważnie po włączeniu radia (na uruchomionym silniku) pokazuje się komunikat 1 hour także wygląda to tak jakby pojazd nie był uruchomiony. Nieraz podczas jazdy radio zaczyna działać prawidłowo
No to kolego nie chciało się szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz problem z magistralą CAN . Pewnie licznik do naprawy . Bo pewnie masz duży licznik Convers+
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 19:32   #3
lukaszbrd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-12-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Radio Sony szwankuje

Witam, odświeżam problem, mam tak samo jak napisał Borys, próbowałem znaleźć coś na temat tego CAN niestety nie znalazłem, dodam tylko że między zegarami mam zwykły komputer nie converse+ Bardzo proszę o odpowiedź, bądź podpowiedź gdzie mogę to znaleźć. Dodam jeszcze tylko że tak samo jak u Borys997 działają mi również przyciski do sterowania komputerem z kierownicy, do radia działają bez problemu - tu czytałem że to mogą być jakieś styki.
lukaszbrd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2020, 11:55   #4
edettlaff
ford::amateur
 
Imię: Edmund
Zarejestrowany: 06-04-2018
Model: ford Galaxy
Silnik: 2.0TCDI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Radio Sony szwankuje

Witam mam identyczny problem z radiem i przyciskami na kierownicy. Czy może ktoś zna rozwiązanie na ten temat?

pozdrawiam
Ed
edettlaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 10:45   #5
tymoniasty
ford::beginner
 
Avatar tymoniasty
 
Imię: Tymon
Zarejestrowany: 03-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 24
Thumbs up Odp: Radio Sony szwankuje

Mam podobnie. Przyciski od radia dzialają, od komputera tylko prawo lewo, góra dół już nie. Ponadto czasami głupieje obrotomierz, wskazówka przestaje pracować płynnie i zaczyna się przycinać. Czasem na wyłączonym motorze mam 3tys obrotów/min jak już się zawiesi definitywnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rozważam dołożenie tempomatu, ale najpierwnchce uporać się z w.w problemem. Jakieś sugestie? Cokolwiek?
tymoniasty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 10:49   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Radio Sony szwankuje

Cytat:
Napisał tymoniasty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakieś sugestie? Cokolwiek?
spotkać się, sprawdzić licznik, sprawdzić radio,sprawdzić płytki przycisków w kierownicy
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 11:06   #7
tymoniasty
ford::beginner
 
Avatar tymoniasty
 
Imię: Tymon
Zarejestrowany: 03-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 24
Thumbs up Odp: Radio Sony szwankuje

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spotkać się, sprawdzić licznik, sprawdzić radio,sprawdzić płytki przycisków w kierownicy
Namówiłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ogarniasz temat? Dzis zamierzam zdemontować poduche i dobrać się do przycisków, zaczne od podstaw - przeczyszcze. Antej ja na codzień stacjonuje w Wawie, w Grudziadzu bywam od święta.
tymoniasty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 11:10   #8
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Radio Sony szwankuje

to takie puzzle "na śrubki", a ja mam spore zapasy na podmianę, więc mogę sobie ustalać "winnego" metodą eliminacji

zrobić czyszczenie klawiszy, to więcej o tym gadać niż samej roboty
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 11:19   #9
tymoniasty
ford::beginner
 
Avatar tymoniasty
 
Imię: Tymon
Zarejestrowany: 03-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 24
Talking Odp: Radio Sony szwankuje

Rozumiem wszystko poza ostatnią metaforą hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakkolwiek uderzam do Ciebie na priv
tymoniasty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 11:22   #10
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Radio Sony szwankuje

zdjąć poduchę, odkręcić po dwie śrubki, rozłożyć "skrzydełka" do gołej płytki, przeczyścić.... 20minut?
ewentualnie "od góry" próbować to zalać Izopropanolem, efekt może być mizerny, ale czasem pomaga, a czysta IPA nie zaszkodzi.
Czas rozmowy na forum przekroczył już pół godziny.
Żadnej metafory, czysta kalkulacja.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.