Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2021, 13:45   #1
kwitek20
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2021
Skąd: Olsztyn
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 1
Question Demontaż blendy/listwy oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Jak?

Witam wszystkich.
Mam problem ze zdjęciem listwy, w której są zamontowane lampki oświetlenia tablicy w Galaxy z 2012 roku.
Znalazłem jakiś temat, ale tam jest opisany S-Max, a u mnie wygląda to trochę inaczej.
Listwa jest wsadzona między blachę klapy a szybę.
Udało mi się dostać do wnętrza klapy, odkręcić 2 nakrętki po bokach trzymające tę listwę od środka (fot1) oraz wypchnąć zaczep po środku (fot2).
Wyjąłem też jakąś uszczelkę między listwą a szybą i poluzowałem przewód.
Po tej operacji lewa strona trochę się wysunęła, ale prawa ledwo drgnie (fot3)
Obawiam się, że lewa wyszła dlatego, że ten plastik wewnątrz listwy musiał być wcześniej odgięty/odłamany (fot4). Nie chciałbym, żeby z drugiej strony też się tak stało.

Wiem, że ramka tablicy może przeszkadzać przy całkowitym wyjęciu listwy i postaram się ją zdjąć
(niestety 1 śruba przerdzewiała i trzeba będzie ją jakoś wykręcić), ale na razie nawet nie mogę wysunąć tej listwy do wysokości tablicy.

Czy ktoś wie jak to wyjąć bez zniszczenia? Czy jest tam jeszcze coś co trzyma? W którą stronę ciągnąć? Coś jeszcze odczepić?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg fot1-nakretka.jpg (18.7 KB, 51 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg fot2-zaczep.jpg (18.4 KB, 48 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg fot3-czesc1.jpg (19.4 KB, 45 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg fot4-wnetrze1.jpg (15.6 KB, 43 wyświetleń)

kwitek20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2021, 22:38   #2
esik_az_eso
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 28-02-2012
Skąd: warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 SCTi EcoBoost
Rocznik: 2010
Postów: 92
Domyślnie Odp: Demontaż blendy/listwy oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Jak?

ona się niestety cała połamie, co gorsza, będziesz wsadzał nową, to nowa też się połamie, znam to z autopsji.

po pierwsze trzeba wyrzucić podkładkę tablicy, po drugie śrubokrętem wypychamy śruby ile się da, potem wsadzamy z boku w tę listwę, żeby wychodziła w dół - ona jest osadzona bardzo głęboko w tę przestrzeń szyby - dlatego wyszarpnięcie wcale nie jest łatwe, a wsadzenie drugiej to piekło
esik_az_eso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2021, 08:01   #3
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Demontaż blendy/listwy oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Jak?

pamietam że ściągałem ją bez większego problemu, ale dostęp faktycznie słaby.
U mnie cały czas brzęczy ta listwa. już dokręcałem ją na siłe i nadal wpada w rezonans. w końcu ustabilizowałem ją gumą do żucia.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2021, 15:18   #4
kwitek20
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2021
Skąd: Olsztyn
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Demontaż blendy/listwy oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Jak?

Dzięki za odzew :-)
Jakoś sobie poradziłem.
Najbardziej wyciągnięcie utrudniały takie gąbczaste kwadratowe 'cosie' naklejone na listwie od strony szyby. Domyślam się, że to właśnie po to, żeby nie było drgań.
Udało się wyłamać tylko jeden uchwyt i tylko jedną jego stronę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. także jakoś go podkleiłem i może się trochę potrzyma.
Przy wsadzaniu też nie jest kolorowo. Śruby drapią po blasze i trafienie nimi na swoje miejsce od zewnątrz jest praktycznie niewykonalne.
Udało się w 2 osoby, przy pomocy najbardziej uniwersalnego narzędzia na świecie, czyli spinacza biurowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1 osoba trzymała od zewnątrz i wpychała w głąb szyby, a ja spinaczem wygiętym w literę U łapałem śrubę przez otworek, w który miała wejść, a potem ciągnąłem na swoje miejsce.
Ostatecznie połamałem plastikowe bolce przy śrubach, ale same śruby weszły na miejsce i dały się przykręcić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikomu nie polecam rozbierania tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kwitek20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2021, 16:45   #5
CzarP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-06-2013
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 1
Angry Odp: Demontaż blendy/listwy oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Jak?

Witem,

Macie jakiś patent jak włożyć blendę w jedną osobę, właśnie połamałem dwie śruby i dwa bolce.
Fakt kamerkę zamocowałem, oświetlenie tablicy działa, ale blendę umocowałem na jakąś plastyczną masę, nie wiem jak długo wytrzyma.

Pozdrawiam
CzarP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2023, 14:58   #6
mlmajonez
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2023
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Panel klapy bagażnika

Witam wszystkich,

Czy może mi ktokolwiek podpowiedzieć / uświadomić jak zdjąć panel klapy bagażnika (zwany też blendą lub liftgate jeśi dobrze zrozumiałem w necie). Nie jestem pewny czy wymaga to zdjęcia tapicerki z tylnej klapy lub demontażu przycisku do otwierania klapy. Oczywiście podjąłem próbę demontażu po odkręceniu śrub bocznych oraz wyjęciu dolnych kołków rozporowych jednak siedzi to tak mocno że nie jestem pewny czy coś jeszcze dodatkowo trzyma, a wolę nie robić tego na siłę, szukałem dużo w necie i nie znalazłem jednoznacznych informacji na ten temat, znalazłem również serwisówkę do forda galaxy ale zdaje się że do nowszego modelu i nie daję jej wiary względem mojej wersji.

Załączam zdjęcie poglądowe klapy z już zdjętym elementem, który dokładnie mam na myśli.

Aktualizacja: widzę że połączono mój wątek z innym jednak element który ja chcę zdemontować to nie ten element którego dotyczy temat.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Bez tytułu.jpg (95.9 KB, 15 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez mlmajonez ; 06-09-2023 o 21:24
mlmajonez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.