Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2012, 21:01   #21
Fokus08
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-11-2010
Skąd: Kraków
Model: FFII FL
Silnik: było 1.6 Duratec 100KM, jest 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: różnice techniczne pomiędzy wersją sprzed i po lifcie

Witam,
Mi też się trafił egzemplarz podobny do mark_TDDI tyle, że ja kupiłem 2 latka i tez jestem wymagający Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Oto moje problemy:
- 3 alternator - problem z ładowaniem, zapalająca sie kontrolka
- 3 komplet pasków - przez 2 zły alternator
- koło pasowe - poranne piski przy duzym poborze prądu
- odstające plastiki zewn - te przy lusterkach i listwy przy tylnich drzwiach
- odpadające podszybie oraz odstające plastiki pod maską
- brak osłony pod silnikiem i wygłuszki maski - to już porażka ze strony Forda
- ostatnie wakacje - ukręcona prawa półoś w skrzyni
- korozja nadkoli tylnych poprzez opadający zderzak - wszystkie opadają trą i rdzewieje - ASO sie wyparło i wymyslilo ze to przez uderzenie i ślizgi opadły - moja diagnoza po rozebraniu ślizgi za wysoko zamontowane za mała szpara między błotnikiem a zderzakiem więc radzę sie schylić i sobie zobaczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większość udało się podciągnąć pod GW12 ale minął ponad rok jak pousuwałem wnerwiające niedoróbki forda ;p

Czy kupię następnęgo nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na razie większość we mnie mówi nie. Tego na razie doprowadziłem do stanu używalności i tyram ile wlezie. Przebieg 58kkm.

Pozdrawiam.

PS. Co do zmian po lifcie uszelnili spryskiwacze i woda nie leje sie na silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Fokus08 ; 16-01-2012 o 21:03
Fokus08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2012, 21:08   #22
mark_TDDI
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2007
Skąd: far far away
Model: RS500
Silnik: mocny
Rocznik: 2012
Postów: 177
Domyślnie Odp: różnice techniczne pomiędzy wersją sprzed i po lifcie

Do sądowej batalii nie doszło. Rzecznik naświetlił mi pewne kwestie, sporządziłem dokumentację formatu i objętości pracy magisterskiej - było to przygotowanie do sądowej przeprawy - gdzie zawarłem same fakty. Opisy usterek i napraw, oraz zdjęcia, które pieczołowicie robiłem podczas kazdej "nowości". I tak powstało dzieło, opiewające nieudolność i niską jakość firmy Ford. Rzecznik przyłożył na tym swoja pieczęć i mi pogratulował - to było wszystko. Po lekturze owego, przedstawiciele firmy Ford zaproponowali "okrągły stół" (bo z faktami które mieli w systemie ciężko dyskutować), gdzie przedstawiono mi kilka możliwości. Wybrałem tą, która była z mojego punktu widzenia najkorzystniejsza. Na czas napraw nieodpłatnie przekazywano mi (i tak jest nadal) samochód zastępczy, zatem poza straconym czasem i kosztem paliwa oraz nerwami, reszta była znośna.
__________________
odzyskałem rozum, zdrowie i pieniądze - sprzedałem ostatniego forda i zmieniłem koncern na VAG
mark_TDDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2012, 21:10   #23
pwlsrs
ford::beginner
 
Avatar pwlsrs
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-01-2012
Skąd: śląsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: różnice techniczne pomiędzy wersją sprzed i po lifcie

Cytat:
Napisał Fokus08 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do zmian po lifcie uszelnili spryskiwacze i woda nie leje sie na silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
widzisz i już będę miał drugie zajęcie, bo pierwszym będzie wymiana tej chamskiej drewnopodobnej ramki radia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mark_TDDI słusznie postąpiłeś dokumentując uchybienia i odstępstwa. W takich sprawach trzeba być skrupulatnym zwłaszcza że sprzedawcy często kpią z praw konsumenta ile wlezie.

Ostatnio edytowane przez pwlsrs ; 16-01-2012 o 21:13
pwlsrs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2012, 21:12   #24
mark_TDDI
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2007
Skąd: far far away
Model: RS500
Silnik: mocny
Rocznik: 2012
Postów: 177
Domyślnie Odp: różnice techniczne pomiędzy wersją sprzed i po lifcie

Acha - najistotniejsza sprawa dla mnie - od tej pory opłacam ubezpieczenie ochrony prawnej DAS. Niech kto inny załatwia takie sprawy za mnie...a co...
__________________
odzyskałem rozum, zdrowie i pieniądze - sprzedałem ostatniego forda i zmieniłem koncern na VAG
mark_TDDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2012, 22:13   #25
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: różnice techniczne pomiędzy wersją sprzed i po lifcie

a ja miałem fokusa po lificie 2008r zrobiłem mu z 40 na 113tkm
usterek zero....tylko olej i klocki lampki rejestracji.
Ale ja dbam o auto nie zaliczam każdej dziury mimo że firmówka była.
jednak
ten samochód smierdzi tandetą na kilometr, po prostu beznadzieja
zresztą zawsze tak piszę o fordzie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

+ kultura pracy silnika
- cała reszta

w porównaniu z golfem to jest przepaść ogromna optycznie,energonomicznie, funkcjonalnie i trwałościowo
ale znów golf tdi to traktor.

hehe chyba jedyne forum, gdzie ludzie piszą że już nie kupią samochodu do którego należy to forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2012, 22:26   #26
pwlsrs
ford::beginner
 
Avatar pwlsrs
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-01-2012
Skąd: śląsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: różnice techniczne pomiędzy wersją sprzed i po lifcie

z tą tandetą to nie sposób się nie zgodzić, jakość plastików i wykończenia wnętrza nie odbiega od tego co miałem w Fiacie Brava z 97r. nawet kolor i faktura taka sama. Fiat pomimo uszkodzeń lakieru przez 10 lat nie zardzewiał bo był z blachy ocynkowanej, zresztą bardzo ciepło wspominam ten samochód i pomimo litościwych uśmieszków innych kierowców i wszystkich jego niedomagań uważam go za fajną konstrukcję. 190 kkm i tylko końcówki drążków, wahacze, łączniki stabilizatora i zużywające się części jak opony itd. Nigdy mnie nie zawiódł zawsze zawożąc na miejsce :-)
pwlsrs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2012, 22:41   #27
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: różnice techniczne pomiędzy wersją sprzed i po lifcie

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w porównaniu z golfem to jest przepaść ogromna optycznie,energonomicznie, funkcjonalnie i trwałościowo
A z jakim to golfem kolega porównuje po przez dwie generacje focusa mieliśmy 4 Golfa.Pokaż mi golfa nawet najnowszego który ma taką trakcję i tak się prowadzi jak FFII. Energonomicznie ciekawe słowo tylko co znaczy.Nie wiem jak można Focusa II porównać do Brawo 97,a o alfach to nie koledzy kolegów tylko kilka przerobiłem warsztatowo i wierz mi Alfa lata 90 to dwa razy większe g... niż Fordy z tamtych lat ale miłośnika Marki i tak nie przekonam.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2012, 22:52   #28
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: różnice techniczne pomiędzy wersją sprzed i po lifcie

Jeśli się ma najniższą możliwie i przez co najtańszą wersję wyposażenia to można narzekać na plastiki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2012, 23:07   #29
pwlsrs
ford::beginner
 
Avatar pwlsrs
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-01-2012
Skąd: śląsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: różnice techniczne pomiędzy wersją sprzed i po lifcie

ciiii... niepotrzebne zboczyliśmy z tematu i zbędne emocje zawitały do wątku. Osobiście zwróciłem uwagę że wykorzystane plastiki żywo przypominają mi te z Fiata- chyba nie zaprzeczysz skoro już nie jedno przerobiłeś warsztatowo.Reszty nie śmiał bym komentować i porównywać, bo jak doskonale Kolega widzi nie posiadam Forda, trafiłem tu po to aby poszerzyć wiedzę na jego temat, a nie wypowiadać się na temat samochodu którego nawet nie mam w garażu.
Alfy z lat 90 nigdy nie miałem, głosu zabierać nie mogę, zresztą nie wiem skąd wogóle sie tu takowa pojawiła. Na przeciw Focusa postawiłbym raczej 147 ale to raczej nie jest 2x większe g.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kończmy te dywagacje pokroju wyższości Bożegonarodzenia nad Wielkanocą.
Za wszystkie uwagi wielkie dzięki, czekam na więcej.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez pwlsrs ; 16-01-2012 o 23:11
pwlsrs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2012, 23:22   #30
pwlsrs
ford::beginner
 
Avatar pwlsrs
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-01-2012
Skąd: śląsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: różnice techniczne pomiędzy wersją sprzed i po lifcie

Cytat:
Napisał kowal91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli się ma najniższą możliwie i przez co najtańszą wersję wyposażenia to można narzekać na plastiki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja piszę o wersji ghia, a są lepsze? Myślałem że to w Fordzie synonim luksusu ;-)
Zastanawiam się dlaczego producent nie wykorzystał jakichś miekkich tworzyw czy materiałów. Skoro mam Alfe i można zarzucić mi stronniczość to weźmy chociażby Astrę II (rocznikowo porównywalna do Focusa I gen) tam konsola, drzwi są ładnie wykończone czymś miekkim i przyjemnym w dotyku...
pwlsrs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.