Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2018, 09:48   #1
lazior81
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Kraków
Model: Escape
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 14
Question Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Witam! Przymierzam się do zakupu Forda Kugi, ale przeglądając oferty ogłoszeniowe nie da sie nie zauważyć faktu, że amerykańskie odpowiedniki Kugi(Escape) są znacznie tańsze. Stąd moje pytanie: czym te dwa samochody identyczne wizualnie się różnią? Oczywiście wiem o konieczności przeróbek swiateł, obrysówek, ramki na tablice rejestracyjne itd. ale w przypadku kupna Escape z przerobionymi na polskie warunki światłami itd.- jakie są różnice jeżeli chodzi o części zarówno mechaniczne jak i blacharskie? Czy w trakcie użytkowania Escape będę mógł zamawiac części od kugi( np. tarcze hamulcowe, filtry, jakiś np. błotnik lub zderzak w razie niegroźnej kolizji)? Z góry dzięki za rzeczowe odpowiedzi, mam nadzieję że znajdą się użytkownicy chętni pomóc w wyjaśnieniu ewentualnych różnic lub ich braku. Pozdrawiam

lazior81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 10:07   #2
Pała007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: NS
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 86
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy kugą a escape

Generalnie wielkich różnic niema, części blacharskie pasują spokojnie od Kugi to to samo, na dodatek można w PL kupić elementy blacharskie do Escape takie rzeczy jak klocki, tarcze, amortyzatory, filtry również są wymienne kuga/escape, silniki te same co w EU, chociaż w EU niema Kugi z silnikiem benz 2.0 ale ten silnik występuje np. w S-max EU Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. różnice dość istotne są w automatycznej skrzyni i jej osprzęcie wszystko to jest USA, trochę różnic też w okablowaniu np. Parktronic. Poza tym w Escape jest o wiele lepsze wyposażenie, mam okazje jeździć jednym i drugim i stwierdzam że prowadzenie Escape można określić jako takie „aksamitne”, kuga też dobrze ale to nie to samo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pała007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 10:11   #3
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy kugą a escape

Escape są tańsze bo WSZYSTKIE były mniej lub bardziej rozwalone przed przywiezieniem ich do PL.
Oczywiście nowe auta w USA są też tańsze niż w durnej EU ze względu na szeroko pojęte podatki.

Jeśli uznasz że za takie auto warto dać 40k pln i dopłacić do "naprawy" następne 20-30k zamiast kupić takie z polskiego salonu to spoko.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 10:28   #4
defektpl
ford::average
 
Avatar defektpl
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-02-2018
Skąd: Warszawa
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 97
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy kugą a escape

Nie bardzo wiem po co straszysz kolegę. Znam wielu szczęśliwych posiadaczy Escape z USA i bez problemu cieszą się jazdą nimi. Wg Ciebie samochody z rynku EU są bezwypadkowy i nie reperowane?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez SRS ; 29-12-2018 o 15:00 Powód: nie cytujemy całych postów
defektpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 10:42   #5
lazior81
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Kraków
Model: Escape
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy kugą a escape

super, dzięki za szybką odpowiedź:- ) Co masz na myśli pisząc o różnicy w osprzęcie skrzyni? czy w razie usterki będą problemy z dostępem części? Bo rozumiem że materiały eksploatacyjne typu olej do skrzyni czy filtr pasują od Kugi?
lazior81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 11:07   #6
Pała007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: NS
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 86
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy kugą a escape

Cytat:
Napisał lazior81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
super, dzięki za szybką odpowiedź:- ) Co masz na myśli pisząc o różnicy w osprzęcie skrzyni? czy w razie usterki będą problemy z dostępem części? Bo rozumiem że materiały eksploatacyjne typu olej do skrzyni czy filtr pasują od Kugi?


Skrzynie automatyczne w Escape to produkcja USA, wiec części w PL tylko portale aukcyjne lub import z USA gdzie części są dostępne bez problemu ale import nie jest tani. Wiem że półosie wychodzące ze skrzyni są inne niż w EU (wielowypust). Olej do skrzyni Mercon LV kupisz bez problemu, wymiana też bez problemu, filtr w skrzyni niewymienny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. generalnie skrzynia jest bezawaryjna, wiec niema problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pała007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 11:14   #7
lazior81
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Kraków
Model: Escape
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy kugą a escape

Cytat:
Napisał Pała007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skrzynie automatyczne w Escape to produkcja USA, wiec części w PL tylko portale aukcyjne lub import z USA gdzie części są dostępne bez problemu ale import nie jest tani. Wiem że półosie wychodzące ze skrzyni są inne niż w EU (wielowypust). Olej do skrzyni Mercon LV kupisz bez problemu, wymiana też bez problemu, filtr w skrzyni niewymienny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. generalnie skrzynia jest bezawaryjna, wiec niema problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
:I to jest odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lazior81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 11:24   #8
Pała007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: NS
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 86
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy kugą a escape

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Escape są tańsze bo WSZYSTKIE były mniej lub bardziej rozwalone przed przywiezieniem ich do PL.
Oczywiście nowe auta w USA są też tańsze niż w durnej EU ze względu na szeroko pojęte podatki.

Jeśli uznasz że za takie auto warto dać 40k pln i dopłacić do "naprawy" następne 20-30k zamiast kupić takie z polskiego salonu to spoko..........


Piszesz dość tendencyjnie pokazując to ogłoszenie. Sprawa wygląda tak...
1. możesz kupić z PL salonu za kupę kasy ale bedziesz miał wersje typu bieda
2. możesz kupić z EU od PL handlarza z trochę lepszym wyposażeniem ale nie łudź sie że auto będzie bezwypadkowe
3. Możesz kupić Escape z USA na full wypasie w wersji Titanium dobrze wyselekcjonowane jeśli chodzi o uszkodzenie za 45 tysi dołożyć 10-15 tysi i masz auto petardę z minimalnym przebiegiem jak nowe za 60 tysi warte min 80 tyś.
Wybór należy do Ciebie, dołączam zdjęcie jak wyglądał mój egzemplarz kiedy przyjechał z USA, uszkodzenia tylko powierzchowne.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez SRS ; 29-12-2018 o 15:05 Powód: nie cytujemy całych postów
Pała007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 11:54   #9
lazior81
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 14-06-2018
Skąd: Kraków
Model: Escape
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy kugą a escape

faktycznie widze że niewielkie uszkodzenia, a możesz wrzucić fotkę jak auto wygląda teraz? może być na maila :-) jeszcze pytanie mam co do automatów, czytałem na forum że amerykańskie się grzeją, nie lubią prędkości itd. Masz jakieś doświadczenia? dużo jeździsz na trasie z dużymi prędkościami? Pewnie takie pytania zadawał sobie każdy zanim kupił auto z USA :-)
lazior81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 12:00   #10
Pała007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: NS
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 86
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy kugą a escape

Cytat:
Napisał lazior81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
faktycznie widze że niewielkie uszkodzenia, a możesz wrzucić fotkę jak auto wygląda teraz? może być na maila :-) jeszcze pytanie mam co do automatów, czytałem na forum że amerykańskie się grzeją, nie lubią prędkości itd. Masz jakieś doświadczenia? dużo jeździsz na trasie z dużymi prędkościami? Pewnie takie pytania zadawał sobie każdy zanim kupił auto z USA :-)


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz wyglada tak a z grzaniem skrzyni nie mam doświadczenia... jeżdżę trasy i po mieście, szybko i wolno ale nie zauważyłem tutaj problemu... i też szukałem pytałem jak kupowałem, normalna sprawa



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pała007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.