Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2012, 16:11   #31
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Czy da sie wymienic bez wyciagania wahacza wzdłuznego tuleje tak zwane cukierki

tak, tyle kosztowały części. Pisze o tulejkach, więc czytaj uważnie.

wybajerowali Cie na 1700zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ja natomiast sam to zrobiłem.

geometria 150zł, z tyłu tylko dociągneli śruby wahaczy.

jak zaprowadzisz auto do mechanika tyle szykuj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo na pewno im się nie będzie chciało wyciskać tulejek, tylko wstawią nowe wahacze i drążki.

__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2012, 18:05   #32
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Czy da sie wymienic bez wyciagania wahacza wzdłuznego tuleje tak zwane cukierki

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisze o tulejkach, więc czytaj uważnie....
1. Czytam uważnie:
"całe zawieszenie mnie wyniosło - same cześci ok 500 zł nie pamietam dokładnie razem z tulejami przednimi "
Napisałeś bardzo niejednoznacznie.
2. Nikt mnie nie wybajerował na 1.700 zł. Dokładnie wyszło 1.745 zł, z tego 1.195 zł to części, które kupiłem sam, 420 zł wymiana tego wszystkiego, 130 zł geometria. Jeżeli wolisz wymieniać same tulejki, twoja sprawa. Za pierwszym razem też to zrobiłem i później żałowałem. Zbyt długo nie wytrzymały.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2012, 18:25   #33
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Czy da sie wymienic bez wyciagania wahacza wzdłuznego tuleje tak zwane cukierki

proste,

jak dbasz tak masz. nawet gdybyś wstawił oryginały to i tak reszta nie wytrzyma. znów coś się posypie. taki urok forda.


co nie ulega stwierdzeniu że po 200 tys km sypie się ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1700zł to chyba 20% wartości samochodu...a to tylko zawieszenie.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......

Ostatnio edytowane przez majsterus_nt ; 14-03-2012 o 18:34
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2012, 22:49   #34
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Czy da sie wymienic bez wyciagania wahacza wzdłuznego tuleje tak zwane cukierki

za 1200PLN kupiles wszystkie wahacze na tył??? gdzie???
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2012, 06:55   #35
galowy
ford::advanced
 
Avatar galowy
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: ze wsi
Model: Focus
Silnik: 1,8 16V+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 217
Domyślnie Odp: Czy da sie wymienic bez wyciagania wahacza wzdłuznego tuleje tak zwane cukierki

To wersja oprócz kombi firmy MEYLE
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To do kombi
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Trzeba jeszcze doliczyć "cukierki" i mamy komplet
Jeszcze rok temu było dużo drożej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja Foczka a na pokładzie foczki Uniden PC78 LTW + Sirio Performer 5000 + Densei 2002
www.monsterbus.pl
galowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2012, 07:45   #36
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Czy da sie wymienic bez wyciagania wahacza wzdłuznego tuleje tak zwane cukierki

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za 1200PLN kupiles wszystkie wahacze na tył??? gdzie???
Witam
Alledrogo - wahacze pod sprężynę Meyle (z kompletem śrub) - 2x219 zł; kości Lemforder 2x110 zł plus przesyłka, wahacze górne Lemforder 2x140 zł plus przesyłka, do tego (w "fordowskim" sklepie internetowym) śruby, nakrętki, łączniki i gumy stabilizatora ok. 210 zł.
Co do łącznej ceny - cóż, jeżeli chce się mieć sprawny samochód, trzeba płacić.
Napisałem wczesniej "wszystkie poprzeczne', nie "wszystkie"

Ostatnio edytowane przez korek007 ; 15-03-2012 o 08:07 Powód: uzupełnienie
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2012, 07:16   #37
ozi58
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Focus combi
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 1999
Postów: 29
Domyślnie Odp: Czy da sie wymienic bez wyciagania wahacza wzdłuznego tuleje tak zwane cukierki

Witam koledzy podepnę się po posta. Ja wymieniałem w swoim kombi caly komlet wahaczy cięzko było znależć w całym komplecie znalazłem na allegro komplet firmy srline koszt 600zl(wszystkie whacze) co do śrub można kupić w zwykłym sklepie metalowym twardość i wymiar znalazlem na sklepie forda oczywiście śruby mimośrodowe trzeba kupić. Także całkowity koszt 600zl zawiecha wymiana 250zł i na śrubach zaoszczędziłem to wyszło nie całe 1000zl.
Pozdrawiam
ozi58 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2012, 09:56   #38
Karkon
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Skąd: Wejherowo
Model: FF1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 116
Domyślnie Odp: Czy da sie wymienic bez wyciagania wahacza wzdłuznego tuleje tak zwane cukierki

Witam
Odchodzicie od tematu kolega napisał (Czy da sie wymienic bez wyciagania wahacza wzdłuznego tuleje tak zwane cukierki ?).
Ja odpowiedziałem, a tu znów kto ,za ile i gdzie.
Dodam jeszcze do tego co napisałem wcześniej, że odpiąlem przewód hamulcowy gumowy (można odciąć mocowanie wraz z przewodem i później przyspawać migomatem)
Karkon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 19:47   #39
luksolski
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czy da sie wymienic bez wyciagania wahacza wzdłuznego tuleje tak zwane cukierki

No i gdzie ta fotka tego sciągacza wlasnej roboty ???
luksolski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2014, 13:52   #40
piasecki018
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2014
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 32
Domyślnie Odp: Czy da sie wymienic bez wyciagania wahacza wzdłuznego tuleje tak zwane cukierki

Proszę mi podpowiedzieć czy opłaca sie inwestować w wymianę samych tulei wahacza wzdłużnego w mk1 przy przebiegu 210 tys ( nigdy nic nie bylo robione w zawieszeniu od nowosci ) czy zainwestować w cały zestaw naprawczy tylnego zawieszenia tj wszystkie tuleje razem z kompletem srub. mam do wymiany tuleje od wzdłużnego ale obawiam sie czy reszta nie zacznie sie wkrótce sypać.
piasecki018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.