Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2021, 16:49   #1
Dman666
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 3
Silnik: Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie ABS - Błąd U3001 - Nieprawidłowe wyłączenie...brak mocy

Cześć,
na codzień (na miesiąc) raczej zaglądam na FCP i szukam jakichś informacji dotyczących mojego gruza, raczej nie mam czasu na rozwiązywanie problemów innych użytkowników, ale czasami mi się zdarza jakaś tam aktywność (tutek do demontażu klamki klapy w Galaxy MK1/2 i zablokowanego zamka).
POST dotyczy Galaxy 2008.

Do rzeczy...

<uwaga długie ciut story>
Rok temu wstawiłem auto do warsztatu na naprawę klimy...ale "szyszkowa" (warsztat od napraw beznadziejnych klimy) powiedziała, że "jest ujarana wtyczka od kompresora i jak nie znajdę ORI wtyczki to oni się za naprawę nie biorą...
No to telefon do lokalnej szrociarni z klamotami na Hipotezy i "mają" można przyjeżdżać....przyjechałem po wtyczkę ale, że na przeciwko jest warsztat "all reparies" to próbuję..." - Tak, zrobimy nie jest to problem!"...z ciekawych rzeczy od dwóch miesięcy mam na mobilnym forscanie błąd czujnika ABS na lewym przednim kole...przekazuję informacje, ze "czujnik do sprawdzenia /wymiany" i git, zostawiam parcha...

Temat klimy zostawiam bo finalnie dali radę.
Zajęli sie tym ABSem i "- Moduł ABSu walnięty - trzeba wymienić." ...Trochę się zdziwiłem bo komunikacja po CAN w fordzie raczej nie ściemnia...ale ok...mowie "-Wymieniać, ma być dobrze!"...nie znam się na tyle żeby wykluczyć błąd pompy/modułu ABS.
Poszli do szrociarni na przeciwko i niby jest moduł...mowie "-wymieniać skoro diagnoza taka!"...
Wymienili...
Odbieram auto...lata jak ta lala...do czasu zgaszenia motoru...myślę sobie, no jakieś złudzenia apteczne, że jest spadek osiągów...testuję dalej...

Auto jakby wykastrowane z koni - brakuje mu momentu, turbo niby coś pompuje, ale budzi sie nie przy 1600 a 2500 - ogólnie każe się kręcić jak benzyna (ciągnie od 2500K czyli "wysoko"), spalanie poszło mocno w górę (ponad 2 litry/100).
Sprawdziłem mobilnym forscanem...błąd ABS - "U3001 - nieprawidłowe wyłączenie modułu sterującego".

Kasuje błąd forscanem po wielu wysiłkach (błąd kasuje się losowo, po 5tym albo 10tym uruchomieniu procedury kasowania z wyłączaniem silnika).
Po udanym kasowaniu auto jedzie jak złoto, ciągnie od dołu, przyśpiesza, niskie spalanie - jak zgaszę silnik to bankowo przy następnym uruchomieniu już mam Błąd ABS -"U3001 - nieprawidłowe wyłączenie modułu sterującego" i auto nie jedzie.

W międzyczasie:
-czytam na FCP, żeby sie tym nie przejmować i jeździć dalej bo ten błąd niczego nie powoduje
- szukam problemu w zapchanym DPF ale...brak kontrolki i logów w komputerze
- coś z turbiną (zleciłem regenerację w tym warsztacie i podejrzewałem, że coś spieprzyli)
- byłem u elektryka z tą kontrolka i powiedział, że z samochodem wszystko ok a zgasić błędu nie potrafi

...i tak mi zleciał prawie rok.


Ale temat wraca bo auto robiło spokojnie 1000k na zbiorniku a teraz 600...

Dwa dni temu podpinam Forscana i kasuje na upartego ten błąd ABS U 3001...udaje się za 7 razem..i nagle auto ma moc, przyspiesza jak głupie.Spalanie chwilowe z błędem przy przyspieszaniu to ok 35 l/100km...bez błędu komp pokazuje 12-15 maks, zasięg szacowany od razu zaczął się wydłużać, średnie spalanie na starym poziomie 6,5l (zamiast 9)

Moja diagnoza to praca silnika w trybie awaryjnym bo komputer stwierdza problem z ABS i ogranicza osiągi auta.

Od tej "felernej naprawy" minął rok, warsztat w żaden sposób nie przyjmie reklamacji.
Żeby było zabawniej, oczywiście na koniec okazało się, że czujnik ABS lewego przedniego koła był walnięty :-)

</koniec długieego ciut story>

Pytanie:

Czy ktoś miał taki przypadek i jak teraz wyeliminować ten błąd ABS'u?
Czy moduł ABS'u da się w jakikolwiek sposób regulować/ustawiać czy od razu szukać sprawnego modułu?
Czy ktoś może polecić elektryka/warsztat, niekoniecznie Warszawa i okolice, który potrafi to naprawić (Dylewski z Ursusa nie uradził).


Ostatnio edytowane przez Dman666 ; 13-07-2021 o 17:04 Powód: zmiana prefixu
Dman666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2021, 08:59   #2
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: ABS - Błąd U3001 - Nieprawidłowe wyłączenie...brak mocy

Być może i ktoś z forum by ci pomógł rozwiązać problem ale musisz zmienić na swoim profilu miejscowość DC bo to nic nie mówi.
ps. diesel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. piszemy nie dizel .[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2021, 17:00   #3
Dman666
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 3
Silnik: Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: ABS - Błąd U3001 - Nieprawidłowe wyłączenie...brak mocy

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Być może i ktoś z forum by ci pomógł rozwiązać problem ale musisz zmienić na swoim profilu miejscowość DC bo to nic nie mówi.
ps. diesel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. piszemy nie dizel .[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Poprawione! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dman666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2021, 22:07   #4
Dman666
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 3
Silnik: Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: ABS - Błąd U3001 - Nieprawidłowe wyłączenie...brak mocy

Jeszcze jest taka teoria od @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] :
"Błąd U3001 może wystąpić w różnych modułach. Jeden z tych błędów, którymi w ogóle nie warto sobie głowy zawracać. Jedyną możliwą metodą usunięcia tego zjawiska jest update softu modułu (jeśli to ostatni update nie był przypadkiem powodem powstania błędu...)."

Czy to możliwe, że w związku ze zmianą modułu ABS'u, PCM teraz nie za bardzo chce gadać z nim?
No i oczywiście w moim przypadku jednak warto sobie zawracać głowę - auto nie chce jechać.
Dman666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 22:48   #5
Dman666
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 3
Silnik: Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: ABS - Błąd U3001 - Nieprawidłowe wyłączenie...brak mocy

nic tu się nie dzieje :/ szkoda
Dman666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2021, 08:16   #6
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: ABS - Błąd U3001 - Nieprawidłowe wyłączenie...brak mocy

z wnikliwej lektury wywnioskowałem, że pochopnie wymieniono moduł ABS z powodu uszkodzonego czujnika na jakiś nieznanego pochodzenia ze szrotu, powinieneś wyjść z założenia, że to ten "nowy" moduł jest do bani, auto 2008 to koszty tylko murzyńskiej roboty bo programowanie nie jest problemem

wymieniali cały zespół (aluminium + elektronika) czy tylko elektronikę? ze swojego własnego doświadczenia wiem, że o ile elektroniki ze szrotu rzadko są popsute to niestety aluminiowe części bywają uszkodzone z powodu korozji, ja u siebie zastosowałem elektronikę ze szrotu i aluminium swoje, sprawdzone, starego absu warsztat Ci nie oddał przypadkiem, żeby podmienić kontrolnie?
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2021, 11:33   #7
Dman666
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 3
Silnik: Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: ABS - Błąd U3001 - Nieprawidłowe wyłączenie...brak mocy

Dokładnie tak było - warsztat dał d***y po całości ze złą diagnozą, wymieniony cały moduł. Mój błąd, że się nie upomniałem o swój moduł...potem wakacje, wyjazdy i wszystko przepadło. A teraz pluję sobie w brodę i przeklinam tych patałachów szukając możliwości naprawy (np programowania modułu).

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 20-07-2021 o 11:44 Powód: zbędny cytat
Dman666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2021, 11:43   #8
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: ABS - Błąd U3001 - Nieprawidłowe wyłączenie...brak mocy

1. Nie cytuj całych poprzedzających postów, zwłaszcza gdy znajdują się bezpośrednio nad Twoim

2. Temat o programowaniu czytałem, tam jeden (jedyny chyba) kolega dobrze Ci radzi, żebyś nie szedł tą drogą, to nic nie da i "ogarniętego" chyba nie znajdziesz bo każdy będzie miał stosunek niechętny, żeby za parę złotych postawić sobie pomnik pod domem z krzyczącym właścicielem w środku "wziąłeś hajs to naprawiaj mi auto!!!!" albo wystawi cenę oscylującą pod wymianę pompy w aso, żeby mieć margines na ewentualne wpadki, taką aktualizację to Ci może zrobić tylko jakiś świeżak, podłączy kabel, kliknie update i zamknie oczy - wynik 50/50 albo się uda albo nie, jak się uda to hajsik do kieszonki, jak się nie uda to dowidzenia, może nawet przepraszam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

chociaż wg mnie tu nie będzie 50/50 bo potencjalna usterka tego modułu abs zwiększa ryzyko wysypania się aktualizacji
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2021, 14:03   #9
Dman666
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 3
Silnik: Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: ABS - Błąd U3001 - Nieprawidłowe wyłączenie...brak mocy

1. OK
2. Nie mam oczekiwań zbyt dużych co do sukcesu. Po prostu szukam rozwiązania.
Dman666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.