Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2018, 22:38   #1
Stanley93
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 15-10-2018
Skąd: Częstochowa / Holandia
Model: Focus Mk2 Kombi Titanium
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Nieszczelne oringi sprężarki klimatyzacji

Witam wszystkich forumowiczów, jestem tutaj nowy i z racji że ostatnio coraz częściej przegladam forum i coraz wiecej sie dowiaduje, wkoncu postanowiłem sie zarejestrować i napisać, aktualnie mam problem z klimatyzacją. Auto to Ford Focus Mk1 1.8 TDCi 2003 rok, klimatyzacja automatyczna, a więc do rzeczy.
Postanowilem ostatnio ożywić klimatyzację w moim Focusie, ponieważ poprzedni właściciel twierdzil ze nie działała. Wiec zrobiłem oględziny i sie okazało, ze sprezarka sie nie zalacza ponieważ nie ma czynnika, niektóre przewody, osuszacz i skraplacz tez należało wymienić bo wyglądały w takim stanie jakby klimatyzacja nie byla sprawna od kilku lat. Po wymianie wszystkiego pojechałem do serwisu aby nabic klimatyzację od zera czyli czynnik 740g, olej i barwnik UV. Wykonanie wszystkich czynności przez maszyne czyli odzyskanie wszystkiego, utworzenie próżni, napełnienie czynnikiem i proba szczelności zakonczyla sie sukcesem. Klimatyzacja ożyła. Sprezarka sie uruchomiła, wentylator sie włączył na pierwszym biegu i zaczęła chłodzić. Jezdze tak juz ponad tydzień non stop na wlaczonej klimatyzacji i ladnie chłodzi (co prawda na postoju trochę gorzej, ale podczas jazdy bardzo przyjemnie schładza). Panowie w serwisie powiedzieli ze jakby byly problemy z pracą czy szczelnościa to żeby podjechać ponieważ teraz wszystko zacznie pracować i moga wyjść ewentualne nieszczelności itp. I rzeczywiście dzisiaj po pracy z ciekawości zajrzałem pod auto i zauważyłem ze sa zielone plamki, kropelki w miejscu podlaczenia przewodów do sprezarki, niemiej jednak klimatyzacja dalej działa. Postanowiłem więc odrazu do nich pojechać zeby rzucili okiem. Mechanik podniósł auto do góry i rzeczywiście potwierdził to co zauważyłem. Powiedział ze nieszczelnosc jest przez oringi w miejscu łączenia przewodów ze sprezarka. Przeczyscil wyciek, osuszył i kazal obserwować i jesli będzie dalej sie pojawiać, trzeba wymienić oringi. Powiedział zeby najlepiej zamówić w ASO Forda. I teraz najważniejsze, wracając jechalem na klimatyzacji , gdy wróciłem sprawdziłem czy sie znów pojawił i narazie jest sucho i czysto, lecz moze to jeszcze za wczesnie. Jednak wracając do tych oringów, szukałem na internecie ale za chiny nic nie moge znaleźć na temat tych oringów a z racji tego ze przebywam zagranicą czy rzeczywiście jestem tylko skazany na ASO Forda? Bardzo proszę o poradę.

Stanley93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 08:26   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Nieszczelne oringi sprężarki klimatyzacji

Wyjmij stare ,jedź dalej sklepu z origami i dobierz
Jak będą pytać to powiesz że kupiłeś w ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To są zwykłe oringi i nie ma potrzeby kupować w serwisie
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 08:42   #3
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Nieszczelne oringi sprężarki klimatyzacji

ta, też tak kiedys myslalem i mi wymieniali na nowe, napelniali i znowu i znowu to samo...


w katalogu sprawdzilem, ze maja nietypowy rozmiar np 2.3x17.1 - nikt takich nie robi w zamienniku a dobiera sie mniej lub wiecej podobne


kupilem w aso 2 oryginaly za 60pln, wymienilem i problem ustal
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 10:38   #4
Stanley93
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 15-10-2018
Skąd: Częstochowa / Holandia
Model: Focus Mk2 Kombi Titanium
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nieszczelne oringi sprężarki klimatyzacji

Ale problem polega na tym ze w ukladzie jest czynnik i zeby wymontowac to wszystko musiałbym go najpierw spuścic, a za bardzo nie mam czasu na to bo pracuje do późna. W serwisie powiedzieli mi ze jak bede miał oringi to zrobią od razu na miejscu, odzyskaja czynnik wymienia oringi i na nowo nabija i wszystko posprawdzaja i to cenie tak jakbym tylko dobijał czynnik a nie od zera. Wiec jesli chce miec pewność ze dostanę takie same jak oryginalnie to zostaje tylko ASO Ford? Swoją drogą podejrzewam ze za granicą liczą sobie więcej niz 60zl za oringi...
Stanley93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 11:18   #5
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Nieszczelne oringi sprężarki klimatyzacji

Niestety, ale możesz teraz kluczem mocno dokręcić tą nakładkę na rurkach przy kompresorze, która dociska rurki do kompresora.
Czasami za słabo dokręcone, uważaj aby nie urwać śruby, jest chyba 8 mm.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 12:55   #6
Stanley93
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 15-10-2018
Skąd: Częstochowa / Holandia
Model: Focus Mk2 Kombi Titanium
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nieszczelne oringi sprężarki klimatyzacji

Wiem bo sam wymienialem przewody i dokrecilem mocno ale z wyczuciem z tego co pamiętam na klucz 10mm, myslalem ze rzeczywiście moze ciut za lekko ale w serwisie powiedziałem zeby sprawdził czy jest mocno dokrecone i rzeczywiście było. Czy może byc tez tak ze syf sie zebrał na powierzchni łączenia i nie dolega idealnie i to wystarczy do wycieku czy rzeczywiście to oringi? Dodam ze przy wymianie przewodów nie ruszalem tych orignów, tylko oszyscilem powierzchnie styku.
Stanley93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 17:08   #7
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Nieszczelne oringi sprężarki klimatyzacji

To nic, oringi mają to do siebie, że po pewnym czasie się spłaszczają, a jak się nie odkręca, to wytrzymują od taśmy produkcyjnej auta, aż do końca żywota w hucie.
Ale jak już się chociaż raz odkręci, a nie da nowych, to skutek w prawie kazdym, jak u Ciebie.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 19:17   #8
Stanley93
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 15-10-2018
Skąd: Częstochowa / Holandia
Model: Focus Mk2 Kombi Titanium
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nieszczelne oringi sprężarki klimatyzacji

A czy taka malutka nieszczelność układu może mieć wplyw na sprawność chłodzenia? W czasie jazdy bardzo ładnie chłodzi ale jest różnica na postoju jak silnik chodzi na jałowych obrotach.
Stanley93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 19:23   #9
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,603
Domyślnie Odp: Nieszczelne oringi sprężarki klimatyzacji

Małej nieszczelności nie odczujesz od razu... Z czasem jednak będzie ubywało gazu a to wpłynie na wydajność całości. Co do Twojego pytania sprawa jest prosta - obroty silnika wpływają proporcjonalnie na obroty sprężarki a co za tym idzie również na jej sprawność i wydajność.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 21:37   #10
Stanley93
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 15-10-2018
Skąd: Częstochowa / Holandia
Model: Focus Mk2 Kombi Titanium
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nieszczelne oringi sprężarki klimatyzacji

A więc zamówiłem dzisiaj te oringi do sprezarki w ASO Forda w Holandii, koszt zestawu 2szt niecałe 12 euro, wiec wydaje mi sie ze nie tak dużo. Zobaczymy po wymianie i ponownym nabiciu i sprawdzeniu czy wszystko w porządku. Dam znać czy wymiana pomogla w 100% czy dalej jest problem z nieszczelnościa w tym miejscu. Poradźcie mi tylko na co szczególnie zwrócić uwage w serwisie gdy auto będzie podpięte pod urządzenie do nabijania i podczas procedury?

Ostatnio edytowane przez Stanley93 ; 16-10-2018 o 21:39
Stanley93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.