Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2017, 09:20   #11
raf1310
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Szczecin
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nierówne przyśpieszanie, brak mocy

Cześć
U mnie część z prawdopodobnych przyczyn które wymienił mikawajos już zostały wyeliminowane. Wymienili filtr paliwa i czujnik sterowania turbiny. Sprawdzili też drożność i szczelność przewodów sterujących turbiną. Może to EGR, może trzeba przeczyścić turbinę.
A w naszym modelu turbina jest ze zmiennym ustawieniem łopatek ? jeśli tak może to się zacina przez zbyt wielką ilość nagaru? i trzeba turbinę wyczyścić?

Wtryski jak u ojca padały (Audi a4) to na wolnych obrotach potrafiło szarpać silnikiem bo jeden wtryskiwacz dostawał za dużą dawkę paliwa i reszta chciała nadążyć, zwiększały się obroty.
Zobaczymy czy nowy serwis się wykaże. Jeśli tak to dam znać co zrobili.
Trochę załamujące jest to że trochę osób ma te same problemy a pomocy znikąd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam

raf1310 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 12:42   #12
gunter2079
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 349
Domyślnie Odp: Nierówne przyśpieszanie, brak mocy

Cytat:
Napisał mikawajos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To na czym finalnie stanelo? Jaka byla przyczyna?
Problem nie został rozwiązany. U mnie dodatkowo turbina świszcze dość mocno. Rozbierał i czyścił jej nie będę bo dmucha dobrze wiec nie ruszam. Zrobiłem chipa. Teraz nie muszę pedału mieć w podłodze bo ładnie przyspiesza. Warunków też nie ma żeby na 6 biegu mieć ponad 3 tys obrotów.

Diagnoza chyba musiałaby się dobyć na hamowni lub podnośniku...

Ostatnio edytowane przez gunter2079 ; 19-01-2017 o 12:50
gunter2079 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 14:32   #13
mikawajos
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-09-2006
Skąd: Wro
Model: Smax
Silnik: 2.0 DW10
Rocznik: 10
Postów: 78
Domyślnie Odp: Nierówne przyśpieszanie, brak mocy

W sumie pomysł dobry, chipem sie poratować :-)
mikawajos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 09:31   #14
raf1310
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Szczecin
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nierówne przyśpieszanie, brak mocy

Cześć
Autko z powrotem śmiga jak należy.
Turbina strasznie ciekła i były widoczne przedmuchy na zewnątrz. Została wysłana do regeneracji - 2500zł - dostałem 2 letnia gwarancję (podobno strasznie zabrudzona i zacinały się regulowane łopatki) .
Zawór EGR został wyczyszczony(bardzo zafajdany-nadaje się do wymiany bo zaciął się silniczek sterujący),wyczyszczono też przepustnicę (podobno przekroje były już zmniejszone od sadzy).
Do wtryskiwaczy wpuszczony został jakiś płyn czyszczący, na koniec wymiana oleju i filtrów - żeby nie stracić gwarancji na turbinę.
I jest sukces :) Wszystko działa jak należy. Kosztowało to przeszło 4000zł ale gdzie ja kupie lepsze auto :P
Czeka mnie jeszcze sprawdzenie i może regeneracja wtryskiwaczy (podobno powinno się je sprawdzać co 100 tyś - u mnie 300 tyś). Do tego muszę trochę nazbierać kasy :(
Mam nadzieję że podpowiem tym wpisem innym którzy się męczą z takimi objawami jakie miałem ja.
Głowa do góry :) jest nadzieja !!!

Ostatnio edytowane przez raf1310 ; 02-02-2017 o 13:51
raf1310 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2017, 20:06   #15
mikawajos
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-09-2006
Skąd: Wro
Model: Smax
Silnik: 2.0 DW10
Rocznik: 10
Postów: 78
Domyślnie Odp: Nierówne przyśpieszanie, brak mocy

czesc,
pozwole sie podpiac pod temat bo mam takie same problemy.
a nawet wiecej :-)
od poczatku zatem:
1. problemy z odpalaniem - szczegolnie mocno 'zauwazalne' zimą, latem praktycznie przechodzi,
2. podczas przyspieszania z pedalem w podlodze 'falowanie' przyspieszenia, czyli tak jak kolega mial wczesniej
3. dziwne wykresy forscana nt egr'a.

ale po kolei poniewaz planowalem na wiosne troche pojezdzic z forscanem/elm i sprawdzic o co kaman.
1. odpalanie - podejrzewam zapowietrzanie sie ukladu poniewaz rano widac troche babli.
ASO 'walczylo' uprzedniej zimy z tym, i podobno wymieniali przewody paliwowe, obudowe filtra, akumulator, swiece. dawało rady na chwile ale suma summarum problem nadal wystepuje tak samo. Bąble nadal wystepują. ogolnie jakos nie jestem przekonany co naprawde zostało zrobione przez nich, wiem za to, niestety po czasie, co zostalo przez nich uszkodzone.
2. przyspieszanie - podejrzewam, ze wiaze sie to z p-ktem nr 3 - zreszta sami zobaczcie.
WYkresy badajace EGR'a z ForScana ciagle mi pokazuja cos dziwnego:
EGR_TV - 10.98 %, bez zmian, tylko wylaczenie silnika pokazuje skok nagle na wartosc 93.73%
EGRTP_V - ciagle wartosc 5V;
EGRVP_V - niewielkie roznice w zaleznosci od predkosci obrotowej silnika, ogolnie ciagle pomiedzy wartosciami 1.17 - 3.14

pomoze ktos mi to zinterpretowac?

moje podejrzenia ida w kierunku sterowania egr'em, zanieczyszczonego egr'a, badz jakiejs nieszczelnosci.

z gory dzieki za pomoc,
w zalaczeniu wynik .fsl
M>
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 26-Feb-17.jpg (98.1 KB, 59 wyświetleń)
Załączone Pliki
Typ Pliku: zip 24_02_v2.zip (33.7 KB, 4 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez mikawajos ; 26-02-2017 o 20:13
mikawajos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 14:24   #16
lukivw
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 15
Domyślnie 2.0 TDCI Brak mocy błąd p2263

Witam
Od jakiego miesiąca podczas jazdy na trasie przy prędkości powyżej 125 km wyrzuca mi na liczniku " Usterka sinika zjazd do serwisu " przechodzi w tryb awaryjny i odłącza turbinę ( brak mocy ) po podłączeniu komputera jest błąd P2263 " Układ napędowy Turbo/super charger Boost System Performanc"

PO zatrzymaniu odczekaniu chwilę i zgaszeniu na zegarach nie ma wykrzyknika i moc wraca wszystko jest w porządku do następnego przekroczenia mocy . Oczywiście podłączając komputer błąd jest w dalszym ciągu. Był w warsztacie na sprawdzeniu turbiny powiedzieli że sprawdzili geometrię i jest ok, sprawdzili sztangę i gruszkę i jest ok. Zrobiłem wczoraj trasę 900 km, starając się nie przekroczyć 120 km/h. W jednym momencie jechałem 125 kh/h samochód podskoczył na nierówności i wyskoczył komunikat i brak mocy.
Może ktoś miał taką samą sytuacje i ma wiedzę co to może być.

Samochód ma przebieg 145 tkm i to jest 100% wiarygodny przebieg
lukivw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2018, 07:28   #17
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Brak mocy błąd p2263

Może być czujnik kopiowania turbiny ( chyba tak to się nazywa, ktoś na forum opisywał już ową przypadłość), mogą być nieszczelności w dolocie i pod tym kątem sprawdzałbym przyczynę.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2018, 12:33   #18
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Brak mocy błąd p2263

Niestety w poliftach czujnik kopiowania turbo jest czescia integralna gruszki wiec z podmiana troche ciezej. Za takie chece moze byc odpowiedzialny rowniez zawor sterowania turbo albo zacinajace sie kierownice.
Dobrze jakbys wrzucil jakies logi z parametrem cisnienia doladowania w czasie jazdy
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 07:16   #19
lukivw
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 15
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Brak mocy błąd p2263

Zapomniałem dodać że podczas jazdy po mieście był wyczuwalny ja bym to nazwał miękki pedał gazu tzn później reagujący i turbo wtedy również później reagowało.
lukivw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 07:32   #20
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Brak mocy błąd p2263

Wychodzi na zawor sterowania lub uklad podcisnienia do sprawdzenia
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , turbo



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.