Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2009, 19:37   #1
adi602
ford::average
 
Avatar adi602
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 13-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus Kombi mk3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 111
Question Wymiana płynu od układu wspomagania -jak to zrobić???

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że ciężej mi się kręci kierownicą. Kupiłem płyn do wspomagania w Fordzie (czerwony) i dolałem odrobinę bo brakowało. Ale pomyślałem, że jeśli mam go litr (bo tyle tylko mieli) to może dało by radę wymienić na świeży całość. Tylko nie wiem jak to się robi i czy da się to zrobić samemu??? Przeglądałem forum i coś tam się da, ale szczegółw brak. W poradniku SAM NAPRAWIAM też o tym nie ma. HELP

adi602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 20:03   #2
kor1011
ford::professional
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: kuga
Silnik: 2.5 t LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1,511
Domyślnie Odp: Wymiana płynu od układu wspomagania -jak to zrobić???

Przy zbiorniczku masz dwa przewody gumowe.Odpływ i dopływ.Dopływ wkładasz do brudnej bańki a króciec zatykasz.Nalewasz ,odpalasz na krótki czas,stary leci do bańki a ty wlewasz świeży.Jesli uznasz,że już przepłukałeś to składasz tak jak było,uzupełniasz i jeździsz.
__________________
Moja SIERRA wróciła do Niemiec ))
kor1011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 20:34   #3
adi602
ford::average
 
Avatar adi602
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 13-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus Kombi mk3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 111
Domyślnie Odp: Wymiana płynu od układu wspomagania -jak to zrobić???

Aha. W ten sposób. A ile wchodzi do układu płynu? Ten litr mi styknie?
adi602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 00:01   #4
kor1011
ford::professional
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: kuga
Silnik: 2.5 t LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1,511
Domyślnie Odp: Wymiana płynu od układu wspomagania -jak to zrobić???

Na napełnienie starczy.Na płukanie mało.
__________________
Moja SIERRA wróciła do Niemiec ))
kor1011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2014, 18:50   #5
piasecki018
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2014
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wymiana płynu od układu wspomagania -jak to zrobić???

Czy ten płyn będzie odpowiedni do wymiany płynu od wspomagania kierownicy w focus mk1 ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 3.jpg (97.7 KB, 293 wyświetleń)
piasecki018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2015, 21:59   #6
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wymiana płynu od układu wspomagania -jak to zrobić???

Witam serdecznie

Przymierzam się do wymiany płynu od wspomagania. Robię to pierwszy raz więc wolę się upewnić i dopytać.

1. płyn do wspomagania raczej czerwony - tu delematu nie mam. szkoda, bo zielony 2x tańszy
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. który wąż od zbiorniczka to powrót płynu - moim zdaniem gruby wyżej usytowiony. cieńszy jest na wyraźnym wgłębieniu, więc dedukuje, że to zasysanie. więc powinienem zdjąć ten gruby ?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. czy jak zastosuje taki zbiornik z kranikiem i umieszczę go na zbiorniczku - czyli płyn się będzie sam uzupełniał, wąż z dopływem włożę do brudnej butelki i zapuszczę silnik - jest szansa żeby to się przemieliło sprawnie i bez zbędnego zapowietrzenia ?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dzięki za pomoc
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 14:33   #7
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wymiana płynu od układu wspomagania -jak to zrobić???

dowiedziałem się, że powrotny to jednak ten cienki wężyk, co wchodzi pod zbiorniczek, także reszta to raczej formalność
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 18:01   #8
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana płynu od układu wspomagania -jak to zrobić???

Nie wystarczy tak jak piszecie, trazeba jeszcze podczas tej operacji kręcić kierownicą, od oporu do oporu, prawa do lewa, wtedy wypompuje się płyn z przekładni kierowniczej.
Ale trzeba 2 l płynu, i jak już ciężko kierownica chodzi, niewiele to pomaga, tylko wymiana pompy wspomagania załatwi sprawe.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 18:07   #9
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wymiana płynu od układu wspomagania -jak to zrobić???

czyli auto podlewarować tak, aby koła były uniesione i pokręcić parę razy.... hmm w pojedynkę może być ciężko...

dzięki
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2015, 08:54   #10
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wymiana płynu od układu wspomagania -jak to zrobić???

dziś wymieniłem płyn do wspomagania. dla potomnych opiszę 100% bezpieczną metodę, gdzie pompa ani milisekundy nie chodzi na sucho. wylany płyn do butelki coca-coli - przypominał ją do złudzenia.

1. tak jak w poprzednim poście - dolny cienki przewód to powrót. opaska zaciskowa jest sprężynująca więc spokojnie ściskamy ją kombinerkami i przesuwamy wgłąb.
2. spuszczamy strzykawką do zera w zbiorniczku płynu
3. ściągamy powrót ( cienki ) i wsadzamy do butelki.
4. zaślepiamy osamotniony króciec, aby nam płyn nie wyleciał, bo za chwilę uzupełnimy zbiorniczek - ja użyłem kawałka węża i wbiłem w niego śrubę jeszcze oplatając to szkotem na gwincie żeby nie ciekło. drugi wolny koniec nakładamy na osamotniony króciec w na zbiorniczku.
5. po tej operacji możemy napełnić zbiorniczek na full. pod korek.
6. podnosimy auto z dwóch stron, żeby koła sobie wisiały i można było leciutko manewrować kierownicą.
7. zaczynamy kręcić powoli kierownicą od lewa do prawa. tu uważać, bo wykonanie pełnego zakresu ( l+p ) powoduje ubytek w zbiorniczku i to znaczny - nie należy dopuścić do opróżnienia zbiorniczka. więc po każdym takim cyklu uzupełniamy.
8. wąż powrotny włożony do brudnej butelki ją powoli napełnia i też kontrolujmy żeby tego nie przelać
9. wszystko robimy na zgaszonym silniku, nie ma w zupełności konieczności go zapalania ! UWAGA. jak ktoś przy tej operacji zapuści silnik, w zbiorniczku zrobi się pusto zanim dolecicie do niego - tak szybko ubywa. Dlatego ja ograniczyłem się tylko do kręcenia kierownicą.
10. po kilku cyklach, zobaczycie że wylatuje czysty, malinowy płyn ( ewentualnie zielony jak ktoś taki ma )
11. spuszczamy płyn ze zbiorniczka - bo musimy zdjąć naszą zaślepkę.
12. zaślepka out i nakładamy węża tam, gdzie jego miejsce. przesuwamy kombinerkami opaskę na swoje miejsce.
13. napełniamy zbiorniczek do max - teraz już nie do full. zakręcamy zbiorniczek

14. w tym momencie można dopiero zapuścić silnik. w międzyczasie pokręcić kierownicą lewo prawo do oporu. nie kręcimy kierownicą szybko, wolne ruchy

15. gasimy silnik i na pewno coś ubyło - dolewamy do poziomu COLD
16. po kilku dniach sprawdzić stan poziomu w zbiorniczku

metoda ta daje 100% wymianę płynu, 100% ochronę pompy i czystość. pamiętajcie, żeby osłonić paski, podłożyć szmatki przy tej operacji, bo zawsze coś kapnie - a po co ma na pasek kapać.

operacja zajęła 1,5h ale w więcej poszło na przygotowania, szukanie gratów w garażu i fajki. teraz bym to zrobił w 20 min
to tyle- szerokości

Ostatnio edytowane przez Fulara ; 26-04-2015 o 08:58
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.