Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2009, 11:17   #421
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Cytat:
Napisał blue827 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I pytanie do innych osób co rozkręcała swoje blosy, czy u was też tak ciężko się ją wkręca spowrotem?
a dałeś sobie ciut wazeliny na oring czy też po prostu pchałeś na siłę ?

Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 14:54   #422
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Struna wydaje mi się, że nie ma różnicy czy to będzie 3cyl 1.0 czy 5.0 V8. Dany silnik ma pewną charakterystykę pracy.
W sekwencji masz parametry takie jak mnożnik i nachylenie ALE nawet jeśli jedno i drugie już będzie dobrze ustawione to przy pewnych obciążeniach silnika trzeba dostroić mapę aby mieszanka się zgadała z benzyną. Wiadomo, że BLOS to nie sekwencja i nigdy nie będzie tak pracował.
To podpiłowanie gwizdka zadziałało tak jak "dostrojenie" mapy w sekwencji.

Jeśli źle rozumuje to mnie popraw bo nie uważam się za speca od Blosa.
Ty z Maupem napisaliście instrukcję na ten temat która krąży w necie za co wielki szacun! - więc jako od experta znosę słowa krytyki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problem który miałem był już opisywany więc nie chce się powtarzać - w skrócie tylko napiszę, że blos miałem ustawiony na 3tys obrotów (lambda 1) wolne też w okolicach ale to w zależności jaka była tempertura odparowanego gazu to było bogato albo ubogo - tyle, że za każdym razem przy lekkim przyspieszaniu pomiędzy 1000rpm do 2000rpm zawsze było maxymalnie ubogo - dopiero mieszanka szła w górę przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu. Więc troszkę podpiłowałem gwizdek tak jak pisałem wcześniej i teraz przy lekkim przyspieszaniu mieszanka nie jest już max uboga - więc cel osiągnąłem.
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 15:07   #423
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

z tego co piszesz to by właśnie wynikało że silnik przy dodaniu gazu nie wytwarza w dolocie na tyle podciśnienia żeby podnieść na odpowiednią wysokość przepustnicę blosa. A może nie tyle nie wytwarza co samo podciśnienie w układzie dolotu jest marnowane przez występowanie nieszczelności.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 15:26   #424
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Po przeczytaniu ze 3x wszystkich stron w tym temacie było też o nieszczelności więc brałem to pod uwagę - sprawdziłem tyle ile mogłem i nieszczelności nie znalazłem...
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 15:33   #425
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

mam do czynienia z takim samym silnikiem w mondeo MK1. Jak reduktor nie jest jakiś mega mizerny to przy standardowym slicie można bez problemu ustawić blosa tak, żeby non stop nawet zalewało gazem. Dlatego zdziwiony jestem, że piłowałeś. No chyba, że dostał Ci sie jakiś inny slit niż D.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 15:47   #426
konik_80
ford::advanced
 
Avatar konik_80
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Stargard / Szkocja
Model: Mondeo MK1 HB / Subaru Legacy 3.0Rn
Silnik: 2.0+LPG+Tap01 / 3.0 + LPG
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 286
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Całkiem możliwe... Fakt jest taki, że nigdy nie widziałem czerwonych diód na (max bogato) oczywiście na LPG i nie ważne czy miałem reduktor OMVL czy tak jak teraz mam czasowo raczej kiepskiego Tomasetto AT (do 140km).
Musiałbym mieć do porównania innego blosa ze slitem D albo znać wymiary otworu w slicie.
Ale już mi się nie chce przy tym grzebać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ważne że nie jest ubogo i też nie pali jak smok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konik_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2009, 16:18   #427
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

no skoro działa ok to nie ma co ruszać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2009, 07:59   #428
blue827
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 68
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a dałeś sobie ciut wazeliny na oring czy też po prostu pchałeś na siłę ?
Tak, oczywiście, skręcałem wszystko na silikon w sprayu. I wszystkie uszczelki dodatkowo też nasączam silikonem. Ale mimo to gwint bardzo trudno było załapać.
Będę musiał to dzisiaj wykręcić i spróbować wkręcić głebiej bo niestety mam teraz zabogatą mieszankę. Myślałem że jak zakręcę reduktor to się zuboży ale nic z tego, jednak regulacja gwizdka ma duże znaczenie. A skoro u mnie jest teraz zabogato (żółte-bogate podczas jazdy a na jałowych zielone) to wogóle nie mam co nawet go piłować.
blue827 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2009, 12:06   #429
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

a dobrze ustawiłeś tą "zawleczkę" spinającą slit ze śrubą ? to musi trafić w takie specjalne wgłębienie w odlewie. Jak nie trafiłeś to się nie będzie chciało skręcać.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 12:00   #430
blue827
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 68
Domyślnie Odp: BLOS - opis, montaż i regulacja.

Tak oczywiście, zawleczka jest na swoim miejscu, musiałem ją nawet trochę podgiąć bo sama wylatywała.

Gwint w blosie naprawiony! poprostu nagwintowałem od nowa używająć miedzianej śruby od blosa, stopniowo wkręcałem na imadle i wykręcałem aż doszedłem do końca i teraz ładnie i luźno się obraca. Dodatkowo wyregulowałem jeszcze raz reduktor na ciśnienie atmosferyczne czyli na granicy jak przestaje syczeć.

Bypass zakręcony, mała śrubka na blosie od wolnych obrotów zakręcona. A duża śruba odkręcona o 1-1.5 obrót. I teraz elegancko wszystko pracuje.
Jak przyspieszam przechodzi na zielone i żółte bogate. Odpuszczam gaz i jadę jednostajnie, diody powoli schodzą na zółte ubogie i czerwone, a silnika prawie nie słychać. Może nagram jakiś filmik to zapodam.
blue827 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.