Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2021, 10:07   #41
kaan1
ford::expert

Imię: Andrzej
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Domyślnie Odp: wypalanie DPF co ~100 km

Dzisiaj rano, zaobserwowałem kilka rzeczy. Na zewnątrz cieplej (0C) więc uaktywniał mi sie ASS. Do pracy dojechałem przy temp silnika 62C (początkowa 5C). DPF_LOAD wzrósł do 4% a DPF_SOOT_LD do 15%. Myślę, że przyrost zapchania filtra nie będzie liniowy. Po wypalaniu (przy pustym) wolny, natomiast zbliżając sie do zapełnienia filtra coraz szybszy. Ja uznałem, że wypalanie zakończyło się po 15 min bo wtedy zjechałem z obwodnicy i mogłem sprawdzić spalanie na jałowym. Możliwe że spalanie skończyło się wcześniej, natomiast końcówkę dopalałem juz naturalnie

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 19-01-2021 o 10:11
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2021, 19:06   #42
Luk35
ford::beginner

Model: Mondeo mkV/Yaris Verso
Silnik: 2.0TDCI 150KM/1.3 2NZ-FE
Rocznik: 2016/2002

Dziękuję serdecznie za pomoc!

Podobne mam obserwacje. Powyżej 60% LOAD idzie zdecydowanie szybciej. Zdarzyło mi się, jadąc równo po mieście, bez zatrzymań na obrotach jakieś 2k rpm, że naturalnie zaczął się oczyszczać. Temperatura silnika jeszcze nie była w pionie. Na odcinku 3,5 km DPF_LOAD na końcu był taki sam jak na początku. Za miastem jak nie ma warunków żeby jechać szybciej to skrzynia wrzuca 6, obroty 1,5k i samooczyszczania nie ma.
Luk35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 12:20   #43
kaan1
ford::expert

Imię: Andrzej
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016

Cytat:
Napisał Luk35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za miastem jak nie ma warunków żeby jechać szybciej to skrzynia wrzuca 6, obroty 1,5k i samooczyszczania nie ma.
Mam manuala dlatego mam lepszą kontrolę na DPFem i ASS. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ogólnie zimno na zewnątrz, zimny silnik i korki (z wyłączonym ASS!) to killer dla DPFa. Ja np. ruszając rano, pierwsze 1-2 km robie na 3-biegu i obrotach 1800 obr/min aby jak najszybciej rozgrzać silnik i wydech.
Dzięki temu juz na pierwszych światłach (<2 km) ASS już działa i oszczędza DPFa (nawet jak na polu jest 0C, a ruszając w kabinie 5C i nastawa grzania na 20C)

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 20-01-2021 o 12:30
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 19:22   #44
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional

Imię: Michał
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019

Cytat:
Napisał Luk35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podobne mam obserwacje. Powyżej 60% LOAD idzie zdecydowanie szybciej. Zdarzyło mi się, jadąc równo po mieście, bez zatrzymań na obrotach jakieś 2k rpm, że naturalnie zaczął się oczyszczać. Temperatura silnika jeszcze nie była w pionie. Na odcinku 3,5 km DPF_LOAD na końcu był taki sam jak na początku. Za miastem jak nie ma warunków żeby jechać szybciej to skrzynia wrzuca 6, obroty 1,5k i samooczyszczania nie ma.
Zawsze można przerzucić na S i obroty utrzymasz na wyższym poziomie.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , egr

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania