Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2008, 21:08   #361
BLOS
ford::beginner
 
Imię: rysiek
Zarejestrowany: 20-12-2008
Skąd: skierniewice
Model: fiat panda
Silnik: 1.3
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Cytat:
Napisał Struna
opis BLOS-a bardzo podobny do metody ustawiania gazu na "bąble" tylko mniej precyzyjny bo na ucho to raczej wprawione osoby mogą regulować ( moim zdaniem ) .
opis jest rownie lakoniczny jak i metoda ale co zrobic kiedy parownik jest naprawde ciezko optymalnie pod blosa wyregulowac...

BLOS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2008, 23:54   #362
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

parownik pod blosa jest o wiele łatwiej wyregulować niż pod mikser, tylko trzeba trochę pomyśleć oraz nabyć nieco wiedzy w temacie - to tak moim zdaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2008, 06:39   #363
BLOS
ford::beginner
 
Imię: rysiek
Zarejestrowany: 20-12-2008
Skąd: skierniewice
Model: fiat panda
Silnik: 1.3
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Cytat:
Napisał Struna
parownik pod blosa jest o wiele łatwiej wyregulować niż pod mikser, tylko trzeba trochę pomyśleć oraz nabyć nieco wiedzy w temacie - to tak moim zdaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a moim zadaniem o wiele latwiej wyregulowac pod mikser: w I gen to zaden problem a w II po podlaczeniu do kompa i obserwacji w jakim zakresie pwm pracuje silniczek krokowy na jalowym a potem przy 3000 to juz wogole zadna filozofia - przynajmniej dla mnie

a teraz wroce do regulacji blos - parownik, jak zapewne sam wypraktykowales do wyregulowania tej parki trzeba posilkowac sie kombinacja 4 pokretel wiec juz widac ile moze byc mozliwosciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a teraz na powaznie - moim zdanie o wiele trudniej wyregulowac parowik z blosem niz I i II gen i juz pisze dlaczego. Ano m.in. dlatego ze powszechnie przyjelo sie ze przy blosie parownik musi miec zapas i to najlepiej spory. Moim zdaniem to bledne myslenie. Juz podaje przyklady trzech samochodow z ktorymi byly wieksze problemy ze wzgledu na zaduzy parownik. Nubira 133KM, golf III GTI 150KM, omega 170KM - we wszystkich tych autach gazownicy pomontowali blosa i parowniki do 2 pierwszych o wydajnosci 180KM do omegi 200KM. Porozkrecali parowniki na maxa, ustwili na alizatorach, po jakim czasie ludzie przyjezdzaja bo wali gazem, zalewa przy odpalaniu, robione sa wielokrotne regulacje, jak przestaje walic gazem to po regulacji parownikiem zaczyna brakowac mocy. Co sie okazuje we wszytkich tych autach skrecilismy parowniki na maxa, wyregulowalismy blosa na analizatorze, na 3500 obr mieszanka zgodna z instrukcja na 5-6 tys bardzo bogata (pomimo zakrecenia parownika na maxa). No to czas na przejazdzki - wszystkie auta na 2 i 3 biegu nie moga dokrecic sie do 4000 obr, wyraznie ksztusza sie pomimo ze na analizatorze spalin wygladalo ze wszystko jest ok. Ponowne regulacje i szukanie wyposrodkowanego ustawienia parownika. Wyniki - za bardzo rozkrecony i calkowicie skrecony parownik zle wspolgra z blosem pomimo ze wskazania na analizatorze sa jak najbardziej prawidlowe.
Teraz moja teoria - jezeli ktos nie chce sie bawic w liczne regulacje parownika majac blosa niech kupuje parownik max o takiej mocy jak ma samochod. Ja juz kilkakrotnie znajomym radzilem aby kupowali parowniki na styk lub nawet deko mniejsze. Przyklady - zalozylismy u kolego w golfie III GTI 115KM parownik o mocy 90KM, to samo u kolegi w nubirze 133KM oraz w vectrze 136KM. Parowniki zostaly rozkrecone na maxa (poza tym juz nic wiecej nie regulowane), ustawiony blos na analizatorze - nic nie smierdzi, nie zalewa auta gazem, spalanie optymistyczne, parownik spokojnie sie wyrabia. Posostawiam te wywody pod rozwage.
Pozdrawiam kolegow.
BLOS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2008, 10:30   #364
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

no cóż, każdy orze jak może. Ja mam odmienne zdanie, stosuję je z powodzeniem od kilku lat styczności z blosami i jakoś nie notuję problemów. Jak wspomniałem wyżej - wystarczy pomyśleć.

Napewno rozkręcenie parownika na MAX jest błędem, którego niestety nie uniknęliśmy w pierwszej edycji manual'a do blos-a. Rzeczywistość to bardzo szybko zweryfikowała i powstała errata czy też druga wersja manuala z dodatkiem o regulacji powstałym na bazie doświadczeń własnych.

Co do montowania reduktorów za małych bądź na styk to uważam to za całkowite nieporozumienie i ignorancję praw fizyki. Ale jak wspomniałem, każdy orze jak może. Skoro Ci działa i jesteś zadowolony to ok. Mi działa na reduktorach ze sporym zapasem mocy i też nie miewam problemów.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2008, 16:04   #365
BLOS
ford::beginner
 
Imię: rysiek
Zarejestrowany: 20-12-2008
Skąd: skierniewice
Model: fiat panda
Silnik: 1.3
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Cytat:
Napisał Struna
no cóż, każdy orze jak może. Ja mam odmienne zdanie, stosuję je z powodzeniem od kilku lat styczności z blosami i jakoś nie notuję problemów. Jak wspomniałem wyżej - wystarczy pomyśleć.

Napewno rozkręcenie parownika na MAX jest błędem, którego niestety nie uniknęliśmy w pierwszej edycji manual'a do blos-a. Rzeczywistość to bardzo szybko zweryfikowała i powstała errata czy też druga wersja manuala z dodatkiem o regulacji powstałym na bazie doświadczeń własnych.

Co do montowania reduktorów za małych bądź na styk to uważam to za całkowite nieporozumienie i ignorancję praw fizyki. Ale jak wspomniałem, każdy orze jak może. Skoro Ci działa i jesteś zadowolony to ok. Mi działa na reduktorach ze sporym zapasem mocy i też nie miewam problemów.

grunt ze kazdy jest zadowolony z wlasnych rezultatow
apropo jezeli przy mniejszych reduktorach wszystko dziala to nie nalezy pisac o ignorancji praw fizyki - wystarczy pomyslec

Wesolych Swiat dla Wszytkich Forumowiczow
BLOS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2008, 16:19   #366
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

nieno sorry, jeśli uważasz, że danie mniejszego reduktora jest w rozwiązaniem to ja wymiękam. Reduktor taki nigdy nie będzie w stanie odparować skutecznie odpowiedniej ilości gazu żeby auto w razie dużego zapotrzebowania miało go pod dostatkiem. Owszem będzie działać, w razie potrzeby poprotu zacznie chłeptać połowicznie odparowany gaz i też jechać będzie - ale o stechiometrii wtedy można sobie pomarzyć.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2008, 16:29   #367
BLOS
ford::beginner
 
Imię: rysiek
Zarejestrowany: 20-12-2008
Skąd: skierniewice
Model: fiat panda
Silnik: 1.3
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Cytat:
Napisał Struna
nieno sorry, jeśli uważasz, że danie mniejszego reduktora jest w rozwiązaniem to ja wymiękam. Reduktor taki nigdy nie będzie w stanie odparować skutecznie odpowiedniej ilości gazu żeby auto w razie dużego zapotrzebowania miało go pod dostatkiem. Owszem będzie działać, w razie potrzeby poprotu zacznie chłeptać połowicznie odparowany gaz i też jechać będzie - ale o stechiometrii wtedy można sobie pomarzyć.
nie wiem co koledze mam odpowiedziec na razie opisywane autka daja sobie wyraznie rade na mniejszych reduktorach bez lapania zadyszki, byc moze jest tak ze pomimo dedykowania ich do jakiejs wartosci posiadaja pewien dodatkowy zapas mocy, ja pisze tylko to co zaobserwowalem, nie pisze ze to co zauwazylem to swieta prawda...

danie mniejszego reduktora nie jest roziwazaniem wszystki zblosowanych aut, zauwazam tylko ze na mniejszych reduktorach autka daja spokojnie sobie rade, mniejsze reduktory mniej kosztuja wiec po co przeplacac jak nie ma roznicy...
pozdrawiam
BLOS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2008, 16:30   #368
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

spoko, działa to ok. Natomiast na większym reduktorze tez musi działać bez problemu - łaski nie robi. Tyle że nie należy reduktora rozkręcać ma MAX, to jest błąd.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2008, 16:32   #369
BLOS
ford::beginner
 
Imię: rysiek
Zarejestrowany: 20-12-2008
Skąd: skierniewice
Model: fiat panda
Silnik: 1.3
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Cytat:
Napisał Struna
spoko, działa to ok. Natomiast na większym reduktorze tez musi działać bez problemu - łaski nie robi. Tyle że nie należy reduktora rozkręcać ma MAX, to jest błąd.
zgadzam sie - rozkrecanie parownika na maxa to blad zwlaszcza tych z zapasem mocy
BLOS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2008, 15:13   #370
blue827
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 68
Domyślnie Re: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Próbowałem metody na syczenie i na bąble ale nie mogłem znaleść jasnych wytycznych, tzn ile bąbli ma lecieć na sekundę, poza tym jak gruby ma być wąż, jak głęboko zanurzony w naczynku? to wszystko wpływa na ilość i szybkość wylatywania bąbli.

Wkońcu regulowałem tak że najpierw rozkręciłem reduktor i zakręciłem Blosa i rezkręcałem go do momenu gdy samochód zaczął normalnie ciągnąć. Później przed każdą jazdą trochę zakręcałem reduktor aż do momentu gdy zuważyłem że samochód zaczął gorzej ciągnąć , wtedy trochę go odkręciłem i samochód jeździ dobrze. Tzn na jałowych i przy spokojnej jeżdzie uboga mieszanka a jak się wdepnie w gaz to wzbogaca się i samochód wyrywa do przodu.

Jedyny mam problem gdy na wolnych obrotach wcisne gaz, i jak zejdzie z obrotów to się trochę przydławia, obroty pofalują i dopiero się stabilizuje. Spróbuje tej regulacji opisanej przez BLOSa czyli odkręcenie trochę bypassu na reduktorze i zakręcenie małej śrubki na blosie. reduktor mam AT90E 140kW , a silnik 124kW.
blue827 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.