Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2019, 18:47   #1
JanZAB
ford::beginner
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 22-07-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus ST170
Silnik: 2.0 Zetec VVt
Rocznik: 2002
Postów: 11
Arrow leniwie trochę wchodzi na obroty ST170

Cześć!
Mam pytanie.
Samochód to Ford Focus ST170 2.0 Zetec VVT
Po odpaleniu samochód ładnie pracuje, normalnie wchodzi na obroty do max swoich możliwość, lecz po wyruszeniu w drogę samochód jedzie bo jedzie niby jakąś moc ma, lecz tak leniwie trochę wchodzi na obroty , tylko to nie jest problemem, problemem jest to że samochód w pewnym monecie zaczyna okropnie szarpać powyżej 4~5TYS obr. i traci jakby moc nie chce jechać , to nie można nazwać już jazdą po prostu zaczyna się toczyć.i tu jest pytanie niektórzy mówią że to problem układu zapłonowego(zaś obserwacje to) po odkręceniu świec były mokre, a na przewodach zapłonowych w ciemność nie widać przebić,cewka normalnie zapodaje iskrę .
Jakieś pomysły co to może być,może to być problem samych przewodów a może świec?(świece i przewody są marki NGK)dodam także że w teorii od razu po zmianie na nowe samochód normalnie idzie zaś tydzień mija i to samo

JanZAB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 12:53   #2
Kamiloo13
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-08-2017
Skąd: Łabunie
Model: Ford Focus
Silnik: 2,0 16v
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: leniwie trochę wchodzi na obroty ST170

Witam u mnie są te same objawy świece, przewody, pompa paliwa wymieniona, że imrc również i nadal mam to samo ale nie zawsze. Uporaleś się już z tym może?
Kamiloo13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2019, 21:20   #3
JanZAB
ford::beginner
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 22-07-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus ST170
Silnik: 2.0 Zetec VVt
Rocznik: 2002
Postów: 11
Post Odp: leniwie trochę wchodzi na obroty ST170

Niestety nie w najbliższym czasie będę przewody zmieniał liczę że w tym przypadku to pomoże... jak nie to będę szukał przy pomocy diagnostyki OBD czy któreś parametry się nie gubią w takich momentach. ogólnie mówiąc wykręcałem już świece i nie było tak zwanej kawy z mlekiem , lecz były zalane i w typ przypadku albo zła dawka za dużo paliwa albo właśnie problem że już przy obciążeniu nie może wytworzyć dobrej iskry (ogólnie aktualne przewody to NGK z rdzeniem węglowym z opinii co czytałem to ponoć one wysychają tam w środku i tracą swoje właściwość , co by się pseudo zgadzało bo po zmienię tydzień jeździ normalnie... ale chyba tydzień to przesada że tak szybko się kończą
JanZAB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2022, 11:49   #4
MariuszR1
ford::amateur
 
Avatar MariuszR1
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-02-2013
Skąd: Ropczyce
Model: Focus ST170
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: leniwie trochę wchodzi na obroty ST170

Cytat:
Napisał Kamiloo13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam u mnie są te same objawy świece, przewody, pompa paliwa wymieniona, że imrc również i nadal mam to samo ale nie zawsze. Uporaleś się już z tym może?
Jaka pompę paliwa założyłeś?
MariuszR1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.