Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2021, 10:09   #61
dawidgdansk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2012
Model: S-Max 140 KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Nie zamykający sie zamek drzwi kierowcy z pilota

Cytat:
Napisał elbarto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
widzę że temat się powtarza. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja też mam problem z drzwiami kierowcy, czasem się otwierają, czasem nie.
u mnie również cały czas jest taki objaw....
1. jak mialem włączone automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu - to nie zamykało drzwi kierowcy - "języczek" tylko częściowo się ruszył ale nie zamykał drzwi. To wyłączyłem te funkcje.

2. obecnie z pilota drzwi kierowcy nieraz zamkna sie za pierwszym razem ale rzadko...po dwukrotnym kliknieciu zawsze zamykaja sie.
otwieraja sie na ogol prawidlowo.
kluczykiem włozonym do zamkaoczywiscie moge zamknac wszystkie drzwi za pierwszym razem.

Podejrzewacie siłownik ?

chyba kupie ale sam nie bede wymieniac bo musze jeszcze do elektryka podjechac z wiazka czujnika poziomowania lamp tył lewy - bo jednak gdzies jest przerwa a sam nie moge znaleźć miernikiem.


Ostatnio edytowane przez Speedo ; 21-05-2021 o 11:00 Powód: dubel
dawidgdansk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2021, 17:55   #62
Mp1602
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-05-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Kom. Otwarte drzwi kierowcy, nie dziala centralny zamek

Witam wszystkich mam problem z drzwiami kierowcy. Natomiast do wczoraj sporadycznie pojawiał się komunikat otwartych drzwi kierowcy a teraz już nie mogę zamknąć auta. Przy zamknięciu kluczykiem lub pilotem centralny natychmiast odbija, nie zamyka żadnych drzwi . Teraz mam otwarte auto do tego załącza się alarm i świeci wyświetlacz na zegarach Dzisiaj rozebralem boczek drzwi wyciągnąłem zamek i sprawdziłem wiązkę i sprawdziłem kostkę w słupku nic to nie dało. I tu pytanie czy to wina zamka czy może modułu w drzwiach? Zamek jest na 10 pin czy mam szukać zamka na 10 pin i każdy będzie pasował czy może numery na zamku też są istotne? Wiem że były podobne tematy tyle że tam zamykały się niektóre drzwi a u mnie żadne

Ostatnio edytowane przez Mp1602 ; 26-06-2021 o 23:13
Mp1602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2021, 21:58   #63
huboss
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: Płońsk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Problem z centralnym

Podsyłam link jak wymontować zamek.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a jeżeli chodzi co się dzieje w zamku i dlaczego nie możesz zamknąć to:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale raczej do wymiany zamek.
huboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2021, 23:13   #64
Mp1602
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-05-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Problem z centralnym

A orientujesz się czy każdy zamek na 10 pin podejdzie czy muszę szukać po numerach identycznego

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 27-06-2021 o 11:36
Mp1602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2021, 12:29   #65
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,009
Domyślnie Odp: Problem z centralnym

Cytat:
Napisał huboss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jeżeli chodzi co się dzieje w zamku i dlaczego nie możesz zamknąć to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ale raczej do wymiany zamek.
Ten filmik "instruktażowy" spłodzony przez pseudofachowca należy natychmiast usunąć. Gość nie ma bladego pojęcia jak rozebrać siłownik, co jest w nim zepsute i jak dokonać naprawy. Grzebie śrubokrętem gdzie popadnie, psika WD40, nie ma pojęcia do czego służą silniczki. Konkluzja jest taka, że specjalnie jest zamek tak skomplikowany, żeby miało się co psuć.
Moja konkluzja jest taka: ten filmik powinno się zobaczyć, żeby potem wiedzieć jak nie należy postępować.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2021, 20:34   #66
huboss
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: Płońsk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie zamykający sie zamek drzwi kierowcy z pilota

Musisz zamówić taki sam. Parch ja tylko chciałem zademonstrować jeżeli człowiek ma taki przypadek i może to zaobserwować to ma zamek do wymiany. Nic obraźliwego, tylko ten film pokazywał jaki objaw ma zamek centralny.
huboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2021, 21:29   #67
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,009
Domyślnie Odp: Nie zamykający sie zamek drzwi kierowcy z pilota

Cytat:
Napisał huboss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeżeli człowiek ma taki przypadek i może to zaobserwować to ma zamek do wymiany
Jak się ma taki przypadek i nie ma się bladego pojęcia co jest zepsute, to się psika gdzie popadnie WD40. Tymczasem w tym konkretnym przypadku do wymiany jest silniczek główny, w którym najzwyczajniej w świecie "skończyły" się szczotki i "nie ma siły" otworzyć/zamknąć zamka.

Silniczki (zarówno główny, jak i od DL) są wymienialne i można je kupić NOWE! Tyle że, taki silniczek kosztuje obecnie prawie tyle samo co używany cały zamek, więc ludzie kupują stare "używki" i po krótkim okresie problem wraca.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2021, 05:10   #68
Mp1602
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-05-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nie zamykający sie zamek drzwi kierowcy z pilota

Wymiana zamka pomogła. Numery nie muszą być identyczne byleby na 10 pin
Mp1602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2021, 16:38   #69
jussi
ford::advanced
 
Avatar jussi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-11-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford S-max / Ford Fiesta mk7
Silnik: 2.0 Pb Flex Fuel / 1.25 Pb
Rocznik: 2008 / 2017
Postów: 269
Domyślnie Odp: Nie zamykający sie zamek drzwi kierowcy z pilota

Cześć
Niestety mnie też dopadł problem z centralnym. Wcześniej sporadycznie a teraz codziennie podczas zamykania z pilota zamykają się tylko drzwi prawe od pasażera przednie i tylne. Drzwi kierowcy jak zamykam kluczykiem to zamkną się po przekręceniu kluczyka ale tylne od kierowcy dalej są otwarte. Parę razy zdarzyło się ze po jakimś czasie zamykają się same (wszystkie)
Jakiś czas temu zdarzył się również problem z otwieraniem okien z drzwi kierowcy tzn można było otwierać okno kierowcy i pasażera za kierowcą. Czy może to być powiązane?
jussi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2021, 17:48   #70
jussi
ford::advanced
 
Avatar jussi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-11-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford S-max / Ford Fiesta mk7
Silnik: 2.0 Pb Flex Fuel / 1.25 Pb
Rocznik: 2008 / 2017
Postów: 269
Domyślnie Odp: Nie zamykający sie zamek drzwi kierowcy z pilota

Cześć,
Od wczoraj niestepy problem się pogłębił. Nie działa sterowanie szyb z panela drzwi kierowcy oraz sterowanie lusterkami. Dodatkowo z pilota nie otwierają się drzwi kierowcy oraz pasezera od strony kierowcy.
jussi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.